reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

czesc dziewczynki
tiffi u nas zero normy wtemacie ile razy dziennie ,nigdy jkossie tym nie zajełam ale mysle ze tak z 7 to na bank ale mój głodomór bo powoli zaczyna sie zblizac do 8 kg i mam wrazenie ze mógłby mi na okragło przy cycu lezec ,podaje na zadanie nieraz co godz a nieraz co dwie róznie.nie przejmuj sie tym ze mała az tak duzo nie przybiera bo to sprawa indywidualna ,kazde dziecie inne a przeciez ty tez szczypiorek ,cioci zazdroszcze i ciesze sie ze to akurat Tobie taka ciocia sie trafiła.chwała jej za to.
jedyneczka ja dawałam wit c w kropelkach z herbatka ale to Filipkowi jak był mały a M aksymilianowi nie ale zastanawiam sie na tym bo boje sie zeby nie załapał od któregos ze starszych,zreszta dzis musze skoczyc do apteki i kupic rutinoscorbin tak zapobiegawczo dla starszego a dla Filipsa te zelki z tranem bo je juz mam przetestowane i nic tak na niego nie działa jak to.polecaM KAZDEJ MAMIE STARSZYCH DZIECI
betty dziewczyny juz ci wszystko napisały ja tez uwazam ze to raczej nie kolki a bardziej pasuje na skaze a przy kozim mleku moze byc jeszcze gorzej ,idz do lekarza
mruczka co do hustawki to ja musiałam brac taka niedo 9 kg tylko wieksza bo przy małym taka mi sie nie opłacała ,my mamy tez fischer price 3 w 1 i jestem zadowolona,co do smoka to zapomnij a piastki ida w ruch do buzki bo to taki okres
madzik fajnie masz nie dosc ze wypad do restauracji to jeszcze chody w grecji -zazdroszcze.
anetka ja tez podaje ampułki,bardzo wygodne jak dla mnie,miłego wypadu na plotki
ewcik miłego spacerku ,no własnie gdzie eweladka i ashika inne babki?meldowac sie!
 
reklama
Hejka,

Jakoś wczoraj nie wyszło mi z odpisaniem, ale dziś już jestem.

tiffi - dzięki za info od lekarza, więc wygląda na to, że naszym maleństwom na szczęście nic nie dolega. Jeśli chodzi o karminie cycem to u mnie ostatnio jest 7, czasami, ale to rzadko 8. Nie wiem co poradzić na dokarmianie, też słyszałam o zasadzie podwojenia wagi urodzeniowej, więc może się wstrzymaj z tym dokarmianiem? A jeśli chodzi o mycie to ja też tylko chusteczkami do tej pory, ale może muszę zacząć wodą? A wkładka w foteliku jeszcze jest i też się zastanawiam kiedy trzeba ją zdjąć? Fajnie, że ciocia jest, mam nadzieję, że długo zostanie.

Maruśka
- fajnie, że wakacje się udały, ale niefajnie, że się skończyły

Anetka - ale masz super tydzień, u mnie jutro i piątek miłe babskie spotkania

Jedyneczka, Mruczka, Dzamena - witam w klubie "smoczek bleeeee", u nas nawet na spacerach nie jest tolerowany, więc mam często syrenkę - pobliskie sklepy z daleka już wiedzą, że to ja nadciągam...

Kropa - ja tam się jednak martwię, że woli rączkę niż smoka, bo słyszałam, że zgryz się pogarsza od rączki, kciuka (smoczki są podobno bardziej wyprofilowane) - później smoka zabierzesz, a kciuka raczej nie...

Betty - a próbowałaś jakieś kropelki? Nam pomaga bobotic, a jakby nie pomagał to spróbowałabym sab simplex

Ewcik - no syncio coraz lepiej potrafi się zachowywać, super!

Jedyneczka
- zdrówka!!!

Kama - no to dałyście po spaniu

Dżamena
- witaj

My zaraz na spacerek wybywamy, w końcu pogoda wydaje się spoko, no i lato wypada pożegnać - dziś niestety ostatni dzień tego kalendarzowego i zacznie się jesień - oj szkoda, prawda?
 
