reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

MOje dziecko tez skazowe, wiec Oilatum dla nas bylo rewelacyjne. Dodawane do kapieli wystarczylo i nie musialam go dodatkowo nacierac oliwka.

Chusteczki? My uzywalismy Pampers sensitive, pozniej Johnsona, a teraz jedziemy na Lidlowskich i sa dla nas rewelacyjne, nie wiem jak w Polsce, czy to ten sam rodzaj...Najgorsze byly Huggisy i zielone Pampersa, chyba fresh. Pieluchy to roznie, zaczelismy od Pampersow 1, przy czym nie warto robic duzego zapasu tych "Jedynek" bo nie wiadomo jak dlugo wasze dziecko w nich pochodzi, my na dwojki przeszlismy chyba po niecalym opakowaniu jedynek.

Zgadzam sie z termometrem do ucha, my uzywamy Brauna i jestesmy zadowoleni. Do noska mielismy z Polski Disnemar chyba, takei cos do psikania. Katar sciagalam gruszka zwykla. W uszkach nie grzebalam wacikami, malzowine przecieralam recznikiem. Balam sie, ze za daleko zapcham wacik i cos uszkodze.

Nie bardzo rozumiem zastosowanie Viburcolu - na niepokoje? To teraz niepokoje sie chemicznie u niemowlakow leczy? Tzn, kazda robi jak uwaza, ja jestem zdania ze lepiej dac szanse powalczyc organizmowi i im mniej prochow tym lepiej. Calpol lub Nurofen podaje dopiero jak temp przekroczy 38 C, na zabkowanie smarowalam teetha lub bonjella, ale nie dawalam paracetamolu doustnie. Kolek moj nie mial wiec tu sie nie wypowiem, ale pewnie na kolki cos bym podala. Ale ze dziecko ma dziwny humor albo neipokoje? Kurcze, przeciez male dzieci sie zmieniaja jak kalejdoskop, co chwile cos im przeszkadza, do czegos sie przywiazuja...co chwile cos nowego, no i z tego tez sa niepokoje, a to zwykla rozwojowka - skoki :)
 
reklama
ja nurofen w czopkach stosowałam za radą pediatry kiedy młodemu wychodziły zęby, a przy tym nie chciał spać, miał biegunkę i gorączkował. Twierdziła, że nie ma potrzeby mordować dziecka, czopki działały przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Nie były u nas nadużywane, ale nie raz się przydały:-)
na gorączkę w czasie choroby podaję mu tak jak się przyjęło od powyżej 38 stopni.
 
a ja wczoraj byłam w H&M bo tam jest fajna linia dla mam i nie widziałam nic fajnego:-( nie wiem w czym ja będę chodzić jak się zimno zrobi. mam jedne stare rybaki z poprzedniej ciąży, legginsy i kilka tunik, bo lubię w nich chodzić. za jeansy ciążowe trzeba dać ok 200 zł:szok: to jakaś masakra, a przecież nie będę w jednych chodzić.
muszę poszukać jeszcze gdzie indziej
 
ja myślałam że w H&M to najtaniej jest... ale 200zł to przesada:-( mnie to martwi zimowa kurtka/płaszczyk. Bo pewnie skończy się jak u mojej znajomej która zimowała z duużym brzuchem i miała kurtkę pikowaną po swoim mężu... generalnie nie wyglądała za ciekawie :-) porównania były do Pi albo Sigma (był kiedyś taki program :-D ) :-D
 
dobrze, że ja zostawiłam sobie za duży płaszcz, bo będzie jak znalazł, a i sportowych kurtek ma kilka więc chyba nie będzie źle. ja się tylko martwię o gacie, bo na -15 w legginsach się już nie da
 
własnie wiem, bo w ciąży z Piotrusiem maj, czerwiec, lipiec i kawałek czerwca przechodziłam w spódnicach, sukienkach, rybakach i źle nie było
 
termometr do ucha brown tez mamy,szybko mozna zmierzyc temp i dziecko sie nie niecierpliwi.
Na zabki- rowniez teetha
Na goraczke uzywalismy Calpolu (na poczatku dla nas sprawdzil sie najlepiej) potem rowniez nurofen.A goraczke moje dziecko potrafilo miec przy zebach spora.Zazwyczaj powyzej 38,5. Czesto 39 lub 39,6.
Ale czopkow na 'niepokoje' rowniez nie uzywalismy. Owszem kupilismy kiedys,ale nie uzywalam. Kiedys dostal tylko czopka na zaparcia, bo juz bylo bardzo ciezko i bardzo plakal.No a dziecko wiadomo, bywa niespokojne, moj od malego byl dosc ruchliwym dzieckiem.Malo tego do ktoregos mc zycia spal mi w dzien po 30 min :szok: i cala noc (tylko na chwile na jedzenie sie budzil)Gdzie inne mamy zastanawialy sie kiedy te dzieci wreszcie oczka otworza :-D

Butelki uzywalismy aventu i smoczki rowniez.
 
reklama
jesteście kochane że tak o wszystkim mówicie.... najgorsze że ja tego wszystkiego nie spamietam :-( gosh... czy wy też przy pierwszej ciąży myślałyście że nie podołacie, że ni ebędziecie wiedzieć co robić itp?
 
Do góry