reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2012

Witam rankiem:)

dafne13 mój tez nie lubi maty, bo te zabawki są za wysoko zawieszone i on się wkurza, że nie dosięga ich... woli mieć zabawki w rączce...

optimistic ojej to często się maluszek budzi. U Nas odkąd jest mleczko nr 2 to nocki przesypia całe już od tygodnia, dziś pierwsza pobudka 6:40 wowowo więc się mega wyspałam:) i o 8 już byliśmy w dużym pokoju wśród zabawek:p

Zońka
biedna mała, oby z oczka jej to zniknęło, trzymam kciukaski
Teraz czas na kaszkę, Dani wzywa, więc do potem :):-)

U nas dziś zima na całego na Śląsku, spacerek pewnie będzie popołudniu tak czy siak tylko żeby nie padał mocno śnieg.
 
reklama
Dzień doberek :-)

My nocke mieliśmy całkiem ok.pobudka o 4 i chęć zabawy,ululalam i ok 5 wróciłam do sypialni.znowu wstał o 6 to mleczko i wzięłam małego po 7 do nas i i tak wstał przed 8.a teraz odsypia .i przesunie nam się plan dnia.
W ogóle w nocy mały miał cieplejsze główkę..
optimistic my ostatnio też mieliśmy takie nocki z pobudkami co godzinę,a nawet częściej.
 
Ostatnia edycja:
Witam się i ja :-)
U nas jak zwykle. Jedzonko o 6 na śpiocha i spanie do 8:30 :-) Powinnam zacząć wstawać o tej 6 rano, bo później jestem bardziej nieprzytomna. Jesteśmy już po kaszce i mała dokazuje z zabawkami, więc mam chwilkę.

Moja w miarę reaguje na te nowe zabawki. Jedyne co mnie w nich denerwuje, to to, że niektóre są zrobione jak dla głuchych :szok: Zwłaszcza większość fp. Ja tylko chodzę i zaklejam te głośniczki plastrem, żeby ciszej grały. Aż strach pomyśleć co będzie potem.
Miłego dnia lipcóweczki :tak:

My się raczej dzisiaj nie ruszamy z domu: mróz -15, więc trochę za duuuużo, a tak nie lubię tych dni, kiedy nie ma spacerów
 
k_amica83 -15 uhhhuuu to i ją bym zrezygnowała że spacerowania :-)
Ją nie mam termometru za oknem więc nie wiem ile u nas,ale słyszę że opiekunka obok idzie z dzieckiem na dwór więc musi być ok.
Dziewczyny ją ostatnio rozmawiałam z sąsiadka i skrytykowała mnie za karmienie sloiczkowe ,że niby obiadem mięsny z taka data ważności to chemia,co o tym myślicie?
Akurat ją jestem innego zdania,ale ciekawe co Wy na to,domowe czy sloiczkowe ?
 
Cześc
U nas też noc bez rewelacji, nie mogłam zasnąć do 2:30 a o 3 mała znowu zachciała jeść na szczęscie mąż do niej wstał, ale nie usnęłą mu od razu i po godzinie musiałam ją przejąć. kotłowała do 4:30, pobudka 6:30. bywało lepiej.

Zuzaduza fajnie, że macie pomoc do małego, a zostaje chętnie z tą niania? Bo moja np. to nie chce zostać nawet z babcią, ani jedą ani drugą:-:)-( i szczerze mówiąc to duży problem, wszędzie musimy ją ciągać ze sobą. Podpisywanie umowy kredytowej zajęło nam 3,5h, i mimo tego, że poprosiliśmy moją mamę żeby pojechała z nami i się nią zajęła, to co Emila tam wyprawiała to szok, jakby diabeł w nią wstąpił:szok: upociłam się jak nie wiem:-D

k_asica no te z fp to rzeczywiście obudziłyby umarłego. A masz je ściszone?:zawstydzona/y: Bo one tam mają regulacje głośności, ja mam wszytskie na minimum bo czacha pęka jak mała wszystkie odpali:-D a tak poza tym, to ja jej nigdy nie kupuję grających zabawek, czy tych interaktywnych. niestety teściowa dokonuje tylko takich zakupów nie pytając nikogo o zdanie, więc się trochę tego uzbierało.

Też bym chciała Emilkę od września dać trochę do żłobka. Nie wiem czy się uda do publicznego, ale jak nie to mam znajomą w prywatnym to na trochę by ją można było zostawiać. Z resztą nawet w publicznym i tak bym nie chciała żeby siedziała cały dzień, tylko tak na parę godzin:tak:
 
Ostatnia edycja:
Witajcie lipcówki!

