reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2007

kathe to strasznie dlugo musisz czekac na zabieg :confused2: trzymam kciuki aby jednak nie byl potrzebny.
a jak sie masuje takie kanaliki???

moj juz sie obraca z brzusia na plecy, prawie za kazdym razem jak go poloze, ale na odwrot jeszczen nie

women sama nie wiem, mozesz masowac,m na pewno nie zaszkodzisz a mozesz pomoc
 
reklama
Dla Igorka z okazji skończenia 5 miesiąca:-):-)
:-) Dużo zdrowia i miłości,
moc uśmiechu i słodkości,
mało smutku, trudu, łez
niech się spełni to, co chcesz!:-)

yyyrc2.gif



Igi STO LAT

Ladina Będzie dobrze. Tulę Cię mocno.
 
aha i mam pytanko... czy wasze dzieciaczki juz umieja sie obracac z brzucha na plecki i odwrotnie??moja jeszcze nie:-(
Moje ani w ta ani w ta.:no:

Padam :eek:
Normalnie nogi mi sie trzesa ze zmeczenia :baffled:
Matt poszedl o 18:45 spac.Juz nie moglam ich zniesc razem.Jak nie jedno to drugie cos chcialo :eek:
Antek jeszcze oglada bajke i tez idzie w kimono :tak:

Beata moze mi tak masazyste zalatwisz??? :sorry:

Women my poprzez zabawe po kapieli sie lekko rehabilitujemy,masujemy Matta.
To prawda nie zaszkodzi a pomoze.
A Matt najbardziej lubi Jelonki :-D
Bierzesz mlodego jedna reka za lewa reke i noge,druga reka za prawa reke i noge i turlasz.Raz z jednego boczku na drugi.Super zabawa dla dzieci.
Albo caly czas pilnuje czy mlody nie ma raczek w piastki.
Jak widze,ze ma spiete i mocno scisniete to mu je otwieram.i tak kilka razy dziennie.
Nie wyglada na rehabilitacje a jednak nia jest.
Nauczylam sie tych kilku sztuczek przy mojej siorce,ktora tez miala lekkie napiecie.
 
Moj z brzuszka na plecki przeturlal sie z miesiac temu i wyszlo jemu kilka razy teraz natomiast teraz za kazdym razem przekreca sie z pleckow na brzuszek:-)ale u kazdego szkraba idzie roznie i z tego co wiem do 6 miesiaca maluszki maja na to czas:-)

KARINA
 
Albo caly czas pilnuje czy mlody nie ma raczek w piastki.
Jak widze,ze ma spiete i mocno scisniete to mu je otwieram.i tak kilka razy dziennie.
Nie wyglada na rehabilitacje a jednak nia jest.
Nauczylam sie tych kilku sztuczek przy mojej siorce,ktora tez miala lekkie napiecie.

anineczko właśnie dzisiaj zwróciłam uwagę na Oskara. Co prawda siedzi już sam (pomijając,że jest o miesiąc straszy od qaszych maluchów) ALE jak siedzi to ma zaciśnięte piąstki, leżąc zabawki bierze otwartą rączką ... hmmm dziwne :baffled:
Wizytę u neurologa mam w tygodniu po Świętach.
Jezu ... mam nadieję, że dzieci sązdrowe, bo ..........
 
anineczko właśnie dzisiaj zwróciłam uwagę na Oskara. Co prawda siedzi już sam (pomijając,że jest o miesiąc straszy od qaszych maluchów) ALE jak siedzi to ma zaciśnięte piąstki, leżąc zabawki bierze otwartą rączką ... hmmm dziwne :baffled:
Wizytę u neurologa mam w tygodniu po Świętach.
Jezu ... mam nadieję, że dzieci sązdrowe, bo ..........
Kajuniu to nie musi swiadczyc o napieciu.
Rob tak jak ja.Jak tylko nadazy sie okazja masuj mu lapki i tak jak ma scisniete od spodu otwieraj.Ale całą dłonią.Kurcze niewiem czy mnie rozumiesz?
Nie lap pojedynczo za paluszki tylko za wszystkie i masuj otwarta dlon.

