reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

hej dziewczynki. my wczoraj wróciliśmy do domku. Poród miałam krótszy od pierwszego, ale niestety dużo bardziej bolesny:baffled:
Oluś non stop wisi na cycu, brakuje mi trochę czasu dla Mikołaja, ale na szczęście ten jest bardzo zakochany w braciszku póki co :-) odezwę się jak będę miała chwilkę. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje
 
reklama
Dziewczyny które na Ujastku rodzą ile wziełyście ciuszków dla bobarów? Ja mam:


3 pajace
1 kaftanik i śpiochy
2 czapki
1 pare niedrapek
1 pare skarpetek
kocyk
rożek
2 pieluchy tetrowe
1 pieluche flanelową
no i oczywiście krem przeciw odparzeniom i nie wiem czy mam brac ten oscenisept do pępka?

a dla siebie wziełam 2 paczki podpasek, całe opakowanie wkładek laktacyjnych, krem do brodawek, no i kosmetyki do kapieli..



Sialala to pewnie przez pogode no chyba że się szykuja bobasy do wyjścia :D

Ja dopakowałam trochę pieluch tetrowych. Na stronie napisano żeby wziąć ich aż 10!!! :confused: Jedna z dziewczyn, które już rodziły na Ujastku poradziła mi żeby wziąć więcej niż 3, bo panie opiekujące się maluszkami żądają pieluch nawet do wycierania bobasków po kąpieli.

Byłam kiedyś w pon na KTG. Czy dr Wołos to taki starszy siwy pan? Nie mam zbyt dobrego zdania o całym badaniu i o jego nastawieniu.
 
No to w takim razie dopakuje jeszcze ze 2-3 pieluchy tetrowe i będzie chyba ok..
Tak dr Wołos to starszy facet nie wiem ile może mieć po 50 szczelam..generalnie przyjmowac powinien od 14 ale zawsze jest gdzies do godziny opóźnienia.. :dry:
Katze a Ty do kogo chodzisz?
 
Ja też dzisiaj wpakowałam ubranka małego do torby i wziełam też sobie próbki kosmetyków które dostałam, nie zajmuja dużo miejsca a może się przydadzą :-)

Dziewczyny które na Ujastku rodzą ile wziełyście ciuszków dla bobarów? Ja mam:


3 pajace
1 kaftanik i śpiochy
2 czapki
1 pare niedrapek
1 pare skarpetek
kocyk
rożek
2 pieluchy tetrowe
1 pieluche flanelową
no i oczywiście krem przeciw odparzeniom i nie wiem czy mam brac ten oscenisept do pępka?

a dla siebie wziełam 2 paczki podpasek, całe opakowanie wkładek laktacyjnych, krem do brodawek, no i kosmetyki do kapieli..

Jeżeli o mnie chodzi to pieluch tetrowych mam 10, tak jak chcieli + 2 do rożka i 3 komplety ubranek. Ale ja nie mam ani jednej pary śpiochów;-) same pajace, więc pod to mam zaplanowane body z krótkim albo długim rękawkiem (nie mogłam się zdecydować, więc zapakowałam obie wersje:-p) + 3 czapeczki, 3 łapki niedrapki i 3 pary skarpetek, choć sądzę, że żadnej nie ubierzemy w szpitalu.
Zamiast kremu na odparzenia mam kremik pielęgnacyjny do pupy i chusteczki nawilżone i z kosmetyków dla dzidzi to tyle, myślę, że więcej nie potrzeba bo w szpitalu mają. A do pępka mam, choć też myślę, że nie użyję ;-) A dla siebie mam kółko dmuchane do siedzenia po porodzie i tantum rosa oprócz standardowych kosmetyków :-)
 
