reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

Izka - a wcześniej jak wychodziłaś to też tak się darła?
Mój się też czasami drze ale staram się z nim codziennie wychodzic. Raz jest lepiej a raz gorzej.
 
reklama
Izka ja myślę że to jest tki okres i musisz poprostu przeczekac. Czasami tak jest że dzieci w tym wieku nie lubią spacerów. A może jej czapeczka uciska i kolczyki sie wbijają w cialko. Sprawdz czy po noszeniu czapki nie ma odcisków.
Dziewczyny głosy oddane tylko już sie pogubiłam i nie wiem czy zagłosowałam na wszystkie dzieciaczki :baffled:
 
Witajcie Dziewczyny

Kilka dni mnie nie było i zaległości, że szkoda gadać...

U nas różnie. Nastrój Piotrusiowi się poprawia i jestem szczęśliwa :) Ale tan katarek mnie męczy - tzn Piotrusia katarek. Nie jest jakiś tam silny czy coś i może spokojnie oddychać, ale co chwilkę coś mu tam furczy w nosku, a odciągnąć nie da sobie za żadne skarby. Ryk i wiercenie się to norma. A żeby wodą morską zakroplić, to trzeba się na maksa namęczyć. Co za mały gość. No i z tego katarku chyba pokasłuje. Daję mu syropek - zobaczymy co będzie. Temperaturki nie ma, ale ciągle sprawdzam. Z tego też powodu nie byliśmy od tygodnia na spacerze. Jedynie na zabiegi jeździmy i tyle. Zresztą ta pogoda nie nastraja spacerowo...

No i tak powoli do przodu.
Próbuję zerknąć na te stronki z Waszymi konkursowymi zdjęciami, ale coś nie chce mi się stronka włączyć... Może z komputera mamy mi się jutro uda.

Pozdrawiam
 
Hanus jeśli mały nie gorączkuje i pogoda jest w miarę możesz spokojnie wychodzic na spacery, bedzie mu lepiej oddychac . A może jemu ząbki juz idą , stąd ten katar . Zdrówka zyczę
 
a odciągnąć nie da sobie za żadne skarby. Ryk i wiercenie się to norma. A żeby wodą morską zakroplić, to trzeba się na maksa namęczyć.

U nas też był płacz przy odciąganu i zakrapianiu ale znalazłam na to sposób :rofl2: ja chcę zakropić nosek to pokazuję mu butelke i kilka razy mówie psik, psik on wtedy mruży oczy i wie co będę robić przez odciąganiem jest hpil, hlip tego badzie nie lubi i odchyla głowę do tyłu ale się nie drze jak robiłam z zaskoczenia to było darcie a teraz jest ok :-)
 
Hanus78 mój też ma katarek a raczej wg mnie mega katarek. Oddychac może ale czasami jak coś mu zafurkocze ... :-( kaszelek ma od katarku. Byłam z nim już u lekarza i podaje krople nasivin na noc, syropek i cebion. Obowiązkowo mam chodzic na spacerki i pryskac sól fizjologiczną.
Mały nienawidzi już tych wszystkich lekarstw - męczy się a ja razem z nim.
Buziak - to katarek jest oznaką ząbków??
Izka - dziewczyny dobrze radzą - może to byc taki okres, może ma za ciepło bąc coś ją uwiera. Gdzieś wyczytałam, że w tym wieku dzieci przechodzą bunt w wózkach bo chcą wszystko widziec ale niestety za wcześnie jeszcze jest na sadzanie maleństwa.
A mój mały z tego przeziąbienia cały czas by spał i spał - już nie wiem czy to normalne :-(
 
Izka buzi@k ma racje moze byc za goraco albo za zimno, moj czasami placze jak cos go meczy w brzuszku :-( jezeli klade go na sofe i nie placze to i w wozku nie powinien plakac, jak placze lezeac na sofie to na ogol musze go troche ponosic zeby sobie jeszcze raz odbil i juz jest dobrze.
Clue moj niby chce widziec ale jak zienilam mu z gondoli na spacerowke to placze, moze teraz widzi za duzo :-D ale jak juz zasnie to spi dluzej niz w gondoli :-)
Hanus wspolczuje katarku, ja spalam (a raczej czuwalam czy oddycha) z dzieckiem i mezem na sofie w salonie, bo balam sie o zatkany nosek :-( kaszelek tez byl, ale goraczki nie bylo, przeziebienie trwalo jakies 7 dni. Mozesz za zgoda lekarza smarowac dziecku klatke i szyje spacjana mascia do inhalacji zeby latwiej mu sie oddychalo.
buzi@k moj wrecz sie cieszy jak widzi gruszke, dziwne dziecko :sorry2:
 
reklama
izka - znalazłam coś takiego dla 13 tygodnia
"Spacery mogą stać się wyjątkowo trudne. Dziecko zaczyna dostrzegać bogactwo dźwięków, kolorów, kształtów, chce wszystko dokładnie obejrzeć. Wiele niemowląt odmawia leżenia w gondoli wózka, ale pamiętaj - na spacerówkę jeszcze za wcześnie. Możesz nosić niemowlę w chuście, wypróbować nosidło, spacerować tylko w najbliższej okolicy domu lub ograniczyć spacery do werandowania. Niedługo okres buntu minie."
 
Do góry