reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

A z tym terminem to ja też nie wiem jak jest. Ten, którym się sugeruję, to wyliczony kalkulatorem, bo z usg to wychodzi raz siak raz śmak i w sumie pewne jest tylko to, że termin jest na listopad.. I też żaden lekarz nie podał mi konkretnej daty.
Powiem Wam, że też mam wrażenie, że mały będzie przed czasem, ale chciałabym doczekać do tego 36 tyg..

Dzisiaj byłam w szpitalu, w którym chciałabym urodzić, żeby rozpoznać teren i normalnie jakoś tak... pusto tam było ;-) na oddział oczywiście nie weszłam, bo wpuszczają tylko w dni otwarte, ale mimo to.. jakoś tak zrobiło się bardziej realnie i uświadomiłam sobie, że w sumie to już blisko :-)
 
reklama
Oj dziewczyny myślałam ze dziś zejde... W środku dnia złapał mnie bol jak podczas okresu i miałam uczucie parcia.
Ale bol okrutny i kilka skurczy ze plakalam podczas nich.
Tako wiec mąż wraca koło 21 i dzwonimy do szpitala. Bo przecież to nie normalne- chyba. Porównując z wami chociażby.
A lepiej dmuchać na zimne. Bo jeśli uznają ze to wcześniak będzie to lepiej być pod ich opieka.

Cyntek, trzymam kciuki, mam nadzieje, że jeszcze chwilkę wytrzymacie. Mam podobnie termin do Ciebie i zaczynam się stresować...
Czekamy na info od Ciebie
 
A z tym terminem to ja też nie wiem jak jest. Ten, którym się sugeruję, to wyliczony kalkulatorem, bo z usg to wychodzi raz siak raz śmak i w sumie pewne jest tylko to, że termin jest na listopad.. I też żaden lekarz nie podał mi konkretnej daty.
Powiem Wam, że też mam wrażenie, że mały będzie przed czasem, ale chciałabym doczekać do tego 36 tyg..

Najbardziej pewny jest termin z pierwszego USG, bo potem dzieciaczki to już różnie rosną, najlepiej urodzić +/- 38-42 tc, ja bym chciała, żeby mała urodziłam się najwcześniej w 38tc przy wadze minimum 3 kg
 
To zależy, co nazywamy "pierwszym usg". Bo niektórzy pierwsze mają w 6-8 tygodniu, a najbardziej wiarygodne jest to w 10-14 tygodniu i to należy brać pod uwagę.
 
dobry wieczór ;) a jak wyglądają skurcze porodowe? czy to nie jest przyadkiem uczucie jak przy miesiączce?? znaczy takie skurcze tylko narastające coraz bardziej i coraz częstsze..tak ja to rozumiem......
ale..ja pisałam Wam o tym kłuciu w podbrzuszu prawda? to wczoraj dwa razy zakłuło mnie tak konkretnie, że jak szłam to musiałam się zatrzymać i skuliłam się z bólu, może mieć to jakiś związek z nadchodzącym porodem jak myślicie laski? czy raczej to dzidzia w coś kopnęła?

jeśli chodzi o to jaki termin porodu dokładniejszy wg czego liczony, no to racja, że wg pierwszych usg bardziej odpowiedni, to właśnie już gdzieś słyszałam, ale ogólnie najbardziej odpowiedni wg którego się liczy, i wg którego lekarze powinni wyznaczaćdatę porodu to ten wg ostatniej miesiączki
 
tak naprawdę dziewczyny najdokładniejszy termin to ten wyliczony z owulacji + 38 tygodni. To się mniej więcej pokrywa z terminem wyznaczonym z USG między 11 a 13 tygodniem. Z terminem z miesiączki to różnie bywa... bo cykle przecież bardzo często są nieregularne.
 
Esmeralda, jeśli to bole jak przy miesiączce to ja zaczęłam je ponad tydzień temu.
;)
Możliwe ze takowy bol to przepowiednia porodu zbliżającego sie. Będę dziś dzwoniła do szpitala to wam napisze co z tymi bolami.
 
To zależy, co nazywamy "pierwszym usg". Bo niektórzy pierwsze mają w 6-8 tygodniu, a najbardziej wiarygodne jest to w 10-14 tygodniu i to należy brać pod uwagę.

dokładnie. Mi lekarka na piątkowym usg powiedziała to samo. Przede wszystkim powiedziała, że nie ma co się sugerować terminem podanym przez usg na tym etapie ciąży, w miarę wiarygodne są tylko te do 20tc, a mi na każdym jednym badaniu wychodzi ten sam termin co według OM - 1.11:p
 
reklama
Eee dzwonilam do szpitala. Kazali wziąć prochy i zadz za godz. Na tej podstawie określa bol który mam... Jak przejdzie to ok i do rozwiązania przeciwbólowe. A jak nie to na wizytę.
Ale tak 6 tyg na przeciwbólowych. 30 kodeiny i 500 paracetamolu. Po dwie tabletki 4 razy dziennie?!?
Za godz dam znać co dalej
 
Do góry