reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

niteczka no to już jutro ;) jestem pełna nadziei, że wszystko dobrze, kurcze, ale muszę jakoś o swą kondycję psychiczną zadbać, bo jak tak dalej pójdzie to moja dzidzia znerwicowana się urodzi ;O
 
reklama
po 2 h od wypicia 75 g glukozy 180. norma jest do 140.
na razie dietę mam ustaloną i mierze cukier glukometrem, a jak to nie zadziala to insuline bede wstrzykiwac.
w pierwszej ciazy tez mialam cukrzyce, wiec nie boje sie, ale przyznam , ze jest to uciazliwe. trzeba z zegarkiem w reku pilnowac por posilkow i byc na wsyztko przygotowanym: miec co trzeba w lodowce i nosic jedzenie ze soba jesli sie gdzies wybiera.

przed proba obciazenia glukoza nie mozna ograniczac weglowodanow min. 3 doby, bo wynik moze wyjsc zafalszowany.
 
Ostatnia edycja:
La Mari - wiesz że coś w tym może być. W sumie to uwielbiam Muszyniankę i była ona u Nas w lodówce od zawsze ;) i nie miałam skurczy. Ale od jakiegoś miesiąca przestawiliśmy się na Muszynę (jest tańsza i równie smaczna) :) Pewno Muszynianka miała mnóstwo potrzebnych mikroelementów w tym magnezu.

Esmeralda - powodzenia jutro - a jutro już coraz bliżej. :)

Mdmd - szkoda, że musisz drugi raz przechodzić przez cukrzycę ciążową; z jednej strony wiesz już co i jak ale zawsze lepiej byłoby gdyby tej cukrzycy nie było. Ja jeszcze przed glukozą wiec jeszcze nie wiem...

Taycia - dasz radę z dwójką. Moje koleżanki bardzo sobie chwalą teraz dwójkę dzieci z jak najmniejszą odległością (te co tak mają). Wiadomo że na początku będzie ciężko. Nas też namawiają aby tak do 1-3 lat to już mieć kolejne Maleństwo na świecie jak się uda :)

Judka-k, Olii88, Ulala - gratuluję udanych wizyt :)
 
Ostatnia edycja:
Jutka, Judyta, Olli, Jannet-ka gratuluję udanych wizyt !!

Judyta i Jannet-ka gratuluję Wam synków !!

Mdmd współczuję tej cukrzycy ciążowej :-/

Bett mi też puchną stopy, dziś już nawet od rana, ale u mnie to akurat latem normalne, że puchną, tylko teraz w ciąży i przy tych upałach bardziej.
 
hej dziewczyny !!!! ;)) niteczka dzięki, chyba mocno zaciskałaś kciuki ;)) jestem już po połówkowym, wszystko jest idealnie ;) wpisałam się na wątku o usg ;) brzuchol jeszcze jest napięty taki jakiś, ale lekarz stwierdził, że główną przyczyną jest właśnie to że za bardzo szaleję jak już coś robię i się nie oszczędzam, no i kolejną przyczyną na brzuszek jest brak magnezu i na stresy to samo, także mam wcinać magnez i tabletki rozkurczające i powinno być git ;) no i uważać na siebie!!!!!!!!!!

aha, mam małe pytanko, dziewczyny, ile przytyłyście od początku ciąży do teraz?? bo ja zaledwie 3 kg, z czego powiedziałabym, że tylko 2kg, bo ten pierwszy to zaraz wskoczył jak przestałam pracować, a ja kiedy byłam na jakimś urlopie czy coś to zawsze tyłam :p więc ten pierwszy kg to nie od ciąży raczej :O.. no a nawet jeśli, to chyba trochę mało co nie?? ale lekarz jeszcze nic mi nie mówił na ten temat... więc chyba jest git
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Esmeralda ja do niedawna nie przybrałam na wadze ani kilograma, ale przy ostatniej wizycie gdy położna mnie ważyła wyszło mi 2,5 kg na plus, a obecnie jest 5kg. Każda kobieta przybiera na wadze indywidualnie, możesz sobie sprawdzić jaka waga jest odpowiednia dla Ciebie w danym tygodniu ciąży. Podaje linka Kalkulator wagi w ciąży, Twoja waga w ciąży (Ciąża) | Viggo.pl
 
Esmeralda - gratuluję udanej wizyty, ja też przytyłam 3kg, mi lekarz wcześniej mówił że do 20tc powinnam przytyć max 4kg ale tak naprawdę póki mam dobre wyniki i dzidzia odpowiednią wagę to im mniej tym lepiej.
 
Esmeralda - starałam się :) cieszę się że wszystko wporządku i że jesteś spokojniejsza. Gratuluję wizyty :)

Ja przytyłam od początku ciąży dokładnie 1,5 kg. Ale lekarz nic ostatnio nie mówił więc też myślę że jest ok. Myślę że jeszcze sporo przytyję tylko wszystko przedemną. A brzuszek mam całkiem spory ;)
A na temat witaminek - ja biorę chyba jakoś od 12 tygodnia, a i tak mam brak magnezu (niesamowite skurcze). Maleństwo wysysa ze mnie ;)

Judytaw
- gartuluję udanej wizyty i synka :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja przybrałam 6kg więc waga mi teraz podskoczyła w poprzedniej ciąży max 59kg przy wadze 53kg:-)
Judka-k Olii88 Ulala również gratuluje udanych wizyt;-)
Judyta i Jannet-ka gratuluje synków
Esmeralda gratuluje córeczki
 
Ostatnia edycja:
Do góry