reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista obecności

Witam!!! Dziewczyny jak myślicie czy w 34 tygodniu mozna wybrać się na zakupy do miasta oddalonego od mojego o 120 km ? czyli w ciągu dnia zrobiłabym ze 300km. zastanawiam sie.

Moja koleżanka urodziła w 32 tygodniu bo przez cały dzień z mężem była w trasie. zrobili ponad 400 km, dostała skurczów i wody jej odeszły, ale urodziła chłopca 2100g. cały i zdrowy
 
reklama
Najrozsądniej byłoby zapytać o to lekarza który prowadzi twoją ciążęJa nie mogłam jechać na kilka dni do teściów(na święta)a wtedy jechałabym w jedną stronę 100km i to w odstępach kilkudnioowych'.
 
MADZIU TO PRZEDE WSZYSTKIM ZALEŻY OD TEGO JAK SIĘ OGÓLNIE CZUJESZ, JEŚLI NIC CI NIE DOLEGA I MOZESZ JEŹDZIĆ DŁUGO SAMOCHODEM TO PEWNIE NIE MA PRZECIWWSKAZAŃ (ALE WEŹ POD UWAGĘ TO ,ŻE TO NIE TYLKO BĘDZIE PODRÓŻ -120 KM W JEDNĄ STRONĘ - TYLKO JAK SAMA PISZESZ CHCESZ SIĘ WYBRAĆ NA ZAKUPY, WIEC TO DODATKOWO JEST MĘCZĄCE )...
 
Z tymi tygodniami ciązy to już sie pogubiłam. Mam termin na 21.11. Z moich wyliczeń wychodzi że to jest 33 tc, a gdy byłam w przychodni kobiecej po zwolnienie to mi lekarz powiedział że 35 tc. Natomiast gdy bybłam u swojego ginekologa powiedział, ze tygodnie ciąży liczy się od zapłodnienia czyli ok. 2 tygodnie po ostatniej miesiączce, a w poradni policzyli od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. więc ja juz sama nie wiem. Koleżanka chodzi do innego ginekologa i też jej liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
U mnie termin porodu 21.11 to dokładnie 38 tygodni. 40 tydzień ciąży to już bedzie w grudniu. Ale jak patrzę na wymiary dzidzi z usg to wychodzi jednak ten 33tc. Poplątanie z pomieszaniem ::)
 
Madzia79 osobiście nie spotkałam się z tym, żeby lekarz liczył tygodnie ciąży od zapłodnienia, robią to zwykle od daty ostatniej miesiączki(co mi się z początku bardzo nie podobało :p). Od tej daty liczy się 40 tygodni do terminu, czyli w rzeczywistości ciąża trwa 38. Ale też mi się zdarzyło, że lekarz podał inny tydzień niż był, bo po prostu źle spojrzał czy policzył. Ja wychodzę z założenia, że sama wiem najlepiej w jakm jestem tygodniu, licząc od tej ostatniej miesiączki, ale przy okazji tak się składa, że wiem dokładnie jakiego dania zaszłam w ciążę i traf chciał, że to było akurat dokładnie 14 dni później:) A wymiarów z usg nie biorę pod uwagę, bo przecież dzidziusie są różne ;)
 
Dziewczynki wróciłam! ;) I nawet jeszcze jestem 2 w 1 :laugh: Muszę zacząć czytać wszystkie Wasze posty od zeszłego tygodnia a widzę, że nazbierało się tego sporo. Po ostatnim USG przesunęli mi termin porodu z 23.11 na 12.11. Ale nie będę zmieniać suwaczka, nigdy nic nie wiadomo do końca. Dziękuję Wam za pozdrowienia, które Karolinna sumiennie mi przekazała.
No to do lektury... :laugh:
 
reklama
Do góry