reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2007

Co do szczepien to napewno co dziecko to inaczej przechodzi,ale wiekszość mam narzekała na nieprzespane noce,gorączki,i niespokojne dzieci własnie po skojarzonych.
 
reklama
byla juz ktoras z was mieszkajacych we wrocku w aquaparku??
Wrocławski Park Wodny

bo ja sie wybieram za tydzien z malym :-):-) a wlasciwie tatusia posle z moja siostra bo ja to bym chyba wszystkich wystraszyla jakbym ubrala sie w bikini :-D:-D
no zerknelam na ten aquapark-boski!!!
jak mi sie marzy basen i sauna i fitness-zebym tylko miala na to czas-jutro ide sie dowiedziec ile chca w silowni niedaleko mnie chociaz 2x w tyg bym sie wyrwala bo mi juz psycha ucieka!!!

a i nie boisz sie puscic meza z siostra???:-D(zarcik);-)

Beata, kupiliśmy to:
ŚLICZNE KRZESEŁKA 4BABY KID - CENY HURTOWE !!!!! (333239182) - Aukcje internetowe Allegro
Stwierdziłam, że nie ma co przesadzać i kupować za niewiadomo jaką kasę. A to jest całkiem fajne:-)

Księżniczka na swoim tronie;-)

widzialam krzeselko-calkiem fajne no i jak twoja krolewna extra wyglada :tak:

Aluśka dziekuje bardzo za pamięć.

Dzien dobry mamcie



A wiec pisze o wczorajszym szczepieniu.
Malutki miał standardowo 3 wkłucia,bo jedziemy na refundowanym
2 były ok ,przy 3 zapłakał ale szybko sie uspokoił i było ok.

Dorian waży 8400
obw.głowy 45cm
obw.klatki 42,5cm
ciemiączko 1,5/1,5cm

Co do wymiarów to pani dr powiedziała ze one są w przybliżeniu ze kazdy mierzy inaczej i kazda ręka jest inna,bo np, poprzednio mały ma wpisane ze obwód klaty ma 45cm wiec nie ma reguły.
Co do główki pani nic nie powiedziała(nowa pani dr bo starą wykreśliliśmy) wiec ja jej powiedziałam czy wszystko ok.{Powiedziała ze tak,wiec jej opowiedziałam to zaczeła sie smiac,a ja jej mowie ze mi do smiechu nie bylo.Pokiwała glowa i nie chciala komentować.Powiedziała ze Dorian jest dużym dzieckiem i nie ma o co sie martwić.

O dziwo jak sie zapytałam o zmiane mleka to powiedziała ze jeszcze nie trzeba??????:szok::szok::szok:A ja mowie ze po 4 miechu juz powinno sie zmienic,a ona ze na tym dobrze tyle wiec moze jeszcze troche je pic.BEZSENSU.Ja jej mowie ze mu nie smakuje to obrzydliwie gorzkie mleko,bo poznał inne smaki,a ona ze za szybko zaczęłam,wiec odpowiadam ze po konsultacji z lekarze u was w przychodni wiec nie wiem juz kogo mam słuchać.Achhh machnełam ręką i tyle.

Dzis spróbuję dać małemu zwykłego nan-a 1 bo został nam jeszcze z początków karmienia,i zobacze czy wypije,bo ten jest bardziej słodki i jesli wypije to pojde i poprosze o zmiane mleka na zwykly nan2,bo dziewczyny on wogole nie chce mi pic melka.
Wczoraj na noc wypił 20ml i w nocy nie chcial pic i rano o 7 wypił 140ml ale bez wiekszego zachwytu wiec musi byc cos nie tak!!!Ale nikt mnie nie słucha cholera.
Bo jak powiedziałam ze pije maxymalnie 4 butelki na dzien to jest sukces,powiedziała dr ze to wystarczy!
Wiec ja juz nie wiem co mam robic cholera.

Wczoraj przyszło mi zamówiene jedzenie dla Doriana,i ku mojemu zaskoczeniu zaplacilam jeszcze mniej niz miałam,i do tego dostał jeszcze sliczną bluzeczkę i książeczkę w gratisie,ucieszyłam sie jak dziecko.

No to narazie tyle,jak cos mi sie przypomni to doskrobie.
Stukam sie kawką.:-)

dorianek swietnie wazy-duzy z niego chlopak juz!!
no przeczytalam calego twojego posta no i szok:szok:
badz tu madrym i pisz wiersze-czlowiek chce sie dowiedziec czegos od lekarza,no bo niby sie lepiej zna a tu DU**.
ja tez niedlugo sie wybieram na wizyte-znalazlam tu polskiego lekarza wiec zobaczymy czy babka madra czy nie bardzo....


a ja dzisiaj chodze z ogromnym bolem glowy i robie sobie oczyszczanie organizmu-czyli GLODOOOOWA zobaczymy co z tego wyjdzie narazie lece na samej wodzie ewentualnie zapodam sobie zielona herbatke!!
trzymajcie kciukasy zebym nie pekla!!
 
dzień dobry :-:)-:)-(
Kajuniu co sie stalo?

