reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

witam Panie, ja znowu z kolejnym pytaniem. Bardzo sobie cenie wasze opinie i porady i czesto to forum jest moim pierwszym poradnikiem. W kazdym razie mam tym razem problem z uplawami....dzis juz 3 raz w ciagu calej ciazy, pojawil mi sie taki brazowawy uplaw. Pisze pojedynczo bo to byl w sumie jeden uplaw, taka pojedyncza nitka sluzu w kolorze brazowawym. Nie mam zadnych objawow grzybicy itd, zadnego swedzenia i nie jest to nieprzyjemny zapach....sama nie wiem co o tym myslec, bo nie trwa to dluzej. Jedyne z czym moge to powiazac to dzwiganie....musialam dzis podniesc moja corke zeby wlozyc ja do wozka w markecie, i reklamowke nioslam przez chwile taka ciezkawa. Co o tym myslicie?
 
reklama
Mummy ciężko powiedzieć, najlepiej, żebyś skonsultowała to z ginem, ale jeżeli to tylko pojedyncza nikta to nie ma się czym martwić.
 
Mummy jeśli masz taką możliwość to wybierz się do lekarza, będziesz o wiele spokojniejsza. Ja od siebie mogę Ci powiedzieć, że gdy dźwigam (nie jakieś ciężary, ale zwykłe zakupy), czasem się schylę, zmęczę bardziej niż zwykle to też mi się zdarzy ujrzeć małą niteczkę, kiedyś zasiałam straszną panikę z tego powodu, poleciałam z płaczem do lekarza i on mi wybił z głowy zagrożenie itd, ale w każdym przypadku może być inaczej. Co do infekcji to też nie musisz czuć objawów typu swędzenie, pieczenie a tam może się coś dziać. Najważniejsze to nie panikować i wybrać się spokojnie do lekarza skonsultować to, będziesz miała "lżejszą głowę" - grunt to się nie zadręczać niepotrzebnie :) będzie dobrze!
 
Mummy lepiej odwiedź lekarza. W takiej sytuacji trzeba dmuchać na zimne, szczególnie, że to już 3ci raz.
Co do infekcji, to zgadzam się z Siaalala. Dokładnie rok temu moja siostra urodziła nagle w 35 tygodniu ciąży. Rankiem, gdy była w domu, pękł pęcherz, wody się rozlały i, mimo braku akcji porodowej, malutka po południu była już na świecie (po cc). Okazało się, że organizm nie podjął walki o poród naturalny nawet po oksytocynie z bardzo prostej przyczyny - poród był wielkim zaskoczeniem. Ani mama ani dziecko nie byli na to gotowi. A wszystkiemu okazała się być winna infekcja dróg rodnych, która UWAGA: przebiegała bezobjawowo! Siostra nie miała bladego pojęcia, że ją ma. Zero objawów! Całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło, a malutka jest już okazem zdrowia. Uważajcie na siebie, dziewczyny!
 
Hej :)

Na początku gratuluje wszystkim przyszłym Mamusiom :) i trzymam kciuki za wszystkie, pozytywne Rozwiązania :)
Bycie w ciąży jak i bycie Mamą to wspaniałe uczucie...

A teraz do rzeczy - mam do sprzedania wyprawkę dla dziewczynki w rozmiarach 56-62.
sprzedam zestaw dla dziewczynki - niektóre rzeczy nowe takich firm jak H&M, Coccdrillo, disney, cubus, in extenso itp.
W danej wyprawce są również: śpiworek - nie używany 0-6 msc kupiony w smyku, kombinezon 56 cm używany okolo 5 razy kupiony w cubusie, rożek z usztywnieniem gryka- kokos kupiony w smyku - używany sporadycznie, zamknięta herbatka laktacyjna firmy hipp, 2 butelki avent, smoczki tommy tippi 0-3 msc- zamknięte opakowanie.
Cena do małej negocjacji.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt - zdjęcia wyślę na maila.
Ilość sztuk rzeczy w zestawie - 54. wychodzi mniej niż 4 zł za sztukę!!!!


Cena 200 zł
adres mail : nalka@vp.pl

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
 
hej Dziewczyny!
Jednak nie udalo mi sie uniknac przeziebienia. W piatek zwalilo mnie z nog, w zwiazku z tym musialam sobie odpuscic tak dlugo wyczekiwany i planowany wieczor panienski kolezanki:( bardzo mi bylo przykro z tego powodu. Cala sobote ryczalam. W ogole ostatnio duzo rzeczy mnie wzrusza - nawet reklamy w telewizji!!! A jak juz widze chore dzieci to w ogole... To wszystko przez te hormony. Apropos hormonow, ja musze co 2 tygodnie monitorowac poziom Progesteronu, bo mialam jego niedobor przed ciaza. Wszystko bylo super i od 6 tygodni juz nie musialam brac zadnych lekow, ale wczoraj dostalam wyniki i okazuje sie ze znowu musze byc lekko wspomagana. Nie ma tragedii czy stanu krytycznego, ale jak to moj lekarz mowi, lepiej dmuchac na zimne. Chyba musze sie przyzwyczaic do mysli, ze do konca ciazy bede musiala te hormony monitorowac.

Z dobrych wiadomosci to to ze zaczelam czuc ruchy dziecka:) juz tydzien temu czulam cos podobnego ale nie wiedzialam ze to wlasnie dzidzius. Teraz juz potrafie rozpoznac ruchy dziecka. Super uczucie. Na razie sa delikatne. Jak maz przyklada reke to nic nie czuje, ale to kwestia czasu.

