reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

reklama
No tak Cyntek, ale czy to takie zdrowe to ja nie wiem. Sama dosyć długo wcinałam No-spa forte, bo lekarz kazał, ale i tak miałam wielkie wątpliwości. Trzymam kciuki za Ciebie :)!!
 
No ja tez nie wiem czy zdrowe zważywszy ze po tych prochach. Tej dawce czułam sie jak pijana a dziś mam kaca... Jestem rozdrazniona i trzęsą mi sie ręce.
Wiec chyba wole bole. Przynajmniej jestem świadoma i moge siedzieć z dzieckiem. Bo po prochach raczej sama bym z nią nie została.
 
Dzień dobry:))

Takie bóle to skurcze przepowiadające u nas każą na nie brać magnez, a jeśli chodzi o kłucia to ja też je mam czasem nie mogę przez nie kroku zrobić:(
 
iza ja na samym początku ciąży schudłam 6 kg, a dopiero w 7 miesiącu nadrobiłam te kilogramy. Niektórzy byli wręcz oburzeni, że można tak wyglądać - nie puchnąć, nie tyć, nie mieć rozstępów! Dlatego takie teksty, jakie zaserwowała Ci koleżanka wynikają jedynie z zazdrości.
Cyntek dzidzia na pewno wybierze odpowiedni dla niej moment. Powodzenia i oby te bolesne skurcze minęły bez prochów.
CO do terminu porodu to podobno najbardziej miarodajny jest ten z pierwszego USG robionego do 12 tygodnia. Wtedy robią też pomiary przezierności karkowej itp. Podobno wtedy wszystkie dzieci rosną mniej więcej podobnie. Bo potem już mogą być rozbieżności. A co do liczenia terminu z OM to sprawdza się tylko u dziewczyn, które mają idealnie 28 dniowe cykle. Dlatego 2 tygodnie w tą czy w tamtą to już jest "termin".
esmeralda ja od kilku tygodni mam takie bóle, jeśli nie są regularne i się nie nasilają to znaczy, że brzuszek ćwiczy przed godziną 0. Może więcej magnezu powinnaś brać?
 
Heja..

Ja też mam jakieś bóle... i dosyć często skurcze, dlatego też pojechałam specjalnie do lekarza sprawdzić szyjkę itd.. i wyszło że szyjka jest bardzo długa i nie grozi mi poród przedwczesny (a tak się bałam że ona jakaś taka krótka już będzie po takich skurczach jak miałam) Jestem teraz o niebo spokojniejsza bo wiem że nic mi nie grozi jak się trochę kurczę ;-)

a tak z innej beczki.. Jestem załamana opieką nad ciężarnymi tu w irlandii.. wyszedł mi bardzo wysoki cukier w moczu.. wcześniej wynik krwi po godzinie ponad normę.. i powiedzieli mi tylko ze mam trzymać dietę..:-( żadnego skierowania do diabetologa nic...Aha dodam jeszcze że zapytałam lekarza czy to cukrzyca to powiedział że to prawdopodobnie jest cukrzyca... nie zrobił żadnych dodatkowych badań żeby potwierdzić.. a wiem że taki poziom cukru w moczu to bardzo zły wynik.. moja teściowa jest położną i wiem to od niej..
nie wiem co mam robić.. mam nadzieję że dieta wystarczy...
Myślicie że powinnam na własną rękę kupić glukometr?
 
Witam Was niedzielnie i po weselu. :-)
Jednak ten wiek ciazy to juz przypóźny na takie imprezy, bo to, że ja sie troche pomeczyłam to nic, ale chyba maleństwu było przygłośno. A wiecie ile b yło ciężarnych? Naliczyłam 7! hahaha

Crazy Girl na Twoim stosowałabym dietę oczywiście, ale tez kupiłabym glukometr. Ponieważ jak sie u mnie okazała nietolerancja glukozy, to umowilam sie do poradni, ale termin byl dopiero za dwa tygodnie, zapytałam co moge zrobic do tego czasu. babeczka powiedziała, ze moge przyjechac i pobrac dietę, wiec tak zrobilam. Przez dwa tygodnie stosowałam sie do niej, schudłam 2 kg :), po czym stawiłam sie do poradni, tam dostalam wskazówki (bardzo skąpe, z netu można sie więcej dowiedzieć), receptke na paski i do tych pasków w aptece dostalam glukometr. Pierwszy dzień mierzenia przy tej diecie super, a od drugiego dnia wszytsko sypnęło. Okzałao sie, że ta dieta jest nie dla mnie, musiałam ja modyfikowac i szukać, dobierac składniki pod mój organizm. Troche mi sie zeszło. Np. niedawno doszłam do wniosku, że rano mój organizm jest bardziej kapraysny niz wieczorem.
Wiem, że sa rózne diety, w poradniach, w necie na strocach o cukrzycy ciężarnych, a kazda z nas inaczej na nie reaguje, więc razde zainwestowac w glikometr:tak:
 
reklama
cyntek no no...a kurcze ja też nie wiem czy takie przeciwbólowe to dobra droga, nie wiedziałam nawet że można takie brać, ale skoro lekarz takie zapisuje, to chyba wie co robi. Mam nadzieję, że bóle Ci przejdą i będziesz mogła odstawić prochy ;/ ja to rozkurczowe biorę od początku ciąży, i kurcze powiem Wam że sporo się tego nabrałam, z ręką na sercu mogę Wam powiedzieć, że od początku ciąży zjadłam 3 opak scopolanu (po 30 tabl.) około 4 opak nospy forte i tam ze 2 opak buscopanu...teraz nie biorę...a już lepiej nie mówię, bo aż głowa boli jak sobie pomyślę jaką ilość leków brałam, dopiero od miesiąca mi się skurcze uspokoiły

esi u mnie kłucia sporadycznie, ale właśnie dla mnie to coś nowego i nie wiedziałam co to znaczy, a magnezu chyba dość biorę, nieprzerwanie od 4 miesiąca ciąży, i nie łapią mnie żadne skurcze w łydki itp. także myślę, że akurat pod tym względem spoko, a już chciałabym doko ńczyć to opakowanie i nie bra ć więcej, bo jak na moje oko to już się nie będzie opłacało tego brać :p znam takie osoby które przez całą ciążę żadnej witaminy nie wzięły :O
 
Do góry