Women mleko poczatkowe czyli 1 mozna podawac do 1 roku zycia ( przynajmniej u nas tak jest). Mleko nastepne czyli 2 jest dla tych dzieci,ktore sie nie najadaja.
I co do szczepienie...nie ma reguly,moje sa na panstwowych szepieniach skojarzonych i ani jeden ani drugi nie mieli zadnych reakcji.

A Amandzia jest na skojarzonych?

Asix...to takie oczyszczenie organizmu,tak?
No bo ja jeszcze sniadania nie jadlam...moze sprobuje :dry:
A kiedy sie po tym zaczyna jesc? Bo ja nie usne w nocy z pustm zoladkiem :sorry2:
 
Kajuniu co sie stalo?

Women mleko poczatkowe czyli 1 mozna podawac do 1 roku zycia ( przynajmniej u nas tak jest). Mleko nastepne czyli 2 jest dla tych dzieci,ktore sie nie najadaja.
I co do szczepienie...nie ma reguly,moje sa na panstwowych szepieniach skojarzonych i ani jeden ani drugi nie mieli zadnych reakcji.

A Amandzia jest na skojarzonych?

Asix...to takie oczyszczenie organizmu,tak?
No bo ja jeszcze sniadania nie jadlam...moze sprobuje :dry:
A kiedy sie po tym zaczyna jesc? Bo ja nie usne w nocy z pustm zoladkiem :sorry2:
o kajuni na pogryzionych....:-(

jezeli chodzi o mleko to u nas dokladnie to samo ja u ciebie ja mam aptamil1 i jest napisane ze do 12 miesiecy

no wlasnie to oczyszczanie organizmu trwa cala dobe dopiero jutro bede jadla sniadanko i to tyci tyci...
zreszta zmieniam swoj caly system zywienia i to krok po kroku bo inaczej (tak na huraaa!) to bym nie dala rady...
nie jem juz chleba bialego(w sumie narazie zadnego,bo do polskiego sklepu po ciemny mam sporo kilosow:sorry2:) narazie chrupie cos jak wasa ale i tak rzadko....
uwielbialam jogurty i ser zolty-ale niestety odstawilam-z jogurtow raz na jakis czas activia ze sliwka no i ostatni posilek jem przed 18 ( i tu jest bol bo do tej pory jadlam na noc no i kilka razy zdarzylo mi sie ze jadlam ostatni posilek o 12 w poludnie glod mnie sciska patrze na zegarek a tu 19 no i lipa:dry:)
tak wiec powolutku ureguluje sobie te posilki bo wygladam tragicznie:zawstydzona/y:
 
witam mamcie :-)
widze ze nieprzespana nocka znowu, u mnie w miare spoko, tylko mala sie budzi o 6 i chce zeby ja sadzac:dry:pcha glowe i barki do przodu i beczy , uspokaja sie w momenci e kiedy pomagam jej usiasc:baffled:

Beata women dzieki za dobre rady co do lekow dla malej:tak:

chcialam dzis z nia pojsc do przychodni zeby ja zbadali i powiedzieli czy juz moge szczepic po tej chorobie ale...JAK ZWYKLE NIE BYLO MIEJSC:wściekła/y:
i tak sie wqrzylam ze zmienilam przychodnie:-pznajoma rehabilitantka nam polecila fajna w okolicy i na pierwszy rzut oka owiele lepiej wyglada niz nasza stara, zupelnie inne warunki, zobaczymy jak lekarze
 
Kathhe to dobrze,bo nie czaje jak moze nie byl miejsc dla dzieci w przychodni jakis absurd.

Ja posprzatałam chate,pomyłam okna.Słonce daje mi takiego powera ze szok.
Małemu wlasnie zrobilam deser,stygnie bo Dori spi.
Biszkopty zalane mlekiem z lyzeczką kleiku ryżowego z dodatkiem jabłka
I takim spodobem bedzie jadł to mleko bo inaczej nie widze wyjscia.
 
witam

ja dzis od samego rana za porzadki sie wzielam :-):-) odkad mam malego to brud w mieszkaniu zaczyna mi przeszkadzac. Tak sie w ogole spieszylam ze nastawilam pranie a zapomnialam dodac proszku :sorry2: i bede musiala jeszcze raz prac.
jak sie wyrobie to moze nawet za prasowanie sie wezme, bo musze sie powoli pakowac i wsytd by bylo pojechac z pogniecionymi ubraniami :zawstydzona/y::rofl2:

No no Wisienka jak mamy na myśli tego psikusa to raczej nie bo tablety biorę hahah:-D:-D:-D

