reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Ello


agatka natalia tez sie wlasnie zastanawialam czy to nie sok jablkowy jak wypije wiecej to problemy sie zaczynaja :baffled:
Tesciowa dziwna
Nasz synek spi na boczku, ale tez jakos tak ze prawie pol lozka jego, mowie m przesun sie a on "nie mam gdzie" jeszcze raz i warkne to kup wieksze lozko :wściekła/y: bo godze sie ze wstaje i wyrobnica jestem nieomal ale nawet sluzba ma miejsce do spania a chwilowo wychodzi ze ja nie bardzo :crazy:


jedyneczka daje k i d oczywiscie mialam na mysli nie podaje dodatkowych w sensie c czy jakies zestawy. Co do @ to jednak nie pewnie znowu za duzo sily wlozylam w przesuwanie szaf bo mi sie nie chcialo z niej ciuchow wyciagac :zawstydzona/y: bo bylo takie lekkie plamienie i potem nic
Wode do wanienki daje taka zeby lokiec byl cieply ale nie parzyl bo jak na termometr patrze to sama bym kazala sie im kapac w takiej mnie sie wydaje ze za zimna Maks tez woli cieplejsza bo sie pluska a jak m leje wg termometru to nigdy nie chce siedziec w wanience
Ja pakuje male ubranka na strych ale nie chce nawet myslec ze moga mi sie jeszcze przydac :no::no::no:
HUSTAWKI RZADZA :-D:-D:-D
Balony te dzieciaczki cos maja chyba z okraglymi ksztaltami w ikei dostalismy balon, ja tak od niechcenia przypielam do wozka ze starszemu dam a mlody cala wycieczke po ikei wlepiony wzrok w balon


kacperek i fasolka boskie takie spanie :tak: kiedys sie i ja doczekam :-)


mruczka :-D:-D:-D


ewelad super ze wyjazd udany i pogoda dopisala i cora spokojniutka extra :-) A Liliputa nie reaguje na halas to super :-) tylko psinki szkoda obu szybko skonczyli


tiffi mam nadzieje ze aniolek jest. Z m mam tak samo :-( niestety chyba taki ich urok ze nie widza, moj ostatnio powiedzial ze mu przykro ze tak jest ale na pytanie co robi zeby mi pomoc zebym nie byla taka "ograniczona" nie potrafil odpowiedziec i nawet nie wiem czy by chcial miec odpowiedz :-(
Na katar sprobuj takie urzadzenie "katarek" na prawde warte polecenia i podobno lepsze niz frida, nam pediatra od razu powiedziala nie jesli chodzi o fride


anetka w ikei kupilismy drazek na ubrania do szafy dla starszaka i spiworek dla malego bo jednak spiworki w ikei sa bardzo OK mamy z 5-10-15 ale ma duze wyciecie od szyja i waskie ramionka wiec odnosze wrazenie ze moze byc chlodno w dekolt a z ikea tak nie ma sa bardziej zabudowane, jeszcze karnisz ale zanim dojechalismy do domu (eh te korki) zmienila mi sie koncepcja i oddalismy zalozylismy drewniany zeby gralo z meblami
Tesciowa to jak moja babcia tez wszystko musi wiedziec :-) a jak cierpiala jak wnosilismy meble a ona z malym rozmawiala i nie mogla ogladac od razu slyszalam jak mowi "babcia tu z toba gada i nic nie wie co oni tam wnosza" :-D a jak przyszlam to od razu poszla "odbior" robic. Tylko ta wszechobecna ciekawosc dobijajaca jest :-( tylko ja z nia mieszkam ale ja bardzo kocham to moja babcia tesciowa bym pogonila :-)
Moje dziecie usypia przewaznie ok 22 wiec nie boj nic przed 22 nie ma mowy o spaniu, ale rano juz nie wstaje o 6 i wole ze wieczorem sobie gada niech sie nim tata zajmie a rano pospie, a ze nie mam czasu dla m, on dla mnie nie ma zrozumienia ja dla nie go czasu :-p dzis mlody spal do 9:30


kama ja bym poszla do lekarza zeby osluchal czy katarek nie schodzi nizej bo moze dzieciaczkowi zalewa tylna sciane gardelka i dlatego tak a to ponoc niedobrze i zeby sie infekcja nie rozwinela
rzeczywiscie ci bb szwankowalo :happy2:


mloda mamuska na syreny w sklepie i ludzi jest jedna rada OLEWKA a co im do tego ty wiesz ze dziecka nie krzywdzisz a oni niech sie zajma swoimi problemami zawsze mi zal takich ludzi ciekawskich wszystkiego od razu bo swiadczy to tylko o ich plyciznie i nudnym zyciu
A co to znaczy ze mleko ci sie przepali???
Co do m to nie daj sie on jest zmeczony ty tez tyle ze on spi a ty wstajesz i angazuj go jak najbardziej bo potem slono bedziesz placic za swoja dobroc niestety


mysza ciesze sie ze sie udal wyjazd


kasiamaj zdrowka dla synka duzo, a jakie autko zakupilas??


emih brzuchy sa ok moj troche za duzy :-p Moj starszak tez byl ciagle ok 90 centyla jak maly a teraz chudzina sie zrobila wiec nadwagi nie masz sie co bac moga zrzucic wszystko jak osiagna wiek szkolny nie warto sie sugerowac statystykami i martwic na zapas


dzamena nie zazdroszcze, ale skads to znam ;-) dobrze ze Maks zachowal zimna krew ;-)


atabe wybaczam chociaz mnie nie bylo, w pampku i body wazenie ??? dziwne, my tez w 3 ale wazy 6550 ale 2 mu w ciagu dnia zakladam bo rano i wieczorem jest czas kupkowy czyli co jakies 30 min wiec zuzywam te co przymalawe sie robia


agatha ja mam tak samo z karmieniem, jak czasami pusci to mleko sika po wszystkim :zawstydzona/y: i najedzony w 5 minut, a jak juz zaczyna sie troche wiercic i potrzymam go dluzej o to wtedy jest czym wymiotowac a zasieg tez sie zwieksza :-( wiec jak widze ze zaczyna wiercic sie to koniec jedzenia zarzadzam. A na poczatku to tez odnosze wrazenie jakby cyc poganial dziecko do jedzenia :zawstydzona/y: ale jakos radzimy sobie i jest ok szczegolnie w nocy cieszy mnie krotkie karmienie ;-)


vanilka imprezy zazdroszcze, kaca niet :no: jakos sobie nei wyobrazam ale dalas rade :tak:



Zona mojego przyjaciela z dziecinstwa urodzila w sobote Marcelinke :-)

U mnie jakos brak czasu ostatnio na wszystko pewnie przez to mega spratanie i przemeblowanie, przerobilam stara szafe na bardziej nowoczesna i jakos da sie zyc w oczekiwaniu na kolejna :-D Weekend kompletnie do d. starszak sie pochorowal i zrobilo sie niewesolo. W poniedzialek szlam z Maksem na "ogledziny" z okazji 2 miesiecy do naszej prywatnej pediatry i zabralam starszego tez. Wyogladala go konkretnie i okazuje sie ze najprawdopodobniej skonczy sie na chirurgi usuwaniem 3 migdala :-( a z jaderkami czeka nas zabieg :-( rozumiem ze starsze dziecko chce na siebie zwracac uwage po narodzinach rodzenstwa, ale moze jakis inny sposob :baffled: dodatkowo w domu dostaje juz korby z nudow :baffled: Mlodszy za to ok. Ja mam wykluczyc z diety jablka i zobaczymy jak dalej z kupka bedzie i tym chol.rnym sluzem. Wyniki mam dobre wiec dzis ide zakladac rusztowanie, a potem hulaj dusza piekla nie ma :-) Troche sie boje tych manewrow, ale przeciez spirala to nie dziecko latwiej przejdzie :happy:
Z ciekawostek nie mialam czasu pic ostatnio herbatek na laktacje i .... wylewa mi sie :szok: a wczoraj to az twardo konkretnie bylo wieczorem czyzby u mnie herbatka dzialala odwrotnie?????
Zmienilismy wanienke na wieksza bo w tej malutkiej to dziecko sie zbuntowalo jak wkladalismy do kapieli to on po chwili prostowal sie jak struna i wanienka byla mala na niego, wzielismy wieksza i jest luks pluskamy dalej bezproblemowo :-)
Wszystko pieknie ale prasowanie to :baffled: sciga mnie gora albo raczej halda przez ten pokoj :-D ale Mati sie bawi i nikt go nie przesuwa.
Zahaczylam wczoraj odwozac mame o moj ulubiony sklep kosmetyczny tylko po odzywke i stufka nie moja :zawstydzona/y: ale lakier boski kupilam (odzywki mojej akurat nie bylo) i z tej okazji pisze i robie paznokcie w koncu bo sie zezlilam jak ja wygladam :wściekła/y: swoja droga ciekawe ide dzis do gina a tu zapodaje manicure pedicure i depilacja :-D moze dlatego starszak mi powiedzial "mamo mowisz ze idziesz do lekarza a pewnie na jakas imprezke uderzysz" :-D:-D:-D niezly tekst.
Wczoraj jak m kapal to mlody sie krztusil slina wlasna :sad: nie mogl zlapac powietrza i potem na przewijaku te tak jakby sie zachlysnal zdarza sie wam tak???
Paznokcie zrobione i lepiej musze jeszcze tylko u stop zmienic kolor bo wczoraj bezbarwnym pojechalam na kolor nie mialam sily :zawstydzona/y: dojrzalam do decyzji fryzjerowej i bede zmieniac kolor na ciemny blond warunek taki ze m sponsoruje fryzjera i organizuje opieke nad dziecieciem wiec pewnie fryzjera odwiedze jak mlody bedzie chodzil do przedszkola :-D


Milego dzionka i oby slonko w koncu wyszlo
 
reklama
hurra, chyba znajdę nianię:-)

Zadzwoniła moja koleżanka-sąsiadka, że ma dla mnie telefon do pani z polecenia, która opiekuje się dziećmi, no i zadzwoniłam od razu, wydała mi się bardzo ok, opiekwoała się trójką dzieci, które teraz są już w przedszkolu lub szkole, ale ma z nim kontakt i da mi tel do ich rodziców. Jest z naszej miejscowości - 10 min pieszo od nas:-)
I co najważniejsze pasuje jej taki układ jak mi: od nowego roku, najpierw na ok 2 h dziennie, potem stopniowo wydłużamy ten czas, a ok czerwca już 8h, super, super, ale się cieszę.
Umówiłam się z nią na rozmowę pod koniec października.
czy stawka 10zł/h jest ok? bo tyle powiedziała, że chciałaby zarabiać

Atabe, moja tez nie lubi pozycji kołyskowej leżącej na rękach, najlepiej w pionie i nie możesz usiąść przypadkiem. Właśnie też pomyślałam o kombinezoniku, przyda mi się chyba jakiś mega ciepły

Młoda mamuśka, ty się nad chłopem nie użalaj tylko do roboty go goń, mały podrośnie to kiedy będzie go bawił? A tak poważnie to z moim też różnie, generalnie czasem muszę huknąć, żeby się ruszył.

Vanillka
, witaj, no właśnie najlepiej po imprezie pospać, ale nie da rady:-( chociaż ja na kacu niemoge nigdy spać, ale leżeć jak najbardziej.
Jedyneczka, a skąd masz ten katalog, nie widziałam takiego:-(

Idę dzisiaj na aerobic pierwszy raz, zapisałam się dwa razy w tyg, a w soboty basen, jeszcze będę laska, obiecuję;-);-);-)
 
atabe mierzyć zaczynam od linii na główce, którą "wyznaczysz" sobie od czubeczków uszu-to wyjdzie mniej więcej środek główki i od tego po wszystkich krzywiznach (szyjka, plecy itd) aż do pięty-mi ostatnio wyszło 69cm:szok:
 
hej dziewczyny, przepraszam, że tak rzadko wpadam ale Malutka od jakis 2 tygodni miewa kolki w dzień i nie chce spać a w nocy jak zasypia to ja odlatuje razem z nia ;p od trzech dni jestem też przeziębiona i jakoś humor mi nie dopisuje.
Mam dla Was jednak dobrą wiadomość bo po szczepieniu w październiku, czyli tak koło 16 wracamy na nasze nowe mieszkanko ;) co prawda wszystkiego jeszcze zrobionego nie mamy ale najważniejsze rzeczy są, tęskno mi już za M bo jest tam i widzi Malutką raz na miesiąc ;/
agatha61 zdążyłam doczytać, że zapisałaś sie na aerobic i basen, super, ja po powrocie do domu zastanawiam się nad zajęciami na basenie z córcią ;), fajnie, że masz namiary na nianię, 3mam kciuki żeby się udało
Vanilka ja też nie mogę znaleźć czasu na bb, ale po powrocie do własnego mieszkania postaram się poprawić ;)
betty ja też chwilę swoją uspokajam kołysząc i przytulając a potem to ładnie je
Co tam u Was lipcówki? Może ktoś ogarnie mi to w skrócie? Proszę...
 
Ashika, kolejna która zaczyna szaleć z wisażem :tak: Ale ciemny blond? Miałaś kiedyś? Mi się jednak w ciemnych widzisz :-D A spiralka? Wkładanie specjalnie nie boli, właściwie, nie, nie boli. ALe... Musisz sprawdzać jej ułożenie po każdym ok5kg spadku wagi.. Nie wiem czy to przez to, ale u mnie raz po seksiku ból niesamowity, a potem po kilku miesiącach gorączki (nie skojarzyłam, a przebadałam wszystko) okazało się że ta... przesunęła się, wbiła i wrosła... No i sala- na żywca wyrwać się nie dało :baffled: Ale myślę że tylko ja jestem taki ewenement, bo gin aż zdjęcia USG zostawił dla studentów :-p
Ps. O ja "pierdziuuuu" ale żeś posta nastukała i to malując paznokcie?- dziewczyno, przyznaj się nie masz dwóch rąk tylko ośmiornicą się urodziłaś ;)


Agatha- to gratuluje tfu tfu, żeby nie zapeszyć opiekunki. 10zzł chyba za dużo, tzn nie wiem jak tam u was. U nas i owszem 8-10 ale jak co jakiś czas, a jak zatrudniasz kobietkę codziennie (właściwie na cały 8godz etat) to 7-8. Ponegocjuj, dziecko śpi w ciągu dnia a ona ma dostać 80zł dziennie? Może początkowo ok, ale jak będzie 8godz dziennie to wychodzi jej jakieś 2tys miesięcznie- ładnie ładnie- (chyba że będzie ci sprzątać albo gotować ;-)i nikt jej sprawdzać nie będzie- tylko nianią się mianować :rofl2: Ps. gratuluję samozaparcia powrotu do formy!!!!! PS2. Moja też je jakieś 5min i wyduźda tyle co ja ściągam ew laktatorem 15min!!!



Młoda-mamuska- ja niestety z tych "staroświckich bab" które odpuszczają M-kom i same wokół dzieci i domu krążą. Ale może dlatego że nie każę i nie zmuszam- lgnie sam do moich dziewczyn i choć na twarz pada to tarmosi jedną i drugą :tak: Sama znasz swego- musisz znaleźć złoty środek, nie zniechęcić a się odciążyć :rofl2:


Vanilka- witaj witaj dziewczyno!!! Cieszę się że G w szkole super- oby tak dalej. U mnie doszłaby jeszcze wędrówka w dwie strony do przedszkola, a najbliższe 2km stąd:rofl2: ALe łączę się w "opętaniu dnia codziennego" dwójką dzieci i domem :tak:


Ewcik, Atabe- no ja właśnie też nie wiem jak małą zmierzyć, a tą metodą wyszło mi 68, w co raczej nie wierzę, choć... Wszystkie ubranka nosi co strasza ok pół roku! (68 i 74!) więc może???
 
Ostatnia edycja:
Ashika przez Ciebie spojrzałam na swoje paznokcie i się zalamałam...matko jaka ja jestem zapuszczona baba :zawstydzona/y::zawstydzona/y: wstyd normalnie...
ewcik dzięki to spróbuję tak ją zmierzyć- ale to znaczy, ze mierzę ją od tyłu tak?tzn.po pleckach jakby:-p?
dziewczyny mnie moje dziecko kiedyś wykończy...nie śpi nie je i wrzeszczy ...normalnie czasem nie wiem o co kaman...wypiła chyba ze 40 ml mleka i więcej niet...nawet noszenie nie pomaga ...tylko czemu ona tak dokazuje jak ja sama w domu jestem...spała dziś od 6 20 minut i to chyba by było na tyle......
 
Kurcze Emih, rzeczywiście uświadomiłaś mi, że 10 zeta to wcale nie mało, ale z tego co wiem to u nas takie kwoty chodzą w łodzi mniej więcej, porobię orientację wśród kumpelek.

ashika, moja jak zaczyna się wiercić to te już wiem, że najwyżej kilka razy chlipnie i po karmieniu. Współczucia z małym, jąderkami i migdałami:-( Też mam taką jedną zaufsną pediatrę i chyba sie do niej wkrótce wybiorę.

Magdzia witaj, nie wiem za bardzo co Ci streszczać, wszystkie mamy w zasadzie to samo: kupki, wymiotki, karmienie, spanie lub nie itd itp:-D:-D:-D:-D Fajnie, że będziecie u siebie.


No nie wierzę: Hanys śpi już od 13 z małą przerwą bo smok wypadł, ale i tak już jakiś czas temu go wypluła i śpi dalej.
 
agatha ja pracowałam jako opiekunka dwa razy. Ostatnio zanim zaszłam w ciąże- płacono mi 6zł/h u rodziny, gdzie byłam właśnie codziennie i 10zł u innej gdzie zostawałam z dzieckiem czasami. Uważam, ze to 6zł to za mało, ale na cały etat tak 8zł to moim zdaniem całkiem ok.Ta kobieta ma wykształcenie pedagogiczne? Bo ja mam :-p
 
gotuję bigos, dziecię gada do akwarium, ale coraz cizej, więc chyba zaraz kimnie:tak: a D właśnie wpadł w czasie pracy z kwiatami w ramach przeprosin za wczorajsze podniesienie mi ciśnienia-rozważam, czy mu wybaczyć:-)

atabe no to mnie się coś pomyliło, że Jagódka mniejsza była:zawstydzona/y: tak czy inaczej jednak inny jest przyrost wagi u 4 kg klocuszka jak moja Lilka, a inny u dzieciaczka drobniejszego jak Jagódka, bo z innego pułapu startują:tak: moja Liliputka też się wycwaniłą i pozycja horyzontalna kojarzy się tylko z jedzeniem, a w ramach rozrywki, to też przodem i w pionie, ale na sczęście można klapnąć najczęściej-dzisiaj np po raz pierwszy miałam ją w nosidełku (tatuś już nosił) i jak się złosciła przy zapinaniu-mój 1-wszy raz, więc nie poszło mi rewelacyjnie:-), tak jak ją już podniosłam- banan na twarzy:-) dobrze prawisz z angażowaniem M- ja też tak uważam, nasza praca teraz to opieka nad maluszkiem i nie ma, ze boli, że się mozna poopieprzać jak w pracy czasami, a do tego i w domu samo się nic nie zrobi, więc tatuś po pracy relaksuje się bawiąc dziecko-ma farta , ze nasza akurat mało wymagająca z reguły:-)
my mierzyliśmy na przewijaku od czubka główki do końca wyprostowanej nóżki-czekajac na ten moment oczywiscie:-D
Vanilka fajnie, ze Gabi zadowolony ze szkolnego życia:tak: no i imprezka była fiufiu;-) ja ostatnio też miałam małego kacyka, ale to po szampanie i objawił się suszą w ustach, więc do przeżycia, ale zdziwiona byłam, bo za dawnych czasów inne ilości prowadziły do takiego samopoczucia-brak wprawy:-D
Ashika właśnie myślałąm, gdzie przepadłaś:tak: kup M polowe wyrko-będzie panem całej jego powierzchni:-D a dlaczego frida niedobra? ojojoj-to zdrówka dla Matiego no i powodzonka z tymi zabiegami i dla starszaka i dla mamusi:-( ;-) ja jak byłam u gina, to stresa miałam sporego, bo ja niedotykalska jestem, a gin zdziwiony-to dziecko 4kg tędy przeszło, a pani się wzierniczka boi?- ano boję się, nic się w tej materii u mnie nie zmieniło, więc gin z westchnieniem stwierdził-czyli dalej wzierniczek jak dla 15-letniej dziewicy? jes ofkors panie doktorze:-D u nas też za mała wanienka i zastanawiam ię, czy kupowac większą, bo to kolejny gart, a z miejscem u mnie krucho, moja też siękiedyś zapowietrzyła na przewijaku po kąpieli i zamarłam, ale chwilkę to trwało tylko
agatha no to fajnie z nianią, będziesz spokojniejsza , że już kogoś masz w zanadrzu-oby przypadła Wam do gustu, stawka między 8-10 zł z tego co wiem od koleżanek, a na 'etat; że tak powiem ok 1000 zł
 
reklama
Dziewczyny a liczycie mniej więcej ile wasi bąble są aktywni?? U mnie to różnie czasami 4 godziny dziennie ale od dwóch dni coś sie wydłuża!! pozdrawiam
 
Do góry