W sumie jak lapie zabawki otwarta raczka to prawdopodobnie wszystko okey.
Ale zawsze mozna pomasowac lapki,w koncu to nic nie kosztuje ;-)
 
Dobry wieczór.

aha i mam pytanko... czy wasze dzieciaczki juz umieja sie obracac z brzucha na plecki i odwrotnie??moja jeszcze nie:-(

Tymek z brzuszka na plecy obrócił sie łącznie 5 razy, 1 raz u pani doktor podczas badania przy okazji szczepienia 5 marca, dziś 3 razy i raz któregoś dnia w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Z plecków na brzuszek jeszcze ani razu.

Women masażyk jest wskazany nawet jak nie ma żadnych dolegliwości.
 
Kajuniu to nie musi swiadczyc o napieciu.
Rob tak jak ja.Jak tylko nadazy sie okazja masuj mu lapki i tak jak ma scisniete od spodu otwieraj.Ale całą dłonią.Kurcze niewiem czy mnie rozumiesz?
Nie lap pojedynczo za paluszki tylko za wszystkie i masuj otwarta dlon.

W sumie jak lapie zabawki otwarta raczka to prawdopodobnie wszystko okey.
Ale zawsze mozna pomasowac lapki,w koncu to nic nie kosztuje ;-)

anineczko rozumiem, rozumiem, ale tak czy siak mnie to nie pokoi :zawstydzona/y:
 
Kajuniu ja juz nie pamietam dokladnie w ktorym miesiacu trzeba sie zaczac martwic jesli dziecko zaciskajac piastke wklada kciuka do srodka piesci.
Ale chyba po 7 czy 8 miesiacu.

Nie martw sie!!

Mojej kuzynki cora urodzila sie z waga 700 gram i laska ma juz 2,5 roku.
Ani razu nie byla rehabilitowana i ma problem z chodzeniem na palcach a raczej z bieganiem na nich.Mysle,ze to jest pikus jak na jej przezycia,wage i wczesniactwo.
A Twoje chlopaki to zdrowe rekinki :-D:-D:-D
 
reklama
Poczytalam w końcu...ale Wy piszecie dużo jak mnie nie ma;-)

Cześć Mamcie :tak:

Czuję się średnio dobrze :baffled: mam uczucie tak jakby jedzenie zatrzymywało mi się w połowie drogi między żołądkiem a przełykiem :no::baffled: do tego dziwne uderzenia gorąca ( może to menopauza :-p:-p) jestem poza tym zmęczona bo mała wstała o 5.40 i nie chciała spać aż do teraz bo właśnie mi padła :tak:

Raczej w ciąży nie jestem / nie mogę być :confused2: używaliśmy.. fakt że tylko gumki ale uważaliśmy....:confused2:

hihih Aluśka szansa na małego bobaska zawsze jest;-) albo tak jak Beatka mówi TRUCIZNA TEŚCIOWEJ:-D:-D

Dzień Dobry!!!

Sabinko najczęściej występuje po zapaleniu spojówek jako powikłanie albo ma się to jako wadę już zaraz po urodzeniu tyle się dowiedziałam.Łezki stoją w oczku jest podpuchnięta powieka i zbiera się ropka w kącikach:-:)tak:
I dopiero się dzisiaj dowiedziałam że wkraplając krople do oczu dzieciom ZAWSZE trzeba wykonywać masaż takiego kanalika


antybiotyk i z tego wszystkiego łyknę sobie Sheridanca może mi pomoże trochę :-D
Beatko dziękuję za wutłumaczenie;-)
Super że uniknęliście szpitala:-)
Sheridansa dziś też sobie strzelę:-) mniam mniam:-) uwwwiiieeelllbbbiiiaaammmm go ..ale musze mężusia naciagnac bo mi zostało jeszcze tak na jakieś 3 razy:-)hihih

