reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

No i widzicie, drogie listopadówki. Mogłyśmy zaczekać 2 miesiące i dostałybyśmy 1200 zł becikowego, a nie 1000 :-D
Sejm uchwalił, że od 2013 roku becikowe wzrośnie do 1200 zł. Dostaną je rodziny, których dochód nie przekracza 1922 zł na osobę.

Co do dolegliwości sprzed ciąży... U mnie całkowicie ustąpiły problemy ze stawami kolanowymi. Obawiałam się jak to będzie kiedy jeszcze przytyję - myślałam, że zalegnę, a tu jak ręką odjął. Żadnego bólu, żadnego "chrupania". Pewnie, że schody to dla mnie wyzwanie, ale raczej z powodu rosnącego ciężaru brzuszka.
 
reklama
Ostkapa szkoda, że Cię nikt nie powiadomił wcześniej. Chodziłaś prywatnie czy na kase chorych? No trudno, jesteś w takiej sytuacji w jakiej jesteś, żaden lekarz nie powinien robić problemu, że zgłaszasz się w końcówce. Ale wiadomo, lekarze też są różni. W każdym razie współczuję Ci trochę, bo do swojej lekarki już miałaś pełne zaufanie zapewne, a tu teraz trzeba na szybko szukać innego.

Katze a to pech:-D!
 
illusion87 szukanie drugiego dobrego lekarza w małym mieście nie jest proste. Ale trochę podzwoniłam, trochę pojeździłam i się dostałam na wizytę do innego lekarza. Oczywiście ten jest inny, ale mam nadzieję że równie dobry jak poprzedni. Nie robił problemów, znał sytuację (w końcu i moja pani doktor i nowy lekarz są z jednego szpitala). Tylko wizyta trochę inaczej przebiegła niż moje poprzednie. Lekarz zrobił pełny wywiad, posłuchał tętna dzidziusia oraz zbadał Małą przez brzuszek palcami. Za to nie było badania ginekologicznego (ani usg)- co mnie zaskoczyło, bo wcześniej miałam badanie szyjki (ginekologicznie) co wizytę. No i dowiedziałam się że trochę za dużo przytyłam:-(
 
Ostkapa każdy lekarz inaczej bada no ale mam nadzieje, że będzie równie fajny jak poprzedni:-)

Katze o kurde to faktycznie się wysilili 200zł ale w sumie zawsze coś:-D

Dziewczyny mam pytanie czy Wam ręce, a dokładnie palce są jakby znieczulone. Ja nie czuje opuszków a ręce mam popuchnięte. Rano ich w ogóle nie czuje:confused:
 
Maria2008 ja nie pomogę, bo nie mam podobnych dolegliwości.
ostkapa co lekarz to sposób na prowadzenie ciąży, choć powiem szczerze ja też na każdej wizycie mam badanie ginekologiczne (sprawdzamy szyjkę) i usg i czuję się bezpiecznie, bo wiem że nic się nie dzieje. Szokiem była dla mnie opowieść koleżanki, która podczas ciąży nie została ANI RAZ zbadana na fotelu ginekologicznym :szok: bo lekarz stwierdził że "w ciąży nie powinno się TAM kombinować" :szok: no i myślę sobie, skąd wiedziałby np gdyby się skracała szyjka...?
A nie wiem czy mogę zapytać - ile przytyłaś od początku ciąży że lekarz zwrócił Ci uwagę że za dużo? Mój lekarz mojej wagi wogóle nie komentuje :zawstydzona/y:
 
Dziewczyny mam pytanie czy Wam ręce, a dokładnie palce są jakby znieczulone. Ja nie czuje opuszków a ręce mam popuchnięte. Rano ich w ogóle nie czuje:confused:


Maria w tej ciąży tego nie mam, ale w poprzedniej miałam właśnie od 31/32 tygodnia. Minęło dopiero jakiś miesiąc po porodzie. Lekarz mówił, że to od ucisku na kręgosłup i od obrzęków kończyn.
 
No szukanie teraz lekarza to nic fajnego, ale może ten do którego będziesz chodziła okaże się jeszcze lepszy:-) nigdy nic nie wiadomo.
U mnie dziś słoneczko ale widzę, że wiatr wieje:dry: Ehh jaki leń mnie od rana ogarnął... Wczoraj zamówiłam sobie pralkę:-) Będzie w przyszłym tygodniu więc zacznę robić pranie dla maluszka. Nie myślcie tylko, że nie mam pralki w domu:-D Mam, mam-na dole u mamy ale wolę poczekać na swoją:-) Noo i tak myślę, że w poniedziałek wybiorę się na zakupy i kupię wszystko co potrzeba dla mnie i synusia:-)
 
Ostkapa wierze, że nie jest łatwo trafić na kogoś równie kompetentnego. Ja na przykład swojego lekarza mam 20km od swojego miejsca zamieszkania, a wydawałoby się, że Katowice to duże miasto, to i lekarzy na pęczki. A tu niespodzianka! Tzn. pewnie i są, ale wszystko zależy od pierwszego wrażenia. Dobrze, że ten nowy przeprowadził z Tobą pełny wywiad, a co do USG, wszystko ma swoje granice i w zasadzie ultrasonografia też jest szkodliwa i wbrew pozorom wcale nie jest zalecane poddawanie się jej zbyt często. Zobaczysz czy następnym razem zbada Cię ginekologicznie. Trzymam kciuki żebyś ostatecznie była z niego zadowolona :).
 
reklama
Ostkapa szkoda, że Cię na koniec jeszcze stresują. Ale może Ci to na dobre wyjdzie i nowy lekarz okaże się lepszy.
Co do wagi to mój nigdy nie komentuje, tylko zawsze do karty wpisuje o pół kilo więcej niż mu podaję z odczytu wagi :-D nie wiem dlaczego. Ja przez całą ciążę nie tyłam prawie wcale, za to przez ostatnie 2 miesiące nadrobiłam i dobiłam już do 10 kg na plus. Mam nadzieję, ze to już koniec :-)

Katze ja za to słyszałam, że od 2013 roku urlop ojcowski ma być wydłużony do 6 tygodni. Ale nie wiem, czy my się na to załapiemy, bo w sumie w naszym przypadku tatusiowie mogą przełożyć ten urlop na kolejny rok, ale czy będą mogli korzystać z niego na nowych zasadach? Podobno będzie można też go dzielić na części. Jedyna zmiana na minus to taka, że nie będą mogli skorzystać z tego urlopu podczas naszego macierzyńskiego. No nic trzeba teraz trzymać rękę na pulsie.

Maria ja nie czuję palców od jakiś 4 tygodni, a reszta dłoni mnie boli jakbym wsadziła je pod prasę. Najgorzej jest w nocy i rano. Rozmawiałam o tym z położną. Powiedziała, że w większości przypadków mija to po porodzie. Można sobie troszkę ulżyć trzymając w nocy ręce wyżej (np. na poduszce) i myć, płukać je zimną wodą (nigdy nie wkładaj do gorącej, bo będzie jeszcze gorzej). Ale położna radziła, żebym zgłosiła to lekarzowi, bo w nielicznych przypadkach po ciąży trzeba to leczyć, jeśli nie przechodzi.
Tylko bez paniki, przy okazji :-)
 
Do góry