Hej przyszłe Mamuśki :) Ja Was tak podczytuje i ostatnio od paru dni nie widze GOSIGRO czyzby tez juz cieszyla sie Malenstwem ja od 2 tyg 2 x w tyg na ktg chodze i jak narazie cisza rozwarcie w 37 tyg mialam na 4 cm teraz pewnie jeszcze wiecej bo od kilku dni ledwo chodze i powoli zaczynaja sie jakies skurcze takze czekam termin na niedziele wiec zobaczymy czy cos sie ruszy. Wczoraj to juz z tego wszystkiego fugi w kafelkach w łazience myłam i meza zagoniłam do roboty hehehe tak mi lekarka poradzila zeby przyspieszyc bo te bole okropne sa wykanczaja totalnie, ale pocieszyła mnie ze jak juz takie rozwarcie jest to szybko pojdzie a że Mała jest niewielka to powinno być łatwo ( tak sie pocieszam:))



http://www.suwaczki.com/tickers/eiktpc0z0o7yplw1.png
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli o mnie chodzi to pieluch tetrowych mam 10, tak jak chcieli + 2 do rożka i 3 komplety ubranek. Ale ja nie mam ani jednej pary śpiochów;-) same pajace, więc pod to mam zaplanowane body z krótkim albo długim rękawkiem (nie mogłam się zdecydować, więc zapakowałam obie wersje:-p) + 3 czapeczki, 3 łapki niedrapki i 3 pary skarpetek, choć sądzę, że żadnej nie ubierzemy w szpitalu.
Zamiast kremu na odparzenia mam kremik pielęgnacyjny do pupy i chusteczki nawilżone i z kosmetyków dla dzidzi to tyle, myślę, że więcej nie potrzeba bo w szpitalu mają. A do pępka mam, choć też myślę, że nie użyję ;-) A dla siebie mam kółko dmuchane do siedzenia po porodzie i tantum rosa oprócz standardowych kosmetyków :-)

Zapomniałam napisać o bodach :D mam 2 pary z krótkim i 3 z długim, a nie drapek wziełam jedna pare bo we wszystkich pajacach mam takie "odwijane" niedrapki na pewno wiecei o co mi chodzi;-) ja dlatego biore tylko 1 pare skarpetek :) bo ewentualnie beda one przytrzymywac za duze spioszki, nie maja kontaktu ze skórką po za tym dziecku stópki sie nie pocą wiec nie potrzebuje miec codziennie nowej pary :D przynajmniej ja tak uważam. A jesli chodzi o tantum rosa to myślisz ze warto? Moja mama mówiła ze ona rivanol sobie dawała na podpaske i że bardzo pomagało ale to takie babciowe sa sposoby wiec nie wiem :D
a tak na dobranoc polecam sobie przeczytac ten artykuł, myśle że jest bardzo fajnie wszystko opisane :blink:

Co się dzieje w czasie ostatnich chwil przed PORODEM - 38. tydzień, ciąża, czop śluzowy, dziecko, macica - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
 
No to w takim razie dopakuje jeszcze ze 2-3 pieluchy tetrowe i będzie chyba ok..
Tak dr Wołos to starszy facet nie wiem ile może mieć po 50 szczelam..generalnie przyjmowac powinien od 14 ale zawsze jest gdzies do godziny opóźnienia.. :dry:
Katze a Ty do kogo chodzisz?

Ja chodzę do lekarki Baligi-Pałki. Nie mam lekarza z Ujastka, właściwie nikogo tam nie znam :)

A co do ubranek to pogubiłam się ile mam kompletów. mam kilka pajaców, jakieś śpioszki, bodziaków trochę, czpaulki, niedrapki i skarpeteczki. Poza tym linomag, pieluchy jednorazowe, kilka tetrowych, jedną flanelową, chusteczki jednorazowe. Myslę, że będzie ok :)
 
reklama
niestety jeszcze nie, a już bym chciała:tak:
duże masz to rozwarcie, ja w czwartek miałam 2-3 cm

Wiesz co w 37 tyg było 4 cm ale teraz czuje ze chyba jest wiecej nie mialam od tego czasu badania moze w piatek mnie zbada jak bede na kolejnym ktg. Ja tez juz bym chciala rodzic meczarnia straszna przy drugiej ciazy i przy dokazujacym 2-latku ale teraz to juz z gorki jak do niedzieli nie urodze to maja mie w pon przyjac tak mi lekarz powiedzial takze juz blizej niz dalej i jakies pojedyncze skurcze czuje a na ktg nawet dziaij byly do 60 % choc to chyba nie ma takiego znaczenia.
 
Do góry