reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2007

jezeli chodzi o mleko to u nas dokladnie to samo ja u ciebie ja mam aptamil1 i jest napisane ze do 12 miesiecy

no wlasnie to oczyszczanie organizmu trwa cala dobe dopiero jutro bede jadla sniadanko i to tyci tyci...
zreszta zmieniam swoj caly system zywienia i to krok po kroku bo inaczej (tak na huraaa!) to bym nie dala rady...
nie jem juz chleba bialego(w sumie narazie zadnego,bo do polskiego sklepu po ciemny mam sporo kilosow:sorry2:) narazie chrupie cos jak wasa ale i tak rzadko....
uwielbialam jogurty i ser zolty-ale niestety odstawilam-z jogurtow raz na jakis czas activia ze sliwka no i ostatni posilek jem przed 18 ( i tu jest bol bo do tej pory jadlam na noc no i kilka razy zdarzylo mi sie ze jadlam ostatni posilek o 12 w poludnie glod mnie sciska patrze na zegarek a tu 19 no i lipa:dry:)
tak wiec powolutku ureguluje sobie te posilki bo wygladam tragicznie:zawstydzona/y:

Asix ja tez daje Aptamil :-D
Ale przeszlam juz na 2 -extra hungry bo jedynka juz nie wystarczala :-)

Co do oczyszczania...wlasnie zjadlam nalesniki z bailym serem :sorry2:

Wisienko jezeli moge wtracic :sorry2:
Mysle,ze to co u nas znajde ty bez problemu znajdziesz i siebie :sorry2:
No to jade:
Wisienka no to by było tak to są rzeczy które ja mam:
czopki glicerynowe 1g- tutaj nie widzialam :no:
paracetamol w czopkach np.Eferalgan 125 g i 150 lub 180 g to na później bo tamte będą za słabe w dawce jednorazowej- sa,ale trzeba sie niezle natlumaczyc farmaceucie po co i dlaczego.Niechetnie daja.Ja przywoze z Pl
paracetamol możesz wziąć w syropie lub(i)ibuprofen np.Apap i Nurofen- Nurofen w syropie jest,tak samo paracetamol - Calpol
Euphorbium spray do nosa tak jak pisała - jest w sklepach ze zdrowa zywnoscia takich jak Evergreen lub podobnych .Women na ewentualny katar ale zaznaczam że nie u wszystkich jest skuteczny
Sól morską do nosa ja mam granatową o nazwie Disnemar ma fajną końcówkę do małych nosków - jest Sterimar w aptekach
Sól fizjologiczną do oczu w pojemniczkach 5 ml to warto weź z 20-30 szt. zawsze się przyda- nie widzialam,przywiozlam z Pl
coś na kaszel w syropie na mieszany np.Drosetux lub na suchy Stodal
bez recepty na zmiany skórne lub po ukąszeniu owadów Hydrocortyzon krem 0,5% lub Fenistil żel- tutaj jest Hudrocortyzon 0,5 %
Smecta w saszetkach na żołądek i rozwolnienie - koniecznie z Pl
Lacidobaby lub Lacidofil jak jest dziecko po antybiotyku lub ma biegunkę- tez z Pl
i to chyba wsio może mi się przypomni coś
Jesli moge podpowiedziec to:
-aspirator frida lub sopelek
-witamina D3 i Cebion.
 
reklama
Asix ja tez daje Aptamil :-D
Ale przeszlam juz na 2 -extra hungry bo jedynka juz nie wystarczala :-)

Co do oczyszczania...wlasnie zjadlam nalesniki z bailym serem :sorry2:

Wisienko jezeli moge wtracic :sorry2:
Mysle,ze to co u nas znajde ty bez problemu znajdziesz i siebie :sorry2:
No to jade:

Jesli moge podpowiedziec to:
-aspirator frida lub sopelek
-witamina D3 i Cebion.
No właśnie Anineczko jeszcze to i Cebionmulti też
a niektóre rzeczy dostaniesz u siebie i może taniej będzie np.Dentinox u nas ok 26 zł
 
A ja nawet nie mogę się na szczepienie umówić spóźnione i tak 2 miesiące bo panie nie mają grafiku na kwiecień co za bzdura:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
To kiedy mam zaszczepić dziecko?????
 
Aha Wisienko jezeli macie tam sklepy ze zdrowa zywnoscia to zajefajnie.
Bo tam mozesz kupic Viburcol (ale w postaci ampulek do wypicia) i wiele innych homeopatycznych cudeniek :tak::tak:
 
Ja tak na chwilę.
Staram się nadrobić czytanie, ale macie taką wenę twórczą, że co nadrobię, to zaraz drugie tyle do czytania ;-)
Anitt witaj po przerwie.

My wczoraj po raz pierwszy mieliśmy taki sajgon, że nie dawałam już rady. Zaczęło się od tego, że Tymek od dwóch dni był troszkę marudny (od ok. dwóch tygodni ślini się na potęgę i cały czas trzyma paluchy w buzi). A wczoraj prawie wcale się nie uśmiechał i trochę popłakiwał. Wieczorem już nie popłakiwał a płakał, a od 20. do 21. ryczał, dławił się i krztusił. Nic nie pomagało. W pewnym momencie sama zaczęłam płakać i nie potrafiłam się uspokoić. Damian dzwonił do naszej środowiskowej, żeby spytać o przypuszczalne przyczyny, a ja w tym czasie wsadziłam młodego do wózka, i ten chyba w końcu ze zmęczenia zasnął. Wcześniej dostał paracetamol w syropie.
Noc była już spokojna, dzisiejszy dzień (jak do tej pory) też, ale wieczorem będę sama, bo Damian pojechał do Wrocławia na "dżoba" - otwarcie jakiegoś lokalu. Mam nadzieję, że będzie dobrze. teraz młody śpi. Jakby co, w krytycznym dla mnie momencie będę dzwonić po teściów.
Ochhhhh.... oby wyrwać do jutra ;)
 
