reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Nam pediatra (specjalista od rozwoju dziecka) powiedziała, że najlepiej jakby dziecko uczyło się codzić całkeim na bosaka bo w tedy najlepiej czuje podłoże...moje tak zasuwają a jak jest chłodno czy płytki to skarpetki. Absolutnie niema się kupować butów takich jak OLIII pisze. Kapcerkowi już kupiłam butki, ale żadne sztywne za kostkę...normalne na razie i tak leżą...

A pić MM piją z Aventu, a wodę z butelek miękkim ustnikiem kupione w biedronie za aż 6zł:-),, jak to opanują bardzo dobze:-) to potem pomyślimy o kubkach niekapkach, na razie nie mam problemu z rozlewaniem, bo nie pozwalam im się tymi bawić...
 
reklama
Oskapa dzięki :)
Co do bucików to nie kupuj jej teraz lepszych bucików a jak zrobi się chłodno to kup jej jakieś cieplutkie botki. Ja mojej corce kupiłam z h&m i do wózka były idealne. Po domu kupiłam jej http://www.paputki.com.pl i tak jej kupowałam aż do 3 lat:)
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny
pokazalm sie i nie ma mnie..ale obecnie brak czasu ba kompa :-p
moze jak starszaki wroca do szkoly ,bede miala wiecej luzu ;-)
Oli luzne kupy moga byc na zabki :tak:
a co do owsianki..moja zje,ale zeby jakis zapal przy tym :no::-D,slodkie kaszki sa zdecydowanie lepsze :tak:
uciekam zyczac milego weekendu :-)
 
Cześć dziewczyny ;-) Nie wiem, czy ktoś mnie jeszcze pamięta.. Dołączyłam do grupy w marcu 2012 oczekując mojego skarba. Jakiś czas się udzielałam, potem z powodu marnego samopoczucia komputer odstawiłam i to na długo. A potem to już jakoś zawsze tak ciężko mi było tutaj wrócić, bo nie mogłam się odnaleźć. Ale w końcu zebrałam się na odwagę i wracam skruszona :zawstydzona/y: Przyjmijcie mnie spowrotem pliisss :)
 
Hanoos - ja Ciebie pamietam :-) zapraszamy!

Mikus poki co nosi takie pre walkers buciki (miekkie),ale jak tylko zacznie chodzic to kupie mu takie buciki z usztywniania stopka.

Dziewczyny,mam prosbe. Ostatnio moja znajoma napisala post odnosnie pewnej samotnej mamie z 3 dzieci ( dwoch chlopcow 2,3 lata i dziewczynka 6). Ja jutro wysylam paczke do nich z proszkiem , plynem, jedzeniem,ale potrzebne jest im praktycznie wszystko. Zobaczcie w jakich warunkach Oni zyja... mi to plakac sie chce...:-(Teatr Marzeń- czyli kolejna matka 'wariatka":-(

Jesli macie cos na zbyciu to prosze podzielcie sie z Nimi.

Milego wieczoru!
 
Taycia-:no::no: Boże nie wyobrażam sobie tam chować dzieci!!!!I gdzie jest opieka, gdzie jest rząd?!?!?!Potem się dziwią,że wszyscy z kraju uciekają!!!!Ta mama na pewno by wyjeżdżając poprawiła życie sobie i dzieciom!!!!!O adres to pisać to teatru marzeń?!

Hanoos- witaj ja ciebie też pamiętam:tak::tak:

My po kolejnej imprezie rodzinnej, emek dzisiaj pojechał zaś do DE:-(, ale już ostatni raz i wraca za 3 tygodnie, potem robimy urlop:-D, Możecie polecić coś w międzyzdrojach lub w Kołobrzegu- wolimy apartament, lub coć z aneksem kuchennym w pokoju
 
Fajnie, że pamiętacie :)
Napisze może kilka słów co u nas. Agatka jak widać na suwaczku dobija do 10 miesięcy no a do 10 kg już dobiła ;-) Tydzień temu nauczyła się raczkować i teraz grandzi jak tylko może :) jest wesoło. Zaczyna stawać przy meblach, ale na razie tylko jedną nogą, myslę, że opanuje w ciągu tygodnia jak dźwignąć dupkę i dostawić druga nóżkę. Miałysmy trochę problemów zdrowotnych, mam nadzieję, że minęły. Było podejrzenie padaczki, ale po wnikliwych badaniach w klinice wykluczono i stwierdzono, że to przejściowe i póki co jest ok. Ogólnie jest bardzo grzecznym dzieckiem, ja dosłownie wypoczywam na macierzyńskim :) przesypia całe nocki odkąd skończyłą miesiąc, więc chodzę wyspana i wypoczęta ;-) Ale od 1 września wracam do pracy... i bardzo się biję jak to będzie. pewnie zostanie zburzony cały ten spokój i trzeba będzie wszystko ustawić od nowa, ale damy rade. Aga na pewno, ja zniosę pewnie gorzej...
Co do bucików, moja nie chce za cholerę w bucikach raczkować. W sumie kupiłam jej befado i clarksa, ale leżą nieużywane. jedynie jak chłodniej, to na spacer zakłądamy. chyba będzie już na bosaka tak śmigać, ja też kapci po domu nie noszę ;P

