reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Stokrotka jak to przesypia całe noce? Bez jedzenia bez picia? Bez wstawania i podawania monia? Ja nie umiem sobie tego wyobrazić jak uśnie i obudzi mnie po 3.-4 h to jestem przeszczesliwa... ze tak długo śpi... staram się odzwyczaic od jedzenia... przed chwila zjadła z 200 kaszki za godzinę i uśnie max o 2 będzie się wierci o jedzenie spróbuję piciem oszukać i mleko kolo 5 dopiero... ciekawe czy się uda...
Często śpi niespokojnie bo odreagowuje wszystko co dzieje się w ciągu dnia... wczoraj np. Byliśmy u teściów gdzie jest pełno psów spała do 1 w nocy potem ciągła się kręciła wiercila najpierw w łóżeczku potem z nami co chwile jęki i płacz przez sen... jestem padnieta...
 
reklama
My dajemy 1,5h przed spaniem kolacje a potem mleko 150-180ml. Jak nie boli Ją nic to spi cala noc,no jedynie jak ząbkowanie jest to sie budzi co 3-4 godziny.
Smoczka nie chce od miesiaca to nie dajemy, odzwyczaiła sie :)

Przewaznie w dzien ma 2 drzemki po 1,5h a dzisiaj spala ponad 2h.TO wszystko zalezy od dnia, co ma, ile spi w dzien itd.
 
Moja nocy nie przesypia. kłade ją około 20, potem budzi się po 23 na mleko (210ml) i do rana już nie je. Za to po 2 w nocy zaczyna się wiercić, jęczeć, marudzi. Czasami pomaga jak wezmę ją do nas do łóżka. I tak potrafi do 5 nie spać a ja razem z nią.

Umie sporo, teraz ma etap na gadanie, próbuje powtarzać po mnie słowa. Byłam z nią na wsi przez tydzień i od tego czasu zainteresowały ją zwierzęta więc teraz próbuje naśladować dźwięki jakie wydają.
Jak coś wskazuje to zawsze paluszkiem. Umie pokazać okno, lampę, nos, buzię, ucho, piłkę. Uczę ją teraz jak schodzić tyłem z łóżka.
Za to nadal nie chodzi i od dzisiaj nie lubi się z nocnikiem :( Nie wiem co się stało, wczoraj robiła kupkę na nocniku bez problemu, a dziś na sam jego widok jest płacz i łapanie mnie za szyję. Wygląda jakby się bała nocnika
 
Kurcze Reni wy to już dużo umiecie i jeszcze te wyczyny na nocniku.

Ja daje 180 na kolacje, czasem nie wypije całego. Śpi do 7rano. Ale wierci się w nocy, odkrywa bo się przekreca na boczki (ogólnie nie śpi bez ruchu). Wiec wstaje przykrywam, daje na środek łóżeczka bo do samej góry dojdzie i głowę aż docisnie do łóżeczka. Smoka wypluwa jak się zaspi, a w nocy go czasem szuka przez sen
 
O której przed snem i ile zjadają Wam te dzieciaczki które przesypia ja całe noce?
Moj jak mial pol roku zaczal przesypiac cale noce serio. Jakos przez tydzien jak sie jeszcze budzil dawalam mu butle ale z takim rozcienczonym mlekiem np.tylko 3 miarki. I w ciagu tygodnia przestal sie budzic. Klade go miedzy 19-20, pije 210 mleka plus 4 plaskie lyzeczki kaszy i spi do 6 rano punktualnie. Takze u mnie super to poszlo. Moze z trzy razy sie wybudzil w nocy od tego czasu. Smoczka nigdy nie uzywalismy bo nie chcial.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurcze Reni wy to już dużo umiecie i jeszcze te wyczyny na nocniku.

Ja daje 180 na kolacje, czasem nie wypije całego. Śpi do 7rano. Ale wierci się w nocy, odkrywa bo się przekreca na boczki (ogólnie nie śpi bez ruchu). Wiec wstaje przykrywam, daje na środek łóżeczka bo do samej góry dojdzie i głowę aż docisnie do łóżeczka. Smoka wypluwa jak się zaspi, a w nocy go czasem szuka przez sen
moj spi w takim spiworku bez rekawow. Super sprawa bo nie rozkopie sie i nie trzeba przykrywac w nocy.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Masełko gdzie kupiłaś taki śpiworek???
U mnie chorobowo średniak zasmarkany gorączka i kaszel. Chyba czeka nas lekarz .... boje się o małą bo 2 tyg temu miała gardło. Ja tez zasmarkana.
Moja zasypia ok 20.30 i po godzinie płacze wiec biorę ja do łóżka. Czasem jak zaśnie to przekładam do łóżeczka ale nie zawsze mi się chce. Potem ok 2 w nocy je 210 mleka. I śpi do 7 zazwyczaj. W dzień ma 2 drzemki i śpi ok godziny na każdej. Czasem i 2 godz potrafi ale to rzadkość.
 
reklama
Gosikkku zdrówka życzę

aż mi szkoda czytać o tych przespanych nocach
u nas pobudki są 4 a czasem więcej ale sobie to tłumaczę tym, że na piersi tak po prostu jest

fajne postępy robią Wasze dzieciaczki
u nas mało
w sumie z nowości to tylko schodzenie z łóżka tyłem ale i to czasem zapomina i trzeba mu mówić, że przecież wie jak schodzić
 
Do góry