Dzięki dziewczyny, Z Zosinym okiem dziwna sprawa:cool:Jak sie obudziła to od razu zaglądam, a tam wszystko ok. Ładne, błyszczące oczko. Pomyślałabym, że wczoraj miałam jakieś zwidy, ale przecież mąż też to coś widział i to wielokrotnie podczas wczorajszego wieczoru. Dziwne, ale najważniejszego, że ok. Dziś o 14 mamy szczepienie to poproszę pediatrę, żeby zajrzała w to oko tak na wszelki wypadek.

Dziś u nas pełno śniegu, zauważyłam, że zawsze jak mamy szczepienie to są zaspy i ledwo z wózkiem można przejechać.

K asica83 ja też mam podobne odczucia co do głośności niektórych zabawek. Zoś na gwiazdkę dostała taka gąsienicę, co śpiewa i jest strasznie głośna, ale ona ja bardzo lubi.

Optimistic, współczuje nocki. może to skok u Bartusia, Oby dziś było lepiej.

Dafne13, może się jeszcze odmieni i mata będzie ok. My mielismy b.małą mate w spadku po moim bracie, juz ja schowaliśmy, ale Zosia za nią nie szalała jakoś tez.

sss16, to miłego spacerkowania Wam życzę. :biggrin2:


Miłego dnia!!!
 
Zońka,to musiała Zosieńka to oko wypłukać przez sen. Dobrze, że to nic poważnego nie było. A na co jeszcze się szczepicie?

U nas dziś -11 stopni, nie wiem czy będę wychodzić. Zobaczymy jak będzie o 13-14
 
zuzaduza co do słoiczków czy gotowania, to trzeba zachować zdrowy rozsądek i robić jak sama uważasz, a nie jak Ci ktoś nagada. To Ty jesteś mamą i Ty wiesz co jest najlepsze dla Twojego dziecka. :tak: Lubię jak ktoś mi coś podpowie, ale nienawidzę podważania mojej decyzji. Osobiście uważam, że jeżeli nie masz dojścia do „naturalnych, wsiowych i sprawdzonych” produktów, to nie ma co szaleć. Słoiczki zawsze są milion razy sprawdzane przy produkcji. I przepraszam bardzo… mleko modyfikowane i kaszki to też przetworzone produkty i też pewnie co nieco tam mają chemii, ale to nie znaczy, że mamy dzieci zagłodzić. Bez przesady.
Ja daję słoiczki i czasami gotuję (jak coś mamuśka moja podrzuci ze swojego ogrodu). Tak jak pisałam – od lutego mała do żłobka, tam gotują na miejscu, ale dam sobie rękę odciąć, że przecież nie z ekologicznych upraw, tylko od dostawców (hurtowników), z którymi mają podpisane umowy.

paprotna Współczuję nocki. Może uda się coś odespać za dnia i oby następna była spokojniejsza.
Ja muszę mała dać na 8 godz. do żłobka, bo nie ma mi kto z nią zostać. W sumie to żadna babcia nawet nie zaproponowała, a jak moja mama raz została w Święta z małą na kilka godz. w nocy (wiadomo, że nic przy nie j nie robiła, bo mała cały czas spała), to się potem nasłuchałam, że nie mogła spać, bo musiała „małą pilnować” Więc nawet nie proszę i nie pytam i też wszędzie ją targam. Ale dobrze jest.
FP mam ściszone na Maksa, ale dla nas to i tak za głośno i zaklejam plastrem zostawiając kilka kropek niezaklejonych.

zońka super, że wszystko ok. z oczkiem Dobrze, że skończyło się tylko na strachu. Powodzenia na szczepieniu.

A tak się zapytam. Nie wiecie, czy ja bym mogła małą teraz zaszczepić na te rotawirusy? Zastanawiam się coraz bardziej nad zaszczepieniem, ale nie wiem, czy to już nie za późno.
 
reklama
1paprotna chętnie zostawał do św.a co będzie teraz to nie wiem,bo do przyszłego weekendu ma wolne,fakt że przyjeżdża do małego żeby jej nie zapomniał i cieszy się jak ją widzi.zresztą prawie do każdego się cieszy..dziadek dotychczas najmniej się podoba :-)

Wiktor uwielbia książeczki,właśnie dopadł z głosami zwierząt :-) ale codzienne czytanie i oglądanie obrazków to Musssss.
My na szczepienie za 2 dni.a pneumo zostawiamy chyba na czas przed przedszkolnym..
Zabawki fp jak zciszone to jest ok.myślę
k_amica83no ją swoje zdanie na ten temat mam,byłam ciekawa waszego
Ją nie karmiłam piersią niestety i ta sąsiadka jak coś mi opowiada to zawsze zaznacza że dla niej karmienie piersią było bardzo ważne..w ogóle mieszkamy na małym osiedlu 16 rodzin więc ciężko unikać takich dobrych rad,a i konflikty nie są potrzebne..biorę to na miękko :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry