reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Zdrapałam te żółte łuski, po wcześniejszym naoliwieniu i zniknęły. Na drugi dzień z rana pojawiły się na czole czerwone plamy lekko wypukłe. czy to następny etap ciemieniuchy czy inne cholerstwo?
 
reklama
Ostkapa ja bym jednak tych łusek nie zdrapywała. Oliwkuj i ścieraj palcami-trzyj ale delikatnie. Ja przynajmniej bym tak robiła.

Od wczoraj nie karmię już żadnym cyckiem ponieważ uszkodzoną mam także drugą brodawkę. Synuś dostaje tylko butlę-100ml co 3godziny. Jest szczęśliwy ale ma w dzień problemy z zaśnięciem bo wcześniej zasypiał przy cycku:baffled:
 
Ja teraz chce małemu dawać juz 150ml co 4 godz ale czy się uda zobaczymy ;) na razie pije co 3 godz 120:) Mam pytanko do mam co karmią mm dajecie dzieciom witaminy?
 
maria ja karmię piersią,ale pytałam neonatologa, jak byliśmy na wizycie czy podawać witaminy, jeśli zmienimy na karmienie mm i się dowiedzieliśmy że witaminy DiK tak czy inaczej podawać należy.
 
Ale przecież witamina K jest już w mleku modyfikowanym. D też i jeśli dziecko wypija 800 ml mm, to zaspokaja jego dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Jeśli wypija mnie, to podaje się kapsułkę co drugi dzień.

Kuba (w 6 tygodniu) je 7 razy dziennie, co trzy godziny. W nocy rzadziej, zależy kiedy się obudzi. W dzień zjada 120 ml, w nocy podobnie, ale mleko jest dwa razy rzadsze, żeby łatwiej było trawić.
 
Siemanko :-)
Jak w 2010 roku urodziłam Bastka to kazali w momencie przejścia na mm odstawić wit.K ale nadal podawać wit.D,,, teraz jak wychodziłam ze szpitala to powiedzieli żeby jak się karmi mm to w ogóle nie podawać witamin.
Ciekawe czy można tymi witaminami zaszkodzić maleństwu jeżeli np. się daje mm i jeszcze dodatkowo podaje te witaminy?!:rofl2:
klz9hdge5yzwxosx.png
 
reklama
Ja karmię mm i pediatra, a wcześniej położna nam powiedziała, że K trzeba odstawić, bo inaczej przedawkujemy. Natomiast jak w 6 tyg. pójdziemy się szczepić, wit. D zamieniamy na CebionMulti.

Pozdrawiam po długiej nieobecności:-)
 
Do góry