reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny po wczorajszej wizycie wszystko ok :) z om dziś 10+3 z usg 10+1 więc o dwa dni ciąża młodsza ale gin mówi że taka różnica to nie różnica i on skłania się ku terminowi z om [emoji846] słuchałam serduszka, nawet sobie nagrałam filmik na telefonie [emoji3059] dzidzia ma już 3.1 cm i ładnie machała rączka [emoji846] mam super zdjęcie 3d, aż się wzruszyłam ale chyba poczekam na grupę zamknięta z wrzucaniem takich rzeczy [emoji846] podsumowując, kamień z serca, lżejsza o pol tony, kolejna wizyta za 2 tyg, mój gin też zrobi mi coś na styl prenatalnych, tak więc 11 maja u swojego lekarza a 15 maja w szpitalu ostateczne prenatalne [emoji1768]
Super, bardzo się cieszę, że jest ok [emoji123]
 
reklama
Dziewczyny, a ja się podłamałam.
Miałam dziś usg na nfz. Dziecko 3,24 cm, akcja serca 170 (nawet chwilę słyszałam), ale lekarz postraszył mnie Zespołem Downa. Mówi, że jak na ten wiek ciąży, czyli 10+2, NT jest w górnej granicy (2,0 mm).
Rozmawiałam z jedną Panią w poczekalni, mówiła, że sprawdzała o nim opinie w internecie i są beznadziejne. Zapisałam się tu tylko, żeby mieć dodatkową wizytę na nfz. [emoji21]
Zastanawiam się tylko, na ile takie oceny mogą mieć sens. W końcu prenetalne też robi się od skończonego 11 tygodnia, a ja dopiero co skończyłam 10...
Nt świadczy też o wielu innych rzeczach. Poza tym maluszek jest za malutki na prenatalne jeszcze. Postaraj się nie stresowac; pójdziesz na dokładniejsze badania u dobrego lekarza to wszystko się okaże. A nawet jeśli nt beezie wysokie to zrobisz amnio czy badania z krwi i będzie jasność. Tutaj jedna z dziewczyn pisala; ze maluszek miał bardzo wysokie nt a było wszystko ok:)
 
Dziwne , u mnie było za wczas na badania w około 11-12 tygodniu, a on już takie ci głupoty opowiada?? Dziecko musi mieć oko 6cm do badania
Znaczy mój gin z ciekawości w 10tc też zmierzył mi nt; ale zastrzegł, że to takie pi razy oko i że jeszcze za wcześnie napomiary
 
Dziewczyny, a ja się podłamałam.
Miałam dziś usg na nfz. Dziecko 3,24 cm, akcja serca 170 (nawet chwilę słyszałam), ale lekarz postraszył mnie Zespołem Downa. Mówi, że jak na ten wiek ciąży, czyli 10+2, NT jest w górnej granicy (2,0 mm).
Rozmawiałam z jedną Panią w poczekalni, mówiła, że sprawdzała o nim opinie w internecie i są beznadziejne. Zapisałam się tu tylko, żeby mieć dodatkową wizytę na nfz. [emoji21]
Zastanawiam się tylko, na ile takie oceny mogą mieć sens. W końcu prenetalne też robi się od skończonego 11 tygodnia, a ja dopiero co skończyłam 10...
Żeby zbadac przeziernosc karkowa to dziecko ma miec minimum 5 cm wiec u ciebie za wczesnie na badania. To juz kolejny lekarz na nfz o ktorym tu czytam co sie nie nadaje na bycie lekarzem. Poczekaj spokojnie do prenatalnych, wiem ze w glowie siedzą najgorsze mysli ale jak widac ten lekarz sie nie zna i niepotrzebnie cie zestresowal 😐
 
No koleżanka to samo mi mówi, że mam fajnie i żebym na cieszyła się tym czasem bo ona już ma córeczke 20msc i niestety kolorowo nie jest a ma ciążę zagrożona i musi dużo leżeć.. Mój tz twierdzi, że zbyt dużo ludzi musi jedzenie wywalać i dokarmiać dlatego one wlazły do miasta i se chodzą jak u siebie.. Może coś w tym jest, że się tak oswoiły??

Tragedia, jedziesz sobie a tu dziki zapierniczają przez drogę, ja już dawno dzika nie widziałam i mojego tz rodzice na wsi mieszkają i przez lasy trzeba jechsc i też tam nie widziałam i nigdy mi nie przebiegł drogi a w takim dużym mieście jak Olsztyn grasują...
Dokladnie, nam dziewczyny na wątku z moim pierwszym synkiem też mówiły: odpoczywajcie bo już tak się nie wybyczycie, co przy pierwszej ciazy :)

Wiesz co do dzikow to jedzenie to jedno. A dwa to to, że deweloperzy budują wszędzie tam, gdzie były tereny leśne. To gdzieś się muszą podziać te zwierzaki :( u mnie za lasem (a mieszkam pod lasem) przecież od niedawna jest obwodnica, też musieli lasy wykarczowac, to teraz mamy... strach spotkać matkę z małymi...
 
Cześć dziewczyny ja dzisiaj w nocy koszmary najpierw że dochodziło do poronienia a potem gdzieś krew mi sie pokazała. Jutro mam o 12 prenatalne i zaczynam sie chyba denerwować pomału. Wczoraj późnym popołudniem dzwoniła położna potwierdzić wizyte jutrzejszą na prenatalne. Dzisiaj troche pracowity dzień przede mną, pranie, prasowanie a popołudniu spacer ma być ale zobaczymy czy pogoda na spacer dopisze.
 
reklama
Dziewczyny bardzo miło było mi z Wami przez te niespełna 2 miesiące, no niestety okazało sie na wizycie że serduszko przestało bić [emoji25][emoji25][emoji25] mimo że wiedziałam że wszystko może się zdarzyć, cisza i brak jakiegokolwiek ruchu na USG byly straszne i długo zapadną w pamięć. Dostałam skierowanie do szpitala, jutro muszę się zaopatrzyć w kilka rzeczy do szpitala, bo nawet koszuli nocnej nie mam [emoji52] i w środę mogę przyjechać na zabieg w znieczuleniu ogólnym. Do czwartku będę musiała zostać na oddziale, boję się cholernie tego szpitala. Strasznie przybita jestem, nie sądziłam że tak sie będę czuła. Ehhh teraz będę się pewnie bała próbiwać znowu [emoji25]
Bardzo mi przykro :(
 
Do góry