Taycia, Twój synus widzę wcześniaczek. Zaraz musze trochę ponadrabiać zaległości i trochę poczytać co tam u Was słychać :)
Sylha, a Ty jak sobie radzisz z parką ;-) Pewnie teraz w tym najgorętszym okresie kiedy raczkowanie i chodzenie się zaczyna to u Ciebie mega wesoło w domku ;-)

Moja Aga jest takim ciapolkiem. Siedzieć zaczęłą jak miała prawie 7 miesięcy, raczkować dopiero jak 9,5 miesiąca. taki leniuszek z niej.

A tej rodzinie postaram się coś zebrać i wysłać. Masakra, że niektórzy muszą żyć w takich warunkach... Niestety ale zdarza się że żyją jeszcze gorzej ;-(
 
Ostatnia edycja:
Witam jak zwykle zalatana.
Co do butków to idziemy kupić w czwartek, z Korneckiego lub z Bartka takie wiązane za piętkę. Muszę jej już kupić bo młoda zasuwa po dworze jak szalona ( narazie w paputkach ze sztywną podeszwą ). W domu chodzi raczej w samych skarpetkach lub na boso.
U nas szaleństwo, z oczu nie mogę jej spuścić bo wszędzie wlezie, wszystko włączy, najciekawsza jest kuchenka gazowa bo można kręcić pokrętłami. Nic zobaczyć nie idzie bo wszystko wyłączy, piloty też już są opanowane. Spacery to też szał bo tylko chodzić, narazie trzyma się mojego palca bo sama się jeszcze boi, ale zasuwa jak szalona.Puszcza się już i stoi sama ale kroczka jeszcze nie zrobila.W ogóle to mały kamikadze jest :-). Ogólnie to bardzo wesołe dziecko, do kożdego się śmieje, zaczepia i gada po swojemu ,ale jak coś jest nie tak jak Martusia chce to potrafi narobić takiego hałasu że całe osiedle słyszy.
Pozdrawiam :-)
 
dziewczyny dzięki za cenne rady!!! pomysłam poczytałam Was i w niedziele kupiliśmy Małej adidaski do wózka (za 45zł) . Takie proste, ale żeby było jej ciepło w te ostatnio chłodne dni. Niestety same skarpetki nie wystarczały już, przykrycie kocykiem też nie bardzo, bo jak Mała nie śpi to kocyk jest super zabawką:-)
Zatem za Waszą radą wstrzymałam się z kupnem "butów do chodzenia" na wyrost:-) jeszcze raz Dzięki!!!!

Co do niekapka, to my mamy taki z lovi - z twardym dzióbkiem, Zosia nie potrafi niestety z niego pić, używała go jako gryzak. Kupiliśmy zatem taki z Aventu i ten jest fajny, nawet Zosia potrafi z niego napić się 2-3 łyki, ale nic poza tym, zatem pijemy nadal z butelki ze smoczkiem. A Avent - niekapek - jest łatwy w obsłudze, myciu itp. Na początku kupiłam tylko "dziódek", bo pasuje on do butelki, ale jak zobaczyłam że Mała coś potrafi z niego wyciągnąć, to kupiliśmy typowy kubek niekapek, bo ma "trzymadełko":-)

Poza tym to wczoraj byliśmy na godzinke w odwiedzinach u mojego kolegi, przyjechał w swoje rodzinne strony z roczną córcią. Zosia od razu złapała z nią kontakt, ganiały się na około stołu, Zosia na czworakach, a roczna Zuzia na dwóch:-) super widok. nawet fajnie się bawiły zabawkami, nie przeszkadzało im nawet wzajemne odbieranie sobie tychże zabawek. :-)
 
reklama
Hanoos witaj!

Dziewczyny mój Tymek owsianki nie chce jeść! Zrobiłam mu z bananem i żurawiną suszoną. Kategorycznie odmawia:baffled: No więc dalej jemy kaszkę waniliową.
Rozwija się w tempie błyskawicznym. Na czworakach pędzi jak wiatr:-D wstaje no i gada gada i gada:-D świetne to jest:-) Ja przed chwilą zamówiłam mu papcie do domu PAPUTKI,KAPCIE,PAPCIE 100%SKÓRA 0-5lat 20wzorówHIT (3494374621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. zobaczymy jak się sprawdzą.
Jutro chyba ruszam do miasta kupić małemu ciuchy bo wszystko się robi krótkie. No i trzeba coś cieplejszego już. Jesień zbliża się nieubłaganie...
 
Do góry