reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dzięki. Czuje się względnie dobrze. Chociaż już czuje że mam brzuszek i mniej mam czasem siły. Ale roboty w domu mam tyle że za wiele nie poleguje [emoji3]. A Ty jak się czujesz? Brzuszek już duzy?[emoji3]

No mnie wczoraj tak wysadziło, ze nagle każdy mówi, że teraz widać, że w ciąży jestem 😂 nie cierpię duchoty bo mam zaraz opad sił i brak chęci ale ogółem obym tak dalej się czuła 😁
 
reklama
Gratuluje 😊 ja wczoraj miałam połówkowe 20 tydzień 4 dzień i waży 410 gram i ponoć też sporo. Ja mam wahania cukru jestem jeszcze przed krzywą, ale czasem ponoć cukier „pompuje” wagę dziecka.
No, chyba rzeczywiście sporo. Moja w 20t1d miała 340 g. Ale ja też podejrzewam u siebie problemy z cukrem. Miałam na pierwszym badaniu 92 a na drugim 95. W poprzedniej ciąży miałam najwięcej 80! Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć skierowanie na krzywą, bo w poprzedniej nie miałam tego badania. Syn zagrożony był hipotrofią ze względu na pępowinę dwunaczyniową, ale urodził się ok. 3100, więc całkiem ok. Teraz też chciałabym takie mniejsze.
 
No, chyba rzeczywiście sporo. Moja w 20t1d miała 340 g. Ale ja też podejrzewam u siebie problemy z cukrem. Miałam na pierwszym badaniu 92 a na drugim 95. W poprzedniej ciąży miałam najwięcej 80! Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć skierowanie na krzywą, bo w poprzedniej nie miałam tego badania. Syn zagrożony był hipotrofią ze względu na pępowinę dwunaczyniową, ale urodził się ok. 3100, więc całkiem ok. Teraz też chciałabym takie mniejsze.
mnie już przy 94 skierowali na krzywą, w 8 tyg
 
Ja tez zbieram sie na krzywą ale trzeba wstać skoro świt a u mnie ostatnio ciężko z tym :p
Od kiedy jestem w ciąży to doba mi sie poprzestawiała i chodze spać o 1 a rano masakra :p ale jutro moze tez sprobuje isc na krzywą.
Moj młody tez był około 420g na polówkowym w 21 tyg. A teraz to juz tydzień temu mial 650g jeśli dobrze pamietam.
Jejku dziewczyny, moja ekipa remontowa mnie wykończy, mili położyć płytki w pionie to położyli w poziomie :/ dobrze, ze przyjechalismy akurat na budowę to zmarnowali tylko 3 szt....
 
Gratuluje 😊 ja wczoraj miałam połówkowe 20 tydzień 4 dzień i waży 410 gram i ponoć też sporo. Ja mam wahania cukru jestem jeszcze przed krzywą, ale czasem ponoć cukier „pompuje” wagę dziecka.

Ponoć jest tak, że jeśli główka jest większa niz brzuszek to dziecko zwyczajnie jest duże po prostu i to jest normalne . Jeśli jednak większy jest brzuszek niz główka to jest to już "zasluga" cukrów.
 
No, chyba rzeczywiście sporo. Moja w 20t1d miała 340 g. Ale ja też podejrzewam u siebie problemy z cukrem. Miałam na pierwszym badaniu 92 a na drugim 95. W poprzedniej ciąży miałam najwięcej 80! Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć skierowanie na krzywą, bo w poprzedniej nie miałam tego badania. Syn zagrożony był hipotrofią ze względu na pępowinę dwunaczyniową, ale urodził się ok. 3100, więc całkiem ok. Teraz też chciałabym takie mniejsze.

Ja startowałam z cukrem z poziomu 104. Wrzuciłam dietę, zakupiłam glukometr i teraz cukier na czczo jest na poziomie 89. W poprzedniej ciąży byłam na pograniczu ale udało się jakoś przebrnąć bez przekroczeń. A pierwsza córka ważyła 3450 i mierzyła 55 cm. Popijam tez herbatkę z morwy białej ponoć nie szkodzi a może pomóc w walce z cukrem ;)
 
Ponoć jest tak, że jeśli główka jest większa niz brzuszek to dziecko zwyczajnie jest duże po prostu i to jest normalne . Jeśli jednak większy jest brzuszek niz główka to jest to już "zasluga" cukrów.

Dziękuje - dobrze wiedzieć ;). Lekarka nic nie mówiła tylko zapytała ile pierwsza córka ważyła i mierzyła przy porodzie.
 
Pokazuj brzuszka 😊


Dziś 23+1.🤦‍♀️

IMG_20200715_222316.jpg



A Wy jakie brzuszki macie? Dawać zdjęcia 😁
 
reklama
Do góry