Poza tym kupilismy pierwszy gadzet dla dziecka: Niania i monitor oddechu firmy Angelcare. To ma ostrzegac gdyby dziecko przestalo oddychac we snie. Angelcare Monitor Oddechu+Niania Ac-401 - Ceneo.pl Kupilismy uzywane za €40.
Znajomi maja i sa zadowoleni. Podobno raz rzeczywiscie ich dziecko mialo bezdech. Az strach pomyslec.

To tyle ode mnie.

mummy2 -ja bym poszla to skonsultowac z lekarzem. To wyglada na plamienie raczej niz grzybice.
 
Witam,
dziewczyny - Majowkaa i Wesoła Kobietka - gratuluję udanych wizyt i poznania płci. :) Moja wczorajsza wizyta - krótko na odpowiednim wątku.

Ras - również gratuluję pierwszych ruchów :)

Mummy - dla spokojności własnego sumienia - tak jak piszą dziewczyny najlepiej pójść do lekarza. :) Podejrzewam, że to od dźwigania - moja koleżanka tak miała. Ale lekarz zawsze uspokoi, upewni, sprawdzi.

A tak na temat infekcji przebiegających bezobjawowo (w kwestii tego co pisały Cashmere_me i Siaalala)- to sumie ja właśnie teraz taką mam. Na poprzedniej wizycie w badaniach moczu (4 tyg temu) wyszło, że są jakieś bakterie. Lekarz zlecił posiew (na wszelki wypadek)- i okazało się, że faktycznie jest i trzeba natychmiast wyleczyć. Żeby było ciekawiej to na kolejnym zwykłym badaniu moczu zrobionym tydzień po posiewie (czyli 1 tydzień temu) wszystko jest bardzo dobrze, nie ma żadnych dodatkowych bakterii ;) Pytałam się lekarza jak to możliwe że ja nic nie czuję, nic mnie nie piecze, nie swędzi, nie boli itd. I on właśnie powiedział że mogłam mieć tą bakterię już od bardzo dawna. Tylko ja mam infekcję bezobjawowo. Nie miałam pojęcia że ją mam - tak jak siostra Cashmere_me. I w sumie dobrze, że przy tamtym badaniu wyszła.
Oczywiście teraz przeżywam co biorę te leki czy aby na pewno nie zaszkodzą Maleństwu. Wiem, że lekarz wie co robi i ufam mu - ale jest we mnie taki wewnętrzny strach o Maleństwo w środku :( Zwłaszcza jak przeczytałam na opakowaniu że w I trymestrze powoduje poronienia, a w III przedwczesny poród. Niby o II nic nie ma ale wyobraźnia działa. Ale cóż trzeba pozbyć się tej bakterii :)
 
Ostatnia edycja:
Hejka!

Ras - gratuluje ruchow. Super uczucie :tak:
Mummy - ja tak mialam do 12 tygodnia...ale bylam sie zbadac i ani mocz ani badanie nie wykazalo zadnych infekcji. Teraz juz tego nie mam,ale nadal mam bardzo duzo sluzu (jakos tam mam w ciazy :baffled:). Ja dzwigam mojego Bobo ,ale juz dzieki Bogu nie plamie. Moze jednak warto wybrac sie do lekarza tak zeby sie uspokoic.
Niteczka - gratki z udanej wizyty!

Czuje ,ze tyje. W niedziele zrobilam sernik na zimno ( jestem najlepsza kucharka na swiecie,wiec jak chodzi o ciasta to tylko z paczki :-)), dzisiaj sroda i juz nic nie zostalo....szok :szok::szok:
 
reklama
hej dziewczyny, akurat dobrze sie zlozylo bo bylam dzis u poloznej i sie uspokoilam. Ona mowi ze dopoki to nie jest zywa krew to nie ma sie co martwic, szczegolnie ze to jednorazowe przypadki a nie jakies ciagle plamienie. Badanie moczu tez mialam i wyszlo ok. Dziekuje za posty. z tym dzwiganiem to staram sie uwazac. w ogole to jeszcze mnie rozbawili wzgledem mojej alergii na pylki, ktora wlasnie jest auaktywniona i baaardzo utrudnia mi zycie. Mianowicie polozna stwierdzila ze chyba sa krople do nosa ktore moglabym barc bo innych lekow to raczej nie a juz z pewnosci nie zaleca kropli do oczu, nie mniej jednak kazala skonsultowac sie z gp. no wiec tak tez zrobilam i okazalo sie ze....wlasciwie to moge brac wszytsko jak leci bo leki anythistaminowe sa juz tak dlugo na rynku i dobrze funkcjonuja ze nie ma zagrozenia (no fajne wyjasnienie), a to ze pisze na ulotce zeby w ciazy ostroznie to tylko dlatego, ze niewiele ciezarnych takie zazywa generalnie i nie ma jak do konca tego sprawdzic. Stwierdzilam ze podaruje sobie te leki i przemecze sie jeszcze, za jakis miesiac powinno ustapic, mam nadzieje...
a co do ruchow to ja tez juz czuje!!! niesamowite, takie jak delikatny dotyk :)) juz chyba zapomnialam jak to jest i z pierwszej ciazy to pamietam tylko te mocne kopniaki hehe . w ogole na dzisiejszym badaniu dzidzia sie bardzo wiercila i jak polozna badala mi brzuch to czulam jak sie malenstwo tam kreci.
Nastepna wizyta juz za...3 miesiace. Pozostawie to bez komentarza bo szkoda nerwow. Dobrze ze skan polowkowy mam jeszcze po drodze, za miesiac. Ehhh Anglia....
 
Do góry