Ja wrocilam od weterynarza i psinka dostala zastrzyki,jutro tez ma zastrzyk Robili usg ale obraz zamazany jest za trzy dni jeszcze raz beda robic.Bedzie u niej trzeba wycinac guzy rakowe z drugiej strony ale ropomacicy nie ma zobaczymy co dalej ona ma swoje tez latka 11 rok idzie.
Fretka tez klota dostala zastrzyk na zasuszenie i za okolo dwa tygodnie bedzie miala zabieg wycinana cala macice.
Szkoda tych zwierzaczkow tak samo jak niemowlaczki nie powiedza ze cos im dolega czy cos boli:-(
KARINA

Karinka biedne te zwierzaczki:-( wiem coś o tym ja miałam kotka...straszne miał problemy z siusianiem:-( jak on skiałczał to płakaliśy wszyscy razem z nim..kilka zabiegów...chodził z cewnikiem...ale niestety..robiliśmy wszystko ale sie nie dało:-( musieliśmy go uśpić bo juz nic nie pomagało..takze doskonale Cię rozumię...

Sabinko tak mi przykro a moge sobie tylko wyobrazic co czuje Twoja ciocia ale jezeli bylo cala ciaze wszystko ok to teraz tez bedzie???Kurcze nie znam sie na tym ale moze to teraz tylko wystapilo moze jest jakas przyczyna czy silniejszy byl jakis bodziec.........Nie wiem czy modrze pisze ale miejmy nadzieje ze tak bedzie.

POZDRAWIAM
KARINA

No ale co?
Posluchali serduszka i co? Cos zadecydowali?
To juz jest ciaza donoszona tak wiec spokojnie moze rodzic.
Wzieli ja na porodowke,patologie?
Glowa do gory Sabinko.Bedzie dobrze :tak:

Sabinko biedna ta ciocia ale trzeba być dobrej myśli napisz nam coś więcej na ten temat
Więc wiem tylko tyle że brała fenoterol czy jak tam się to nazywa...ponoć po tym obserwuje sie kołatanie serca..no i brała też własnie osłonowe na serduszko...do tej pory wszystko było super...ale do dziś gdzie lekarka właśnie zauważyła nierówne bicie serducha..wysłali ją do szpitala tam KTG na KTG wszystko ok wyszło ale własnie "osłuchowo " potwierdzili ze nierówno bije... w sumie to dziwne no ale... no i poweidzieli że ma przyjść za dwa dni bo wtedy ten Fenoterol przestaje działaś i będą sprawdzać jeszcze raz...no i dlatego się martwię strasznie...:-( ehhh biedna ciocia...no ale zdam relacje jak sie dowiem jutro co i jak....
dobrze że można się tu wygadać bo to smutne...


u nas ok
bylismy na tej kontroli i pani powiedziała ze ma małe odchylenia jak go sprawdzała i ogladała,i kazała masowac 4 razy dziennie i za 4 miechy do kontroli.
nie wiem co o tym myslec bo jak bylam u neurologa to mowił ze jest ok,wiec nie wiem czy masowac czy nie?

malemu apetyt wrocił na dobre i znowu je za dwoch.

ja jutro smigam do dentysty zrobic sobie ladne zabki,wstawic plomby,usunąć kamien.
Masowanko na pewno nie zaszkodzi :-) no no no szalejesz z ząbkami;-)

hej dziewczynki, ja tylko na chwilke bo mala bardzo kaszle i co chwile musze do niej latac zeby psytulic, bidulka moja:-(


jak tam przygotowania do Swiat??:-)


co do przekluwania kanalikow to nas czeka:-(zabieg mamy 30kwietnia ale ciagle jej masuje te kanaliki i modle sie zeby sie odetkaly:-(
Biedna Marysieńka:-( ucałuj ją...
co do świat jadę do moich rodziców i do teściowej:-) więc wałówka będzie::tak: :-D ale i tak piekę placka i sałatkę zrobię ale to w sobotę:-)

aha i mam pytanko... czy wasze dzieciaczki juz umieja sie obracac z brzucha na plecki i odwrotnie??moja jeszcze nie:-(

Kapik umie ale tylko z brzuszka na plecki:-) i to nie zawsze:-) jak się mu chce...ale odwrotnie nie...
 
Do góry