reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Ja za to czuję odrętwienie skóry na udach. Tak jakby krew żywiej krążyła w głębi organizmu i nie "docierała" do skóry. W sumie nasze układy krążenia mają teraz za zadanie zaopatrzyć nie tylko nasze narządy, ale i maluszka, więc trudno się dziwić.
 
reklama
No i widzicie, drogie listopadówki. Mogłyśmy zaczekać 2 miesiące i dostałybyśmy 1200 zł becikowego, a nie 1000 :-D
Sejm uchwalił, że od 2013 roku becikowe wzrośnie do 1200 zł. Dostaną je rodziny, których dochód nie przekracza 1922 zł na osobę.

Co do dolegliwości sprzed ciąży... U mnie całkowicie ustąpiły problemy ze stawami kolanowymi. Obawiałam się jak to będzie kiedy jeszcze przytyję - myślałam, że zalegnę, a tu jak ręką odjął. Żadnego bólu, żadnego "chrupania". Pewnie, że schody to dla mnie wyzwanie, ale raczej z powodu rosnącego ciężaru brzuszka.




heee dobrze że wcześniej bo teraz każda dostanie tysiąc a 2013 juz tylko po dochodach pojada i nie każdy się załapie :)
 
A mi stopy dokuczają i krzyż boli wieczorem, wystarczy, że trochę pochodzę, małe zakupy, dreptanie w kuchni przy garach, spacer z psem i muszę się położyć, bo ustać nie mogę, w sumie to dużo nie przytyłam, na razie ok 9 kg i troche mnie to dziwi, zwłaszcza, że w drugiej ciąży przytyłam 15 kg i dużo lepiej się czułam, ale jak widać starzeję się :-D
 
maria u mnie takie uczucia w palcach nie występują. Za to zauważyłam, że w środku każdej nocy boli mnie lewa ręka. Śpię na lewej stronie, więc może jest to ze sobą powiązane.

kropka zaskoczyłaś mnie ze lekarz w ogóle nie robił Twojej koleżance badania ginekologicznego. Owszem słyszałam że niektórzy lekarze mówią iż nie powinno się "gmerać" tam na dole - ale przecież sprawdzić szyjkę to co innego.

illusion o badaniu usg też słyszałam że w nadmiarze szkodzi. Ja póki co miałam robione trzy - jedno dopochwowe, w celu sprawdzenia czy faktycznie jestem w ciąży. Ogólnie planowane miałam (przez poprzedniego lekarza) kolejne na października. Ale teraz to nic nie wiadomo... Też mam nadzieję, że mój nowy lekarz "się sprawdzi", w końcu ma doświadczenie i to wieloletnie:-) cóż pozostało mi się przyzwyczaić do jego metod prowadzenia ciąży. W środę mam się do niego zgłosić "państwowo" po skierowania na badania, więc może wtedy mnie zbada... się okaże.
 
Witajcie. To mój 32 tydz, będę mieć chlopczyka.
Już mam bolesne skurcze co wieczór rozchodzące sie do pachwin. Nieregularnie. Trwają 30-45 sek
Uczucie wilgoci - wkładki zmieniam co dwie h
Opada mi powoli brzuszek
I mam ogromne zmiany nastrojów ;)
A skurcze braxtona miałam bezbolesne od 20 tyg ciazy.
Wy tez już macie bolesne skurcze?
 
No w tym problem ze w uk nie badają... Mój lekarz pow na skurcze żeby sie nie stresowac i tyle... Nie ma krwawienia nie ma leczenia ;)
 
Maria nie martw się, jeszcze zdążysz powiedzieć. Ale trzeba przyznać, że jest to upierdliwa przypadłość. No cóż, już bliżej niż dalej.
Cyntek a na wizytach nie badają Ci szyjki? Bo jeśli masz tylko skurcze bez rozwarcia to pewnie wystarczy brać magnez, ale jak coś się już tam zaczęło dziać to już chyba wymaga interwencji.
Ja czasem mam bolesne skurcze, ale bardzo nieregularne (raz na kilka dni), natomiast skurcze braxtona to kilka razy dziennie mnie już nawiedzają. Jem więcej magnezu i odpoczywam i wtedy zwykle przechodzą.
 
reklama
Maria2008 A nie wiem czy mogę zapytać - ile przytyłaś od początku ciąży że lekarz zwrócił Ci uwagę że za dużo? Mój lekarz mojej wagi wogóle nie komentuje :zawstydzona/y:

maria oczywiście że możesz zapytać:-) od początku ciąży utyłam 16kg. Tyle że w karcie wagę mam rejestrowaną od 10 czerwca (16tc), a od tamtego czasu poleciało mi do przodu równiutkie 6 kg.
 
Do góry