reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

reklama
Sunovia wiesz, że ja sama się nad tym zastanawiałam. Co idę do endo to zapomnę spytać a gin chyba nie bardzo się w tym orientuje. Wydaje mi się, że w większości tych witamin jest jod. Ja miałam próbkę Pregna Plus o ile się nie mylę - od mojego gina, ale nie brałam ich bo i tak zlecił mi Femibion. Powiem tak - endo nie mówił mi nic, że jodu mam unikać. Kurcze lekarz też chyba powinien wiedzieć, że jod jest w witaminach i w razie czego poinformować pacjentkę a nie że my mamy czerpać wiedzę z Internetu.
Poza tym wydaje mi się, że jod jest potrzebny dla dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Hej!

Dopiero włączyłam kompa. Mal i Filifionka - super zdjęcia Maleństw. Cudownie,że pięknid rosną :-D:-D
Nanulika - myślałam o Tobie dzisiaj...bardzo wspólczuję tego całego doświadczenia... :-:)-:)-( czasami myślę sobie,że może lepiej,że to jeszcze w miarę wczesna ciąża niż jak moja koleżanka z sierpniówek urodziła w 29 tygodniu i dzidzia nie przeżyła :-(chociaż oczywiście nie porównuje,bo każda strata jest BARDZO bolesna i nie podlega porównywaniu. Dużo sił życzę.....
 
Chyba w każdym zestawie witamin dla kobiet w ciąży jest jod i to na pewno nie szkodzi. Czy pomaga nie wiem. Endo nic nie wspominał. Ja nie przyjmowałam dodatkowo jodu ani w poprzedniej ciąży ani teraz. Dodam tylko, że niedoczynność mam sporą w porównaniu do większości dziewczyn bo dawki Euthyroxu aż 125 to chyba żadna nie miała...
 
nanulika bądźcie silni i pełni wiary, jesteśmy z Wami :*

Naughty&happy witaj w gronie ...

mu własnie wróciliśmy z K z małych zakupów i w końcu kupiłam upragnioną ćwikłę :)
 
Chyba w każdym zestawie witamin dla kobiet w ciąży jest jod i to na pewno nie szkodzi. Czy pomaga nie wiem. Endo nic nie wspominał. Ja nie przyjmowałam dodatkowo jodu ani w poprzedniej ciąży ani teraz. Dodam tylko, że niedoczynność mam sporą w porównaniu do większości dziewczyn bo dawki Euthyroxu aż 125 to chyba żadna nie miała...

La Mari ja miałam teraz na zmianę 125/100, ale TSH znów mi skoczyło po 3 tyg. i telefonicznie endo kazał mi brać 5 x 125 i 2 x 100. W necie piszą, że niby tsh w ciąży obniża się a u mnie jakoś na odwrót.
 
no właśnie w którymś przypadku nie wolno jodu, tylko nie mogłam zapamiętać w którym, ale wynika z tego, że w nadczynności. mój gin właśnie był zdziwiony, że endo od początku nie dała mi samego jodu.
mi tsh po miesiącu na euthyroxie spadło do 0,06, ale ft 3i ft4 w normie, mam zmniejszoną dawkę do 50
 
reklama
Kurcze dziewczyny współczuję Wam problemów z tarczycą. Jak czytam o tym to się gubię, a co dopiero jakbym miała testować to na własnej skórze.
 
Do góry