Beata tak tak to samo mamy na mysli :-D:-D
a wlasnie Beata jak bys miala chwilke to moglabys mi skrobnac takie ABC co najlepiej miec w apteczce dla malucha, bo w poniedzialek jade do polski to bym kupila, bo tu to nic nie ma.........na wszystko daja paracetamol.


aluska i pusia wspolczuje nie przespanej nocki, oby dzis bylo lepiej


Wisienka hehhee ale sie uśmiałam,a co powiedziała mama tego chłopca?:-D

women popatrzyla sie na mnie jakby mnie zabic chciala, ale nic nie powiedziala, przemilczala sprawe
brawa dla mamusi, synus ladnie ci juz wazy :-):-)

no zerknelam na ten aquapark-boski!!!
jak mi sie marzy basen i sauna i fitness-zebym tylko miala na to czas-jutro ide sie dowiedziec ile chca w silowni niedaleko mnie chociaz 2x w tyg bym sie wyrwala bo mi juz psycha ucieka!!!

a i nie boisz sie puscic meza z siostra???:-D(zarcik);-)



a ja dzisiaj chodze z ogromnym bolem glowy i robie sobie oczyszczanie organizmu-czyli GLODOOOOWA zobaczymy co z tego wyjdzie narazie lece na samej wodzie ewentualnie zapodam sobie zielona herbatke!!
trzymajcie kciukasy zebym nie pekla!!

Asix zapraszam do mnie na saune :-):-) a z siostra sie nie boje, bo jak on to stwierdzil za chuda :-D:-D a pozaty jej maz idze no i ja tez, tyle ze nie bede plywac.
trzymam kciuki za glodowe!!! ja to jak annineczka nie usne z glodu :dry::dry:

a wlasnie, dalej karmisz cycem czy juz nie? ze glodowe wprowadzasz?


kathe ja tez uzywam tego zelu :tak::-) rzeczywiscie jest super bo malemu pomaga, u mnie to jeden z tanszych byl, nie wiem ile w pl kosztuje ale tu niecale £ 1,20 dalam, jak cos to moge ci wyslac jak w pon, bede w polsce :-)

wlasnie sie zastanawialam czy nie zmienic na inny, moze jeszcze lepszy, bo wtedy nie mialam wyboryu, jako jedyny byl od 2 m-cy, no ale jak inne mamy tez go chwala to zostane przy nim.
 
reklama
Witam Mamcie :tak:

Nockę miałam tragiczną znowu powtórzyło się to co po wcześniejszym szczepieniu :no: po kąpaniu w padła w "szał" zaczęła się wydzierać i nic nie pomagało żeby ją uspokoić :crazy: po podaniu viburkolu usnęła spokojnie na godzinę a jak się obudziła znowu się zaczęło.... :no::-:)-:)-(
Jestem mega nie wyspana .....:baffled::dry:
Aluśka no widzisz czasami tak bywa ale niedługo rzadziej będą szczepione maluchy:tak:
Karina a mnie też podoba się to pierwsze krzesełko a dzisiaj rozmawiałam ze znajomą i ma chicco jakieś za 350 zł i kupiła drugie to z Ikea i mówi że super dlatego zdecydowałam kupuję z Ikea i jakieś fajne krzesełko-bujak z FP właśnie laska z Anonsów sprzedaje z Gdyni pokukam jakie to.
Wisienka no to by było tak to są rzeczy które ja mam:
czopki glicerynowe 1g
paracetamol w czopkach np.Eferalgan 125 g i 150 lub 180 g to na później bo tamte będą za słabe w dawce jednorazowej
paracetamol możesz wziąć w syropie lub(i)ibuprofen np.Apap i Nurofen
Euphorbium spray do nosa tak jak pisała Women na ewentualny katar ale zaznaczam że nie u wszystkich jest skuteczny
Sól morską do nosa ja mam granatową o nazwie Disnemar ma fajną końcówkę do małych nosków
Sól fizjologiczną do oczu w pojemniczkach 5 ml to warto weź z 20-30 szt. zawsze się przyda
coś na kaszel w syropie na mieszany np.Drosetux lub na suchy Stodal
bez recepty na zmiany skórne lub po ukąszeniu owadów Hydrocortyzon krem 0,5% lub Fenistil żel
Smecta w saszetkach na żołądek i rozwolnienie
Lacidobaby lub Lacidofil jak jest dziecko po antybiotyku lub ma biegunkę
i to chyba wsio może mi się przypomni coś

A ja mega zakręcony dzień jakaś kostka rozrusznika w samochodzie mi poszła i musiałam z młodą wracać taxi do domu bo miałam i zakupy i w Gdyni byłam wkurzona na maxa jestem ale mój ojciec dał go do zakładu i jest już naprawiony
Niech stary już przyjeżdża bo wszystko mi się wali pokolei:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry