reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u endokrynologa. Stwierdził, że wyniki z krwi nie są takie złe... Ale niestety mam guzek na tarczycy i to nie mały... Czeka mnie obserwacja i kontrole co 3-4 tygodnie a po porodzie biopsja :(
Ja miałam biopsję tarczycy w 13-14 tygodniu ciązy
Wynik był po tygodniu wyszedł ok. Biorę euthyrox 100/125, mam hashimoto. Lekarz mówil że gdyby wyszło źle to robią operację w drugim trymestrze. Trzeci trymestr to już chyba późno. Opowiadał że ma pacjentke z guzem złośliwym w późnej ciąży i już czekają z operacją do rozwiązania. Strach ma wielkie oczy. Ale też trzeba dmuchać na zimne i jak jest wskazanie to się badać. Na pewno będzie dobrze!
 
U mnie 29+1 mały ważył 1600 i ciągle słyszę że jest duży :)
Bądź dobrej myśli, napewno wszystko będzie dobrze, nie widzę tego inaczej ;) a skonsultować zawsze warto, szczególnie w ciąży masz przywileje i musisz mieć wizytę na NFZ do 7 dni umówioną, więc korzystaj ;)
Wow to spory maluch, zazdroszczę ;) ja jutro 29+3 i zobaczymy jak młody przybiera, też wolałabym duże dziecko, że względu na moją krótka szyjkę 🙃
 
Bądź dobrej myśli, napewno wszystko będzie dobrze, nie widzę tego inaczej ;) a skonsultować zawsze warto, szczególnie w ciąży masz przywileje i musisz mieć wizytę na NFZ do 7 dni umówioną, więc korzystaj ;)
Wow to spory maluch, zazdroszczę ;) ja jutro 29+3 i zobaczymy jak młody przybiera, też wolałabym duże dziecko, że względu na moją krótka szyjkę 🙃
Od I trym mam termin z USG na 15.11. z OM wychodził 25.11. mam się nastawiać na ten wcześniejszy termin podobno.
Konsultować na pewno będę. Jutro z moją gin. Chyba bede chciała biopsję zrobić jak najwcześniej a nie czekać do rozwiązania....
 
Od I trym mam termin z USG na 15.11. z OM wychodził 25.11. mam się nastawiać na ten wcześniejszy termin podobno.
Konsultować na pewno będę. Jutro z moją gin. Chyba bede chciała biopsję zrobić jak najwcześniej a nie czekać do rozwiązania....
To ja od początku jeden termin 29.11 i z USG i OM. No twoje dzieciątko jest rzeczywiście spore, więc też sądzę, że ten pierwszy termin jest dla Ciebie bardziej prawdopodobny ;)

Rozumiem Cię, też chyba bym wolała wykonać. Bo z takiej niewiedzy człowiekowi różne głupoty przychodzą do głowy. Im wcześniej tym lepiej się dowiedzieć co i jak.
 
Uważam że powinnaś pójść jeszcze do kogoś kto oceni tarczyce jeszcze raz. Guzki w tarczycy się zdarzają i nie wszystkie są niebezpieczne. Dobrze żeby jeszcze ktoś to ocenił i powiedział czy biopsja jest konieczna i czy zmiana ma cechy świadczące o tym że może wymagać pilnego działania.
Dowiedz się czy może jakieś markery z krwi możesz oznaczyć.
Od I trym mam termin z USG na 15.11. z OM wychodził 25.11. mam się nastawiać na ten wcześniejszy termin podobno.
Konsultować na pewno będę. Jutro z moją gin. Chyba bede chciała biopsję zrobić jak najwcześniej a nie czekać do rozwiązania....
A poza tym jak tam dziewczyny wasze brzuszki. Skaczą?
Ja dziś robiłam kontrolę badań i mocz wyszedł mi niestety nie za dobry. Jutro zrobię jeszcze kontrolę ale jeśli wynik będzie taki sam to bez leczenia się nie obejdzie. Chociaż dolegliwość nie mam żadnych to jednak jak trzeba to trzeba leczyć. U mnie jutro skończone 30 tyg. Do końca niby już niedaleko A jednak tak daleko. Dom nie gotowy i ja też nie jestem gotowa.
20200915_184416.jpeg
 
Uważam że powinnaś pójść jeszcze do kogoś kto oceni tarczyce jeszcze raz. Guzki w tarczycy się zdarzają i nie wszystkie są niebezpieczne. Dobrze żeby jeszcze ktoś to ocenił i powiedział czy biopsja jest konieczna i czy zmiana ma cechy świadczące o tym że może wymagać pilnego działania.
Dowiedz się czy może jakieś markery z krwi możesz oznaczyć. A poza tym jak tam dziewczyny wasze brzuszki. Skaczą?
Ja dziś robiłam kontrolę badań i mocz wyszedł mi niestety nie za dobry. Jutro zrobię jeszcze kontrolę ale jeśli wynik będzie taki sam to bez leczenia się nie obejdzie. Chociaż dolegliwość nie mam żadnych to jednak jak trzeba to trzeba leczyć. U mnie jutro skończone 30 tyg. Do końca niby już niedaleko A jednak tak daleko. Dom nie gotowy i ja też nie jestem gotowa.Zobacz załącznik 1176684
Mam tego świadomość, dlatego właśnie będę chciała iść jeszcze gdzieś na kontrolę.
 
reklama
Właśnie o to chodzi. Co mi z tego że urodzę o czasie jak potem się okaże, że to np nowotwór złośliwy? Przez ten czas może dać przerzuty. A przeciez na wyniki biopsji też się czeka. Mam 3 dzieci, czwarte w drodze i muszę być zdrowa dla nich. MUSZE!
Mam tego świadomość, dlatego właśnie będę chciała iść jeszcze gdzieś na kontrolę.

Gdybys chciała namiar na dobrego radiologa z dobrym okiem (lekarz, który jest kierownikiem radiologii w Instytucie Onkologii w Gliwicach) dam namiary. Przyjmuje prywatnie w Katowicach, jeśli jest konieczność i możliwość robi biopsje. Na jej wynik czeka się ok 2 tygodni. Polecam z czystym sumieniem - doświadczenia mam osobiste.
 
Do góry