reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Olka wstaje max co 3,5 h, przeważnie co 3 i doi 190-210... w ten oto sposób wskoczyłyśmy w ciągu 1,5m z 3go centyla na 50ty:zawstydzona/y:

Ala to jak raz wypila 150 ml to myslalam, ze zwymiotuje, ledwo co jej weszlo tyle mleka. Pije bardzo mało, w czwartek mamy szczepienie wiec zobaczymy ile wazy i czy to nie za mało...

JEDYNECZKA WSZYSTKIEGO NAJ!!!!!!!!!!!!!!! :*:*:*:*:*
 
reklama
juhu heloł:-)

szczepienie za nami-nawet ok, płacz tylko przy przy wkłuciach, poza tym pani dr jak zwykle zachwycona rozwojem Lilki. tylko waga wolniej przyrasta ze wzgł na dużą ruchliwość mojej małej ostrygi, więc mozemy śmiało ładować kaszki bez obawy, że zrobię z niej pulpeta:-) i mleko 2 dajemy już

jedyneczka bo zapomniałam: sto lat!!! niech Ci się spełnią wszystkie marzenia:-) super, że Nadisia zdrowa!!! chęci masz nieustające powiadasz hmmm farciarz z tego M Twojego, ale jak to chłop- nie potrafi docenić:-D :-D jakbym wiedziała, że się tak sparwy mają, to bym Ci zamówiła przez neta jakiegoś jurnego afroamerykanina:-D
kacperek gotuję takie papki bardziej, niż zupki, bo łatwiej podawać: osobno mięsko (fileta z kuraka, indyka, schab), osobno jarzynki gotuję (ziemniak, marchewka, pietruszka, seler, por) miksuję warzywa i mięsko i dolewam wywaru z warzyw tak, zeby konsystencja była ok, dodaję tłuszcz (masło lub olej rzepakowy), korzystam z tej strony, bo niby proste, ale wolę się podeprzeć czymimiś pomysłami:
Przepisy kulinarne dla niemowlat#
Mysza zdrówka dla Was dziewczęta!!!
tweenie ja już poszukuję szelek dla mojej Lilki na czas nauki chodzenia, bo ja już nie te lata, więc obawiam się, że nie nadążę:-D
Ewcik dobrze, że nocki lepsiejsze, a z tym usg to rzeczywisćie-też nie wiedziałabym, co myśleć, bo ja każde słowo na swoją niekorzyść zawsze wyłapuję i potem mam myślenice:baffled:
 
jedyneczka ja mam myszofobię i boję się myszy jak nie wiem. Nie daję smoczka do kaszki bo ja na 150ml dosypuję 4-5 łyżeczek, więc jest gęstsze ale nie na tyle by dawać większy smoczek mam ten 3+
Ja wyglądam blado, chudo - skóra i kości i nie mam czasu na fryzjera
Ja mam wrażenie że okres już a tu narazie cisza i jakoś dobrze mi z tym
100 lat 100 lat
peemka ja niestety bardzo schudłam, naprawdę kiepsko wyglądam, a na zdjeciach to już w ogóle
tweenie ja na niekłańskiej z małą z oczami byliśmy
mysza rozbawiłaś mnie z tym moczeniem ha ha:-D

Przepraszam nadrobiłam tak ogólnie bo mam mały sajgon. Dałam w sobotę małej 2 łyżeczki brokułów pluła, a w nocy co godzinę kupa , rano też taka zielona ze śluzem. Dałam probiotyk, mała generalnie ok i przestała, a dzisiaj znowu jakiś taki zielony glut i już sama nie wiem, brokuły, zęby (budzi się częściej w nocy), czy jakiś pieron inny. Generalnie niby ok apetyt ma, humor też więc sama nie wiem. Acha i dawałam jej ten ORS 200 - naprawdę polecam na sensacje tyu biegunka, wymioty. Może pomóc a zaszkodzić nie zaszkodzi, a mała chętnie go wypiła.
Poza tym znośnie choć mała teraz jakoś krócej śpi tzn. wstaje przed 9, za to po 12-ej na taras i śpi ponad 2h, ja próbuję jakoś się ogarnąć ale ciężko idzie. W ogóle w piątek byłam u ginki i wszystko ok, choć mówię, że jakoś mnie tam drażni podczas seksu powiedziała, że dopiero po pierwszej miesiączce będzie lepiej, no i i że w ciąży jakiś hormon uaktywnił woreczek żółciowy. Poza tym ok.
Dzisiaj w końcu kupiłam małej pościel, prześcieradła, krzesełko do karmienia i termos - allegro rules!
M zrobił listę rzeczy do zrobienia w domu wyszło ponad 100!!!!
Mam dylemat szczepić na pneumokoki czy nie????
 
tiffi - ja też chcę zaszczepić na pneumokoki i może na menigmokoki ale nie wiem czy teraz czy poczekać aż skończy roczek i wtedy tylko 2 dawki... w jakim kraju są refundowane te szczepionki i obowiązkowe?
 
Mała daje popalić, pewnie przez to że druga drzemka była za krótka -20minut i potem śpiąca była a spać nie chciała, dziadek babcia be choć w końcu dziadek uśpił na rękach i pospała znów z 20minut i pobawiła się z drugą babcią -bo przyjechała w końcu moja mama zamiast o 15ej to o 18ej, :dry: Ale po 15 minutach ryk, to ją do kapieli ze mną, zawsze pomagało a dziś w połowie ryk, trudno, musiałam dokończyć a ta się darła:dry: Padała mi na ramieniu ale na leżąco niet. W końcu po jej kąpieli padła z 20 minut temu ale Emilia krzyczy :dry: W ogóle jak M nie ma to pyskata jest, ryczy o byle g.....o i się wydziera, jęczy no masakra bo jak M jest to sie boi że ją skrzyczy jak się do mnie odnosi. Normalnie okropna jest. Ryczy mi że ona nie umie zamiast przyjść i powiedziec mamo pomóż. To jej tłumacze a ona dalej ryczy i pyskuje że nie rozumie, nie zrozumie, w ogóle za duzo ma zadane ona nie zrobi , na brudno pisac nie będzie bo to za długo:baffled: I ja bym sie nawet nie przyznała a ona że łańcuch ma robić na czwartek i ryczy a wie o tym od zeszłego tygodnia jak się dowiedziałam od eks bo zadzwonił w poniedziałek czy zrobiła:dry: Więc ma zabrany komp na bank na dwa dni za te pyskówki:dry: Oczywiście ponieważ M wyjechał gaz się skończył ale na szczęście o 19 więc przywieźli:dry: O super, smrodek się obudził:-p
 
witam wieczorową porą,
moje dziecię się rozregulowało i nie chce samo wieczorem zasypiać, a było tak pięknie...wogóle strasznie ruchliwy się zrobił, do tej pory zostawiałam go samemu na podłodze w pokoju, sobie spokojnie leżał i zajmował się sobą, a dziś tak najpierw go pod stołem znalazłam (kombinował jakby tu obrus ściągnąć), a raz pod krzesłem. Muszę chyba jakieś ochraniacze pozakładać, bo mały będzię z pokancerowaną twarzą chodzić :-) Dziś zaliczyliśmy dość długi spacer i w zasadzie nawet nie wiem gdzie mi ten dzisiejszy dzień uciekł. Rozmawiałam wczoraj z kolezaną z pracy, która po macierzyńskim wróciła no i mówiła, że nie jest z fajnie, kiedy wychodzi mały jeszcze śpi, a jak wraca to jej w zasadzie 1,5 godz na zabawę z małym zostaje...aż mi się po prostu nie chce jak sobie o tym pomyśle...

tiffi1 u nas po brokułach też była rewolucja kupkowa, my szczepimy na wszystko (pneumokoki, meningokoki i rota), wolę zaszczepić niż potem żałować, że tego nie zrobiłam jak przypadkiem zachoruje, u nas szczepienie na rota chyba się już nawet sprawdziło, bo mały miał swego czasu biegunkę, lekarka stwierdziła że to jest rotawirus (nie wiem na jakiej podstawie bo na to się podobno testy robi, może wróżką jest :-)) ale jakoś mu minęło i było się bez szpitala. No ale decyzja nalezy do Ciebie. A co do wyglądu, to weź męża raz zostaw z małą i się udaj w miasto na fryzjerowo-zakupowo-kosmetyczkowe szaleństwo :-) na pewno się odprężysz a m jakoś malą ogarnie.

eweladnawet fajne te przepisy, może nawet skorzystam, ale normalnie czuję się jak w latach 80., czwarty raz z rzędu byłam w mięsnym i ciągle słyszę że cielęcina będzie jutro, nie żebym się na nią uparła i żeby to był jedyny mięsny w okolicy. No ja do szelek do nauki chodzenia też się przymierzam, nawet widziałam jak je moja kuzynka na swojej córce testowała, przydatna sprawa :-D

_magdzia_ pochwal się wózkiem, sama się przymierzam do kupna spacerówki, byłam ostatnio w sklepie z wózkami, ale poirytował mnie sprzedawca, więc po raz kolejny będę korzystać z usług allegro :-) też planuje kolejne dziecko za 2-3 lata, no max 4 , no ja w dalszym ciągu bez @, chciałoby się powiedzieć niech ten stan trwa :-) ale coś czuje, że jak mnie dopadnie to się nogami nakryję:nerd:

MMmmMM nie przejmuj się tak tym ciemiączkiem, to jeszcze żaden objaw, jak ze wszystkim poza tym jest ok. Nie martw się u nas noce wyglądają tak samo :dry:

Mysza1984 dobrze masz z tymi muffinkami, ja codziennie powtarzam, że od jutra nie jem słodyczy :-) fajnie tak drugie dziecię odrazu, ale mój m się nie chciał zgodzić, no i ja też muszę oddech złapać, a tak a propos nie chcę Cię straszyć ale wiesz jak w takich przypadkach działają prawa Murphi"ego:-D

jedyneczka jeszcze raz wszystkiego naj... szkoda, że m nie ma przy Tobie w tym dniu, ja zawsze jestem nie wiedzieć czemu przygnębiona w swoje urodziny, no ale cóż takie życie...:-) dobrze, że z małą wszystko ok, ja jak idę do przychodni, to tez przemykam żeby mały czegoś dodatkowego nie złapał, a po powrocie piorę wszystkie rzeczy :-)

Chyba małemu przykleję zaraz smoczek, bo co chwię sobie go wyjmuje i jest ryk. Spokojnej nocy życzę :-) Tymczasem.
 
Moja Kruszyna śpi już od 2 godz ;D idę zaraz się obchlapać prysznicem i w kimonko, wymyśliłam sobie gałąź bambusa na ścianie i malowałam wieczorem, po uśnięciu córci. Padam teraz ;P
peemka z tymi planami kolejnego dziecka to nigdy nic nie wiadomo ;p marzy mi się tak za 2,3 lata ale kiedy nadejdzie miesiąc bez @ to nie wiadomo ;p
wózek wstawiałam kiedyś na zakupowym ale specjalnie dla Ciebie wstawie tutaj, ja jestem bardzo zadowolona z zakupu, rozne opinie czytalam na temat tego wozka ale poki co jestem na TAAAAAK ;]
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: ZAPP spacerowy - najmniejszy na świecie!
Krzesełko dziś też przyszło, wstawiłam fotki na zdj watku i Alunia jest równie zachywycona krzeselkiem jak ja wozkiem ;D
 
Pojadła i śpi znów a ja jem obiad:dry: Ale jak patrzę na nią kiedy tak słodko śpi to się już nie gniewam na nią:-D

Kochane bardzo dziękuję za życzenia ,to pożyję sobie:-D


mysza no cóż, ja bym za trzecim razem oddała wszystkie pieniądze za znieczulenie:-D Tak z tą pracą M musiało widać być żeby teraz trafił na coś lepszego,mój M tak miał i trzymam kciukasy żeby u was tez tak było:-) Nam Nadia poprawiła komfort zycia i dała perspektywy bo mogłam w domu się firmą zająć a tak to byśmy się nie odważyli kiedy siedziałam na etacie żeby się zwolnić i samemu coś zdziałać, może więc coś swojego wymyślcie:tak: A dajesz cycucha jeszcze czasem? Bo jak tak to nie powinna zachorować jeśli ten sam wirus was dopadł. Może płaczliwa po szczepieniu i stąd katarek:sorry2:

ewa81 ja się zbieram do wybrania i wywołania zdjęć:-p

magdzia jaki wózeczek? Ja już dostałam krzesełko (chicco snack happy) i jestem bardzo zadowolona:tak: To faktycznie maleńka pojemność brzuszka ale przecież to zdrowo jadać często a po trochu;-)Ja się pytałam o andruty bo się zastanawiam czy tam jakiś proszków do pieczenia nie ma w składzie itp.

tweenie naprawdę wiercipiętka z Oleńki:-) Nieźle z tym skokiem w 50 centyl:tak:

ewcik to pycha obiadek:-) Też bym nie wiedziała co myśleć po takim usg:baffled:
 
jedyneczka link do wózia wstawiłam wyżej :p a w skład andrutów, które kupuję wchodzą: mąka pszenna, cukier, olej roślinny i woda. Aluni baaaardzo smakują ;D dałam jej kiedyś biszkopt w mleku ale nie chciala jesc, woli andruty
 
reklama
_magdzia_ dziękuję :-) no właśnie rzuciłam okiem na zakupowy ale nie znalazłam, może niedokładnie patrzyłam:-)
 
Do góry