reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Nieufna nie przejmuj się takimi ludźmi i nie ograniczajcie wizyt. Oni zaraz pewnie zostaną wypisani. Częste wizyty na pewno im nie szkodzą...

Kurczę nie pamiętam która z Was pisała o niespokojnym jedzeniu. U Nas też był ten problem i zmieniłam butelkę. Wcześniej karmilam butelką Aventu a teraz kupiłam Tommee Tippee i już nie mamy tego problemu.

mam za to problem z podawaniem pokarmów stałych. Mój Mikołaj strasznie się wierci i marudzi, za każdym razem po podaniu łyżeczki do buzi wyciera nos i usta. Jakby coś go swedzialo w tym nosie, całe rękawy ma w jedzeniu i przez to że się denerwuje to je bardzo mało. Nie pasuje mu to zupełnie.
Za tydzień kończymy 6 msc i chciałabym wprowadzić kaczkę. Podajecie kaszke przez smoczka z wieksza dziurka czy łyżeczka?
 
reklama
Nieufna nie przejmuj się takimi ludźmi i nie ograniczajcie wizyt. Oni zaraz pewnie zostaną wypisani. Częste wizyty na pewno im nie szkodzą...

Kurczę nie pamiętam która z Was pisała o niespokojnym jedzeniu. U Nas też był ten problem i zmieniłam butelkę. Wcześniej karmilam butelką Aventu a teraz kupiłam Tommee Tippee i już nie mamy tego problemu.

mam za to problem z podawaniem pokarmów stałych. Mój Mikołaj strasznie się wierci i marudzi, za każdym razem po podaniu łyżeczki do buzi wyciera nos i usta. Jakby coś go swedzialo w tym nosie, całe rękawy ma w jedzeniu i przez to że się denerwuje to je bardzo mało. Nie pasuje mu to zupełnie.
Za tydzień kończymy 6 msc i chciałabym wprowadzić kaczkę. Podajecie kaszke przez smoczka z wieksza dziurka czy łyżeczka?

Dziękuję. Na pewno nie będzie mniej wizyt, on tego bardzo potrzebuje i to się liczy.

Wyczytałam, że przy rozszerzaniu diety nie podaje się nowych posiłków na tzw pusty żoładek, tylko mleczko i potem stały.
Tutaj parę ciekawych rzeczy Link do: Rozszerzanie diety dzieci – zrób to dobrze! Aktualizacja 2016
Nie bardzo mi pasuje opcja, że dziecko ma stabilnie siedzieć i karmić na kolanach ..... Ponoć nie powinno się karmić w bujaczku, leżaczku, juz lepiej na kolanach, ale nie bardzo to widzę .....
 
U nas też Filip śpi 30min co 2-3h. To łącznie zbierze się może 3h. Dziś mężowi robił drzemki 5-10 min żeby tatuś się nie nudził a jak ja wróciłam to poszedł spać na 1,5h pierwszy raz od niepamiętnych czasów tak długo spal
 
Nieufna przeczytałam ten artykuł. W większości w tych artykułach jest napisane, że lepiej do 6 msc karmić tylko piersią, a moja babcia, mama, siostra cały czas mi mówią, żebym dawała nowe smaki. Jest za dużo informacji ogólnie. Powinna być jakaś broszura z informacjami dla matek karmiących:)
 
Nieufna przeczytałam ten artykuł. W większości w tych artykułach jest napisane, że lepiej do 6 msc karmić tylko piersią, a moja babcia, mama, siostra cały czas mi mówią, żebym dawała nowe smaki. Jest za dużo informacji ogólnie. Powinna być jakaś broszura z informacjami dla matek karmiących:)

Wszędzie teraz trąbią, że rozszerzanie diety czy kp czy mm po 6 miesiącu. Nie mam w tej kwestii zdania, ale jak próbowałam coś małej dawać po 4 miesiącu to wypluwala, więc nie była gotowa, po kaszce był ból brzuszka. Dlatego stwierdziłam, że widocznie jej układ trawienny i organizm nie jest gotowy.
Zastanawia mnie tylko, i na ten temat jest dyskusja obecnie na profilu Hafija, jak karmić dziecko, które samo nie siedzi. Ona proponuje na kolanach lub sadzać do krzesełka, bo leżaczki, bujaczki są niebezpieczne.
 
Nieufna chyba kwestia tego ze w leżaczku czy tez bujaczku większe ryzyko zakrztuszenia. A posadzenie 6 miesięcznego dziecka na 15 minut do jedzenia nie spowoduje wielkiej krzywdy w rozwoju kręgosłupa dziecka . Ja to bynajmniej tak rozumiem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się właśnie też przymierzam ..... jakoś z synem miałam mniej rozterek:) Nie było internetu, wszystko się robiło z pomocą książek i babć i szło. Teraz internet, masa porad, nie porad, blw itp - oszaleć można...
dokładnie zgadzam sie z tobą, teraz mam wiekszego stracha jak przy córce a to było zaledeir 6 lat temu...
Nieufna przeczytałam ten artykuł. W większości w tych artykułach jest napisane, że lepiej do 6 msc karmić tylko piersią, a moja babcia, mama, siostra cały czas mi mówią, żebym dawała nowe smaki. Jest za dużo informacji ogólnie. Powinna być jakaś broszura z informacjami dla matek karmiących:)
nie wiem co piszą i co nakazują, córkę karmiłam tylko moim mlekiem do 6mc skończonego i ważyła 10 kg wiec raczej nie głodowała i małego też 6 mc tylko kp nie wiem ile waży ale chudy nie jest;P

Wszędzie teraz trąbią, że rozszerzanie diety czy kp czy mm po 6 miesiącu. Nie mam w tej kwestii zdania, ale jak próbowałam coś małej dawać po 4 miesiącu to wypluwala, więc nie była gotowa, po kaszce był ból brzuszka. Dlatego stwierdziłam, że widocznie jej układ trawienny i organizm nie jest gotowy.
Zastanawia mnie tylko, i na ten temat jest dyskusja obecnie na profilu Hafija, jak karmić dziecko, które samo nie siedzi. Ona proponuje na kolanach lub sadzać do krzesełka, bo leżaczki, bujaczki są niebezpieczne.
dziwne a czym się różni krzesełko do kaemienia od leżaczka?
przecież dla dziecka nie siedzącego samodzielnie krzesełko rozkłada się na pół siedzaco czyli tak jak bujaczek
 
Nieufna chyba kwestia tego ze w leżaczku czy tez bujaczku większe ryzyko zakrztuszenia. A posadzenie 6 miesięcznego dziecka na 15 minut do jedzenia nie spowoduje wielkiej krzywdy w rozwoju kręgosłupa dziecka . Ja to bynajmniej tak rozumiem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
ale dziecko które samo nie dzieci gibnie się do przodu w krzesełku ustawionym na normalnej pozycji, ja mam takie od 6 mc które się reguluje oparcie dla takiego maluszka i wtedy mam tak samo jak w bujaczku podniesionym do pozycji pół siedzącej
 
Ja też kp i nie mam okresu, ale od kilku dni mnie tak brzuch boli, że czekam i pewnie dostanę.

Pomału muszę rozszerzać dietę i mam pytanie, bo zaczynam od słoiczków, gotować będę później. Jak podgrzewacie słoiczek? Bo nawet z małego nie wszystko zje, wiem, żeby nie dawać bezpośrednio ze słoiczka, ale czy jak podgrzeję cały to mogę go potem na drugi dzień wykorzystac? Mam podgrzewacz, więc mogę w nim i potem do miseczki ....

To co już podgrzane to nie można drugi raz wykorzystać. Po prostu przed podgrzaniem podziel na porcje:) w mikrofalówce ponoć nie powinno się podgrzewać bo grzeje nierównomiernie i w miejscu innym niż mama spróbowała jedzenie może być zimne lub co gorsza za gorące. Najlepiej w kąpieli wodnej, może być w podgrzewaczu. Ja malej daję póki co tylko kaszkę - mieszam w butelce z przegotowaną i przestudzoną wodą a potem tą butelkę wsadzam do podgrzewacza i z tej butelki karmię, dzięki czemu nie stygnie tak szybko. Karmię łyżeczką, mimo protestów babć, bo takie są teraz zalecenia. Nawet na opakowaniu kaszki jest napisane, żeby dawać łyżeczką.

Kamejka ale masz siper, ze sie nie budzi, od ktorej do ktorej spi? Co je?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom

Śpi od 19:30 do 8:30 ;) i ma dwie pobudki na karmienie - o północy i o 6, ale najczęściej to ja ją muszę wybudzać. Aczkolwiek do mojej nie ma co porównywać bo ona słaby apetyt ma :( nawet w ciągu dnia nie woła do piersi.

Witajcie.

Nieufna, ja przekładam do miseczki i w kąpieli wodnej grzeję.

My z nocami różnie. Ogólnie śpi. Czasem wieczorem się wybudza. Dziś wstał 5:30, zjadł 200 i pospal do 8:30...

Ja mam pytanie. Syn dostał pluszaka z pozytywką. Poprzedniego wypralam ręcznie, ale i tak trzeba było rozpruc i przeczyscic mechanizm. Teraz wolałabym tego uniknąć. Co radzicie? Myślałam albo o mrożeniu (tylko czy nie zbierze się wilgoć, jak dam do worka?) Albo delikatnie ściereczką przetrzeć z proszkiem. Tylko czy to wystarczy? Macie doświadczenia?

Ja takie zabawki przecieram tylko wilgotną ściereczką.

Julka tylko nie bierz Bodymaxu na noc, z rana zawsze. Aphtin nakładaj na zmienione miejsca a nie profilaktycznie do buźki. Mozesz tez sproboeac dentosept mini w sprayu to nowoczesniejszy lek dla niemowlat bez kwasu bornego.
Chyba jestem jedyną mama na forum, ktora podgrzewa obiadki w mikrofalowce. Ewa ostatnio nie chce jesc, kaszke jeszcze jakos rano wcisne czasem w ratach ale obiadek to kilka lyzeczek I koniec a zjadala juz caly sloiczek jednym ciagiem. Wogole zaczela przy jedzeniu sie bawic I " brumkac" I z pelna buzia brrrrrr a ja cala w kropkach, bujak brudny.
Żyrafka juz wogole poszla w odstawke, jeszcze sie nie znalazla taka rzecz, ktora by na dluzej ja zainteresowala, jutro ma przyjsc krzeselko do karmienia z hustawka az jestem ciekawa jak zareaguje.

Moja też tak robi przy karmieniu haha :D

Natalka po 6 dobach zrobiła w końcu kupę. Sorry za opis, ale to taki zbity bobek był jak u dorosłych. Czyli chyba powinnam dopajać.
 
reklama
Do góry