reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2011

Ponko gratulacje, na pewno super uczucie slyszec serduszko :-), ja nie moge sie doczekac swojej wizyty :tak:. A co do dozwolonych sportow, wypytalas sie juz czy dopiero zamierzasz? Daj znac co Ci powiedziano. Bo moj maz narazie zabronil mi wogole wyjscia na silownie :no:
 
reklama
Dopiero zamierzam. I sama planuję iść na siłownię, na basen, na razie jeżdżę na rolkach ale tak bardzo spokojnie, nie przeciążam się. Ciąża to nie choroba, myślę, że dużo rzeczy nam wolno, tylko z umiarem. Przecież nie można pozwolić nam 9 miesięcy nie korzystać z życia - to by było coś strasznego ;)
Jeszcze zastanawiałam się nad jogą, ale nie wiem czy iść na jogę w ciąży, co przyznam, że jest dość drogie, czy po prostu poćwiczyć sobie samą w domu, nie obciążając specjalnie mięśni brzucha.
 
A ja od kiedy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to tylko spacery, ale zamierzam to szybko zmienic, w tym tygodniu wybieram sie na basen a po wizycie u lekarza zamierzam tez isc na silownie, przeciez siedzac non stop na czterech literach w domu na pewno nie pomozemy malenstwu. A co do jogi to niestety u mnie nie ma takiej dla kobiet w ciazy a na normalna nie bede sie porywala jak nigdy nie chodzilam.
 
ponko wielkie gratki ze wizyta byla udana :tak: uslyszec serduszko to jest taki nie zapomniany moment i taki cudowny :tak:
Ja wlasnie wrocilam od dentysty,nie czuje praktycznie buzi :eek: bo dwa zabki mi robila i naszprycowala mnie znieczuleniem a i mam male pytanko jak tam z plombami w ciazy czy sa jakies przeciwskazania na plomby swiatlo-utwardzalne no bo on mi taka dzisiaj zafundowala i tak sie teraz zastanawiam czy aby na pewno mozna??
Cwiczenia w domciu mozna sobie nawet fajne zaoferowac,z fajna nastrojowa muzyka no i atmosfera jest domowa :tak: ja mam zamiar zaczac cwiczyc w domku ale oczywiscie dopiero po 1trymestrze:tak: i USG ktore pewnie dopiero bede miec w 12tc :eek:
 
Witam wszystkie Listopadówki!!
Dawno mnie tu nie było.
Miałam tyle do nadrobienia ze szok :-)
U mnie się trochę skomplikowało i strasznie się boje.
Przed tym jak się okazało ze jestem w ciąży przez prawie 4 miesiące miałam problemy z pęcherzem i nerkami.
Teraz odebrałam wyniki posiewu moczu i wyszedł gronkowiec :-(
wyniki moczu tez są fatalne :(
brzuszek boli strasznie jak chwilkę coś porobię biorę tabletki na podtrzymanie bo nie wiadomo co będzie dalej.......
Tak strasznie się boję!!!
ze coś może być nie tak!!

Martynka gratuluje bliźniaczków!!!

Gratuluje wszystkim nowym zafasolkowanym!!
 
A ja od kiedy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to tylko spacery, ale zamierzam to szybko zmienic, w tym tygodniu wybieram sie na basen a po wizycie u lekarza zamierzam tez isc na silownie, przeciez siedzac non stop na czterech literach w domu na pewno nie pomozemy malenstwu. A co do jogi to niestety u mnie nie ma takiej dla kobiet w ciazy a na normalna nie bede sie porywala jak nigdy nie chodzilam.

U mnie w clubie fitness są fajne zajęcia dla mam w ciąży-nazywają się aktywna mama, to takie połączenie stretchingu, jogi i aerobiku...Chodziłam na nie w pierwszej ciąży do 8 miesiąca:tak: Ale zapisać się można dopiero w II trymestrze, także poczekam. Trener z siłowni powiedział, żebym sobie na razie odpuściła, ewentualnie spacer na bieżni lub delikatny rowerek, ale to już chyba wolę na świeżym powietrzu. Zresztą wypytam w przyszłym tygodniu mojego lekarza co i jak z tym sportem. Na razie i tak nie mam ochoty ćwiczyć, bo mnie ciągle mdli i strasznie cycuchy dają się we znaki:-p
 
ponko super! na taka chwile przy USG kazda z nas czeka :-D

Ssabrinaa z tego co pamietam to nie ma przeciwskazan do leczenia zębów i plombowania :tak: Jednak najlepiej zawsze informuj o ciazy lekarza, denstyste itp;-)




W temacie sportu....
Mama cięzarna moze wykonywac sporo ćwiczeń w domu. Cwiczenia sa opisane w internecie :tak: Zazwyczaj sa to te ćwiczenia których ucza w Szkołach Rodzenia.
A tak z ciekawości spytam... Czy któreś mamy planują Szkoly rodzenia? Same czy z partnerami?
 
ponko super! na taka chwile przy USG kazda z nas czeka :-D

Ssabrinaa z tego co pamietam to nie ma przeciwskazan do leczenia zębów i plombowania :tak: Jednak najlepiej zawsze informuj o ciazy lekarza, denstyste itp;-)




W temacie sportu....
Mama cięzarna moze wykonywac sporo ćwiczeń w domu. Cwiczenia sa opisane w internecie :tak: Zazwyczaj sa to te ćwiczenia których ucza w Szkołach Rodzenia.
A tak z ciekawości spytam... Czy któreś mamy planują Szkoly rodzenia? Same czy z partnerami?

Ja chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciąży więc teraz już nie muszę. Ale bardzo miło wspominam te zajęcia, sporo się na nich nauczyłam no i mogłam pytać o wszystko co mnie nurtowało. Poza tym miałyśmy też ćw fizyczne, przygotowujące do porodu, metody radzenia sobie z bólem, zwiedzanie sali porodowej itp. Dlatego uważam, że jeżeli tylko ktoś ma czas i kaskę na szkołe rodzenia to warto:tak:
 
nimfii ja poinformowalam moja dentystke o ciazy juz na poprzedniej wizycie gdyz chciala mi robic zdjecie :eek: no to jak sie dowiedziala to zdjecia nie zrobila no i musiala obmyslec inne leczenie zeba do ktorego ona potrzebuje zdjecie :tak: na razie go tylko podleczyla itd ale zakonczy go dopiero po porodzie :tak: ja sie tylko chcialam tak dopytac i upewnic :-)
A co do szkoly rodzenia to na pewno bede chciala chodzic jest wrecz bardzo przydatne doswiadczenie zwlaszcza dla nas pierworodek :tak: i troszke nas przygotuje do tego waznego dnia ale jeszcze nie wiem czy bede chodzic z moim czy sama to tez bedzie zalezec od czasu jakim bedzie dysponowal moj A. ale na pewno bym chciala zeby chociaz poszedl ze mna na pare lekcji :-) no ale jeszcze mamy sporo czasu do myslenia o szkole rodzenia :-)
A tak z innej beczki jestem glodna jak wilk :eek: i probuje cos jesc ale mi gryzienie nie wychodzi nadal brak czucia w buzi:eek: czuje sie z tym okropnie :-(
 
reklama
Co do szkoly rodzenia to na pewno sie wybiore i na pewno wyciagne mojego ze mna :-). Kolezanka z pracy wlasnie chodzi na takie zajecia i mowila ze wszystkie kobiety przychodza ze swoimi partnerami, przy okazji bardzo sie usmialam, bo polozna na jednych zajeciach zaczela tam wychwalac polskich i slowackich parnerow ;-), ze bardzo dbaja o swoje kobiety, przychodza do szpitala i wogole robia co moga,:-D dodam ze jestem w Ire i kolezanka jest Irlandka i chyba wszyscy na tych zajeciach co byli to Irlandki i Irlandczycy :-Dwiec chyba nie do konca sie to podobalo przyszlym tatusiom :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry