reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

hahaha To mój Fran bedzie łysolkiem, bo nie wiem co to zgaga:-D

Ostkapa ja biorę 6x magnez Aspargin. Niestety wyrzuciłam opakowanie,a z listka juz nie odczytam ile on tam ma tych jonów:confused: ale rzeczywiście magnezu nie przedawkujesz. Ja słyszałam, że co najwyżej mozna byc bardziej wyluzowanym.

Byłam dzis na ktg, zapis bardzo dobry, ale poniewaz w nocy budziły mnie bóle brzucha, ginka mnie zbadała. Okazało sie, że szyjka miekka rozpulchniona, ale zamknięta. Dały zastrzyk z nospy w tyłek! Nigdy więcej się na to nie zgodzę, nie moge na nim siedzieć tak mnie boli!!! Kazała pochodzic 2h czy sie akcja rozkreci. Efekt byl taki, że bolało mnie juz wszytsko, w podwoziu nic sie nie zmieniło i dzieki Bogu mogłam w końcu wrócic do domu. Z tą nospa to bylo tak, ze tego samego dnia miałam pobranie, więc poszłam na czczo i zapomniałam tab ze sobą, tak to fundnełabym sobie ja sama. Mam bolesna nauczkę:zawstydzona/y:
 
reklama
claudusia wiem że pod koniec ciąży lekarze nieraz każą odstawić leki, typu mg i nospę. ale z tego co czytałam nie jest to regułą, czasem dziewczyny biorą do samego końca. kolejna wizyta dopiero za 2 tygodnie, ja dotrzymam to pewnie już wtedy mi odstawi te tabletki...

czyli nie można przedawkować magnezu, tak? to kamień z serca. Zatem jeśli zienna dawka dla kobiet w ciąży wynosi ponad 300 jonów, to spokojnie mogę brać te 3 tabletki - wg zaleceń. Swoją drogą to dziwne ze mi gin nie powiedział jaki mg mam brać, to znaczy z jaką dawką tego pierwiastka.
 
Ostatnia edycja:
Ostkapa ja też brałam aspargin, gin mi przepisał na bolesne skurcze i brałam 4 tabsy dziennie, ale od ostatniej wizyty w czwartek powiedział, że już wystarczy i żebym odstawiła. Mnie ostrzegano przed nadużywaniem no-spy w ciąży. Ale jak byłam w szpitalu to dostawałam codziennie. W ogóle każdą tabletkę, którą przełknęłam w ciąży przeklinam i odczuwam ogromne wyrzuty sumienia, bo wg mnie nie ma leku bezpiecznego w 100% w ciąży i wolałabym nie brać nic, a dostałam kilka kroplówek, antybiotyki dożylnie, tą no-spę i aspargin i kilka razy paracetamol na gorączkę, gdybym mogła to bym nigdy nic nie łyknęła.
W razie czego odsyłam na stronę może będą jakieś informacje o dawkach Aspargin – asparaginian, na niedobór magnezu, potasu, niemiarowość serca - Aspargin
 
Gaviscon coś mi nie działa :-(
Przyzwyczajam się do nieprzespanych nocy... Może to i dobrze.. Chociaż wolałabym do porodu jechać wyspana jakby co...:baffled:
 
Mi w pierwszej ciąży lekarz kazał odstawić już wszystkie leki w 37 tc. Teraz jeszcze biorę, ale w sobotę mam wizytę i zapytam czy mam jeszcze brać. Ja oprócz asparginu ( 2x1) biorę jeszcze MG B6 3x2. Lekarz też mi mówił, że nie można przedawkować magnezu, że organizm przyjmie tyle ile potrzebuje, a później resztę " wydala".

Mnie zgaga nie męczy. Miałam może 2 razy. W pierwszej ciąży to samo. Dziecko było łyse prawie do roku. hehe. ale pewnie nie od tego, bo ja jak byłam mała też nie miałam włosów - prawie do 2 lat i już mama chodziła do lekarza ze mną, a później jak dostałam bujną czuprynę.. szok. Nie ma reguły na włosy.
 
Crazy Girl spróbuj w syropie.... Ja mam naprawdę mega zgagę i to nawet często z samego rana mnie budzi przed śniadaniem i tylko ten gaviscon mi pomaga a naprawdę próbowałam wszystkiego :)
w57v3e3kd7gp8p0h.png
 
Ja dostałam polecenie odstawienia asparu w 37tc, nospy miałam nie brać, lekarka jej nie zalecała, w poprzednich ciążach też nospy nie dostawałam, nawet jak byłam w 32 tc na patologii z powodu skurczy, wtedy magnez mi ładowali w kroplówce. A moja dzidzia dalej się nie wybiera na świat, jutro lekarka się zdziwi, jak się stawię na wizytę :-)
 
Mam pytanie do mam które mają już małe dziewczynki i być może też lalkę która chce kupić.. |Chcę kupić mojej 4 latce lalke w stylu baby born... i teraz nie wiem jaką.. Baby born, baby annabell czy chou chou??? jest ich tak dużo że nie wiem która będzie ok... Macie jakieś doświadczenie z tymi lalkami??[/QUOTE]

Moja córka miała kilka lalek tego typu najbardziej lubiła Agatke z miękkim brzuszkiem:LALKA AGATKA baby born Z KOCYKIEM nowy model 35047 (2745557603) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Moje maleństwo też pewnie będzie łyse bo ja miałam zgage tylko kilka razy.Córka do roku była prawie łysiutka nawet spinki się nie dało zapiąc, ale teraz ma piękne loki:-)
 
Ja odstawiłam wszystkie tabletki daaaawno. Jak tylko kazał mi odstawić leki na podtrzymanie to odstawiłam też wszystkie inne mimo, że lekarz mówił żeby chociaż witaminy brać co drugi dzień. A to dlatego, że nie jestem zwolenniczką łykania tabletek. To wszystko to jedna wielka ściema-marketing:baffled:

Ja dziś gorzej spałam. Krocze bolało okropnie-nie mogłam wstać do toalety, przewrócić się z boku na bok:no: No a teraz brzuch boli jak na miesiączkę:baffled: O mamo! Ryczeć mi się chce! Coraz więcej wątpliwości, pytań, coraz większy strach:-(
 
reklama
Zgadzam się z Sialala żadne leki nie sa dobrym rozwiązaniem w ciąży no ale jeśli trzeba to trzeba, moja ginka też powiedziała żeby no spy nie łykać ot tak tylko jak będzie już naprawde konieczna potrzeba. Ja jakoś w 6 miesiącu łykałam ale to na ból żełądka bo cos mi tam siadło;-)
Jak juz pisałam wcześniej mi też odstawiono wszelkie lekarstwa z początkiem 37 tygodnia właśnie, jedynie co mam brac dalej to Witaminy

Basia-75 a masz już jakieś skurcze, rozwarcie? Dzidzi po prostu sie nie chce na to zimno wychodzić :-)

olii88 może coś się na dzisiaj szykuje :)))

a ja muszę w końcu te wszystkie ciuszki pieknie poskładac i poukładać w pokoju małego bo jak na razie to lezy mi na fotelu wielka piramida od jakiś 4 dni :D no i wogóle łóżeczko przygotowac czy cóś tak żeby już było bo teraz jak sie tam wejdzie i popatrzy to armagedon :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Do góry