Aluśka no widzisz czasami tak bywa ale niedługo rzadziej będą szczepione maluchy:tak:
Karina a mnie też podoba się to pierwsze krzesełko a dzisiaj rozmawiałam ze znajomą i ma chicco jakieś za 350 zł i kupiła drugie to z Ikea i mówi że super dlatego zdecydowałam kupuję z Ikea i jakieś fajne krzesełko-bujak z FP właśnie laska z Anonsów sprzedaje z Gdyni pokukam jakie to.
Wisienka no to by było tak to są rzeczy które ja mam:
czopki glicerynowe 1g
paracetamol w czopkach np.Eferalgan 125 g i 150 lub 180 g to na później bo tamte będą za słabe w dawce jednorazowej
paracetamol możesz wziąć w syropie lub(i)ibuprofen np.Apap i Nurofen
Euphorbium spray do nosa tak jak pisała Women na ewentualny katar ale zaznaczam że nie u wszystkich jest skuteczny
Sól morską do nosa ja mam granatową o nazwie Disnemar ma fajną końcówkę do małych nosków
Sól fizjologiczną do oczu w pojemniczkach 5 ml to warto weź z 20-30 szt. zawsze się przyda
coś na kaszel w syropie na mieszany np.Drosetux lub na suchy Stodal
bez recepty na zmiany skórne lub po ukąszeniu owadów Hydrocortyzon krem 0,5% lub Fenistil żel
Smecta w saszetkach na żołądek i rozwolnienie
Lacidobaby lub Lacidofil jak jest dziecko po antybiotyku lub ma biegunkę
i to chyba wsio może mi się przypomni coś

A ja mega zakręcony dzień jakaś kostka rozrusznika w samochodzie mi poszła i musiałam z młodą wracać taxi do domu bo miałam i zakupy i w Gdyni byłam wkurzona na maxa jestem ale mój ojciec dał go do zakładu i jest już naprawiony
Niech stary już przyjeżdża bo wszystko mi się wali pokolei:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:


No dokladnie Beata to pierwsze krzesełko jest ladniejsze ale ja w drodze prezentu bede miec to drugie:no:

KARINA
 
Asix zapraszam do mnie na saune :-):-) a z siostra sie nie boje, bo jak on to stwierdzil za chuda :-D:-D a pozaty jej maz idze no i ja tez, tyle ze nie bede plywac.
trzymam kciuki za glodowe!!! ja to jak annineczka nie usne z glodu :dry::dry:

a wlasnie, dalej karmisz cycem czy juz nie? ze glodowe wprowadzasz?

ja juz odkad macieius skonczyl 3 miesiace to nie karmie cycem :sorry2: a na saune chetnie bym wstapila:tak::-D


Asix ja tez daje Aptamil :-D
Ale przeszlam juz na 2 -extra hungry bo jedynka juz nie wystarczala :-)

Co do oczyszczania...wlasnie zjadlam nalesniki z bailym serem :sorry2:

jestes okropna-nalesniki z serem jak ja jestem na glodzie:blink:
jak poznalas ze mozesz przejsc na extra hungry???
bo moj synek w sumie to je malo(100-180) a czest no i 180 zjda tylko 2razy w nocy

Ja tak na chwilę.
Staram się nadrobić czytanie, ale macie taką wenę twórczą, że co nadrobię, to zaraz drugie tyle do czytania ;-)
Anitt witaj po przerwie.

My wczoraj po raz pierwszy mieliśmy taki sajgon, że nie dawałam już rady. Zaczęło się od tego, że Tymek od dwóch dni był troszkę marudny (od ok. dwóch tygodni ślini się na potęgę i cały czas trzyma paluchy w buzi). A wczoraj prawie wcale się nie uśmiechał i trochę popłakiwał. Wieczorem już nie popłakiwał a płakał, a od 20. do 21. ryczał, dławił się i krztusił. Nic nie pomagało. W pewnym momencie sama zaczęłam płakać i nie potrafiłam się uspokoić. Damian dzwonił do naszej środowiskowej, żeby spytać o przypuszczalne przyczyny, a ja w tym czasie wsadziłam młodego do wózka, i ten chyba w końcu ze zmęczenia zasnął. Wcześniej dostał paracetamol w syropie.
Noc była już spokojna, dzisiejszy dzień (jak do tej pory) też, ale wieczorem będę sama, bo Damian pojechał do Wrocławia na "dżoba" - otwarcie jakiegoś lokalu. Mam nadzieję, że będzie dobrze. teraz młody śpi. Jakby co, w krytycznym dla mnie momencie będę dzwonić po teściów.
Ochhhhh.... oby wyrwać do jutra ;)
trzymam kciukasy zeby bylo dobrze :tak:
 
reklama
jestes okropna-nalesniki z serem jak ja jestem na glodzie:blink:
jak poznalas ze mozesz przejsc na extra hungry???
bo moj synek w sumie to je malo(100-180) a czest no i 180 zjda tylko 2razy w nocy
Wybacz z tymi nalesnikami :sorry2::sorry2::sorry2:
Kurcze ale do czerwca musze schudnac :angry:
Wybieramy sie na bal letni do Northampshire w Anglii i musze sie jakosc pokazac na tym balu :baffled:

Wiesz to,ze malo je to moze taka jego natura,ale czesto to tutaj bym sie zastanowilo.Dziecko w jego wieku powinn jesc co 4 godziny.U nas juz mlody nie wytrzymywal.Wsuwal co 2 godziny :tak:
 
Do góry