reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

Nie bardzo rozumiem zastosowanie Viburcolu - na niepokoje? To teraz niepokoje sie chemicznie u niemowlakow leczy?
Spokojnie - Viburcol nie zaszkodzi, najwyżej nie pomoże. To homeopatyk jest, więc stężenie jakiejkolwiek substancji czynnej (w tym przypadku ziół takich jak belladona itd.) jest niemal zerowe. Musiałabym sprawdzić potencje w tych czopkach, ale dla przykładu stężenie serca i wątroby dzikiej kaczki, czyli substancji leczniczej w popularnym w Polsce Oscilloccocinum jest takie, jak gdyby do pojemnika z wodą o objętości kuli ziemskiej wpuścić kroplę czerwonej farby i wymieszać. Więc taki Viburcol też raczej nie zaszkodzi. A co do skuteczności? Nie mam dziecka jeszcze, więc i doświadczenia dokładnego akurat z Viburcolem też nie mam.

Futrzakowa
, też mam chwilami obawy, że ja tego nie ogarnę, że nie podołam. Ale zaraz sama sobie w łeb daję i doprowadzam do porządku - miliardy kobiet przede mną ogarnęły temat, to i ja ogarnę :) Twarda baba jestem i pragmatyczna, wsparcie Małża mam - wszystko będzie musiało być cacy!
 
reklama
Futrzakowa i Bosonozka fajnie wiedziec ze nie jestem jedyna ''dziwna'',ja tez nigdy nie miałam fioła na widok dzieci typu ''oj titi bobasku aj jaki słodki'' itd,tez czasem mysle jak ja dam sobie rade tym bardziej ze w mojej rodzinie od dawna nie było małych dzieci.
Wielkie dzieki dla ''doswiadczonych'' za te listy rzeczy niezbednych:-)
 
ech -ja pamietam jakiego chopla miałam od pierwszych dni ciąży- tu kaftanik tam spiochy-jak by nie rozsądek m to bym dom ciuszkami zarzuciła -a teraz mnie na zakupy wogóle nie ciagnie -trzeba łużeczko kupic bo Róza ma 9 miesięcy więc jak sie rodzeństwo urodzi to jescze bedze ko zystała z łuzeczka -kupimy najzwyklejsze ze zwykłych tylko materaz pozadny
ciuszki te pierwsze maiałam w neutralnych kolorach więc tak czy siak -moze jeden zestaw nowy kupie zeby dzidzia cos nowego miała-kremów na rozstępy mam jeszcze tyciac cherbatek laktacyjnych pół szafki na cherbaty
kupie chyba pas ciążowy bo mi brzuchol jak szalony rośnie może taki??Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy zna ktos??
chusty oferowane przez te panią to zwykły badziew moim zdaniem ale pas bym kupiła !
a i chyba odniej zamówie za jedną wysyłka polar do noszenia w chuście -nie bede musiała małek polara kupować - w wózku bedze starszak
 
hey laseczki wtrące sie co do Virbucolu - jak dziecko zacznie ząbkować i marudzić i piszczeć to bedziecie lecieć do apteki po virbucol aż się będzie kurzyć heh....żeby nie virbucol to by mnie chyba do psychiatryka odwieźli :)))
 
my uzywalismy natury -gryzak z bursztyna-specjalnie kupowany w sklepie z takimi rzeczami-jeszcze korzen wysuszony irysa chyba dobrze działa pozatym masowanie gryzaki z lodówki i 3 razy uzyłam jakiegos zelu na d-biaŁE OPAKOWANIE -TEZ DZAŁAł
a zabkowanie dla nas nie było straszne ;)
 
reklama
hey laseczki wtrące sie co do Virbucolu - jak dziecko zacznie ząbkować i marudzić i piszczeć to bedziecie lecieć do apteki po virbucol aż się będzie kurzyć heh....żeby nie virbucol to by mnie chyba do psychiatryka odwieźli :)))


hmm... u nas zabkowanie dalo nam we znaki, mlodemu zebiska przebijaly sie dosc dlugo i intensywnie zarazem, w krytycznych momentach dawalismy calpol/nurofen , masc na zabki lub masowalismy dziasla sylikonowa szczoteczka...
a virbucolu jakos nie uzywalismy
wiec chyba nie ma reguly ;-) kazdy radzi sobie inaczej.
Nie wiem,nie mowie na 100% ze tym razem tez ani razu nie uzyjemy, to sie okaze. Ale poprzednio obylismy sie bez ;-)
 
Do góry