reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A czy posiew z pochwy to tak samo? Bo to miałam ostatnio ze względu na pessar

Ja w ciąży nie miałam cytologię, ponieważ miałam ją pobierana 3 miesiące przed zajściem w ciążę i lekarz stwierdził że to wystarczy.
Dziewczyny w co najlepiej się zaopatrzyć do spania dla malucha? Czy taki śpiworek ocieplany to must have? Plus jakiś cieplejszy kocyk?
właściwie w posiewie od razu wyjdzie ile jest złych bakterii, także wystarczy.
ja kupuje śpiworek, tog 2,5, dla temperatury pokojowej 20 stopni wystarczy,nie trzeba już okrywać, kocyk bym się bała, że jednak się zakryje nim, kocyk to jak gdzieś będziemy wychodzić albo jak będzie spał i będę go miała na oku
 
reklama
Dziewczyny z jakiej firmy kosmetyki dla dziecka kupujecie ? I co dokładnie? To moja pierwsza ciąża i wolę popytać 😉
Ja rodziłam Wiktora to wiedziałam ze będzie leżał na neonatologii i panie pracujące na tym oddziale kazały kupić linomag na pupę taki różowy To chyba maść bo jest tez krem . Syn dwa dni po urodzeniu miał odbyt zakrwawiony 😳 dosłownie miał tak delikatna skore ! Żadne sudocremy nie pomagały , jedyne co to jak był trochę starszy to tormentiol ale to raczej nie jest polecana maść ze względu na skład niestety . W szpitalu po tych odparzeniach był myty pod woda żeby nie trzeć pupki 😌 w domu miałam oliwkę w Johnson , ale teraz raczej nie będę preferowała takiego namaszczania bo dziecko jest całe tluste i piżama i pościel 🤨 do kąpieli dawałam emolium albo Oilatum . Miałam tez zwykle mleczko niebieskie z nivea i krem na każda pogodę z nivea do smarowania buzi ale ten krem wchłaniał się przez pare dobrych minut i dziecko miało kurtkę tłusta, szalik i nawet czapkę wiec sama niczego polecić do końca nie mogę 😒
 
właściwie w posiewie od razu wyjdzie ile jest złych bakterii, także wystarczy.
ja kupuje śpiworek, tog 2,5, dla temperatury pokojowej 20 stopni wystarczy,nie trzeba już okrywać, kocyk bym się bała, że jednak się zakryje nim, kocyk to jak gdzieś będziemy wychodzić albo jak będzie spał i będę go miała na oku
Ok, to zamawiam śpiworek ;)


Co do kosmetyków ja kupiłam ostatnio Derma, czytalam o nich dużo dobrego ;) poza tym sądzę że im mniej tym lepiej. Narazie mam żel do mycia ciała i włosków i maść łagodząca w razie jakiś problemów pieluszkowych. No i z kosmetyków chyba już nic nie będę kupować, ewentualnie myślę jeszcze o jakimś balsamie w razie W do suchej skóry, ale sama nie wiem czy to potrzebne.
 
Ostatnia edycja:
właściwie w posiewie od razu wyjdzie ile jest złych bakterii, także wystarczy.
ja kupuje śpiworek, tog 2,5, dla temperatury pokojowej 20 stopni wystarczy,nie trzeba już okrywać, kocyk bym się bała, że jednak się zakryje nim, kocyk to jak gdzieś będziemy wychodzić albo jak będzie spał i będę go miała na oku
Super sprawa z tym śpiworkiem i tak jak mówisz nie trzeba okrywać już niczym więcej , ja bardzo używałam tego , nawet na wymiar babka mi szyła na syna jak miał trzy lata , mój do dziś się odkrywa nawet jak zababulam wiec chyba i na ten sezon zimowy zamówię taki duży do starszaka 😌
 
Kupiłam emulsja do kąpieli latopic ale działam bardzo na czuja, mam nadzieje ze sprawdzi sie :)
A dzisiaj upolowalam łózeczko na olx i nie moglam sie powstrzymac, marudzilam mężowi, zeby je skręcić :D
 

Załączniki

  • 20200902_222611.jpg
    20200902_222611.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 98
Dobre są kosmetyki Emotopic mają bardzo krótkie składy.
A pierwsza córka mylam w Ziaji i tez nic się jej nie dzialo. Sudocremu nie polecam bo ma w skladzie cynk i bardzo wysusza skórę. A wogole jak dziecko nie ma problemów skórnych to nie trzeba pupy niczym nadmiernie nacierac. Myć wycierac do sucha i często zmieniać pampersy.
 
Dobre są kosmetyki Emotopic mają bardzo krótkie składy.
A pierwsza córka mylam w Ziaji i tez nic się jej nie dzialo. Sudocremu nie polecam bo ma w skladzie cynk i bardzo wysusza skórę. A wogole jak dziecko nie ma problemów skórnych to nie trzeba pupy niczym nadmiernie nacierac. Myć wycierac do sucha i często zmieniać pampersy.
Dokładnie chyba najlepiej nie dawać nic , sama tez mam taki zamiar , gorzej przedobrzyć jednak 😊 o ile dziecko ze tak powiem nada się do takiego planu 😁
 
Wklejam Wam moje zamówienie z apteki. Wybierałam kosmetyki najlepsze składem. Dla malucha tylko płyn do kąpieli i krem na pupkę. Oliwkę mam w domu chyba babydream mama bo smaruję sobie brzuch jak mnie skóra swędzi od rozciagania a i często do masażu używam ;)
Do tego podstawowe rzeczy typu sól fizjologiczna, Wit. D, spray do noska, gaziki jałowe.
Szukam jeszcze aspiratora do noska. Katarek ten do odkurzacza mnie nie urządza bo nie chce mi się odkurzacza taszczyc za każdym razem. Za to widziałam jakieś akumulatorowe aspiratory. Nie wiem tylko jak one się sprawdzają.

Dziewczyny mówię Wam jak mnie plecy w krzyżach bolą po tym pobycie w szpitalu to jakaś masakra.
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-09-03-12-10-35-57.jpg
    Screenshot_2020-09-03-12-10-35-57.jpg
    164,8 KB · Wyświetleń: 98
  • Screenshot_2020-09-03-12-10-43-98.jpg
    Screenshot_2020-09-03-12-10-43-98.jpg
    167,5 KB · Wyświetleń: 94
  • IMG_20200903_121107.jpg
    IMG_20200903_121107.jpg
    126,4 KB · Wyświetleń: 95
reklama
Szukam jeszcze aspiratora do noska. Katarek ten do odkurzacza mnie nie urządza bo nie chce mi się odkurzacza taszczyc za każdym razem. Za to widziałam jakieś akumulatorowe aspiratory. Nie wiem tylko jak one się sprawdzają.
Dostalam.od siostry taki na akumulator ale mowila, ze jest beznadziejny i katarek do odkurzacza najlepiej daje radę.

U mnie niestety przyplątało sie jakieś świństwo i dostałam globulki dopochwowe. Kurde akurat w ciazy, pierwszy raz w życiu mam drożdzycę.... :/
 
Do góry