Hej,
Moja Zuzia dziś w nocy zaczęła się krztusić okazało się, że ma bidulka katar i to taki, że jej spływa do gardła i się dusi. Mogłabym jej wyciągać co 10minut a i tak ma pełno gluciorów. Wyciągam i smaruję jej pod nosem maścią majerankową i nie wiem sama co robić. Wczoraj byliśmy na szczepieniu i badała ją i było ok, zakwalifikowała adzisiaj wnocy masakra. W dzień bidulka strasznie się męczy a ja ciągnę gluty a ona ryczy jak nie wiem, poza tym jak jej spłynie do gardła to nałyka się powietrza więc się krztusi i beka. Ciocia jest właśnie gotuje obiad, kochana kobieta. M musiałpojechać do roboty, czekam na telefon o pediatry co z małą. A taka ładna pogoda jak pediatra powie że ok to pójdziemy na dwór.

ania pestka no właśnie ja się zastnawiam czy już wkładkę wyjąć z fotelika, mała ma obecnie 4400. Co do karmienia u mnie też zdarza się że mała przetrzyma 3h
mruczka u mnie z karmieniami właśnie około 10, czasem więcej jak liczyć kilka
madzik mi babeczka polecała ten nan ha, ale ja mam pokarm i według mnie mała ok przybiera na wadze. Ja mam maxi cosii fotelik
jedyneczka ja mam żarłoka na śniadanie 4 kromki twarożek, wędlina, pomidor, taka galareta drobiowa. Gondola w wózku odpina się błyskawicznie dwa przyciski i już. Naszej pediatrycy nie było i jakaś inna małą kwalifikowała i iała podjąć decyzję i chyba nie bardzo chciała by odstawiać leki powiedziała, że jeszcze nie jest wystarczająco dobrze. Nie wiem dokładnie jakie są wyniki bo nawet ich nie widziałam. Generalnie wszytsko co podajesz lepiej rozcieńczać w wodzie a nie w mleku bo często źle się wchłania, ja daję B6 i kwas foliowy z łyżeczki z kroplą wody, wit C cebion mieszam z żelazem i daję strzykawką lub łyżeczką K+D to ona w kapsułkach jest
aneta u mnie mała je co 2-3h a czasem jak dostanie czkawki to częściej, bo przy okazji ujarzmienia czkawki jeszcze podjada
dzamena fakt ja szczypior więc mała też a lekarka, że za mało :confused: a ja myślę, że ok i bądź tu człowieku mądry
gregorka moja już prawie podwoiła wagę a minęło 3 m-ce znaczy w niedzielę
 
Witam!:-)
Ja dopiero teraz, bo musiałam trochę ogarnąć mieszkanko, a wykorzystałąm fakt, że mały brzdąc spał dziś do 11.:-) Dzięki temu udało sie zrobić obiad i wyprasować stertę ciuchów.:-D

Po południu przychodzi do mnie koleżanka więc dziś nie ma spacerki i Bartulo zaraz wyląduje na tarasie, bo pogoda śliczna.

tiffi - co do tej szczepionki. Pamiętam jak koleżance z pracy jak karmiła lekarz zabronił. to było jakieś 3 lata temu. Wię byłam pewna, że nie można. Ale widzę opinie są różne skoro się zaszczepiłaś. Fajnie, że ciocia u ciebie.;-)
ashika - co do palenia ognisk, to można spalać odpady otrganiczne - typu trawa, gałęzie, liście i tylkonw bezpieczny sposób. Wiem bo pracuję w ochronie środowiska. Dziś na szczęście małpa nie pali, ale ja teżx prania nie robię.:eek:
kama - jaki wstyd, śpij ile tylko możesz. Co lepszego nam obecnie pozostało!:-)
 
Właśnie wróciliśmy ze spacerku, teraz mamy gdzie chodzić bo na wiosce zrobili nam super wypaśny plac zabaw i najlepsze jest to, że z nim sąsiadujemy więc w sumie jak u siebie w ogródku, niedaleko i wreszcie jakieś mamy poznałam bo cała wioska się schodzi z dziećmi...nie wiedziałam że u nas tyle dzieci jest:-D Piotruś śpi a Basia zagaduje mnie w foteliku:-D obiadek się gotuje a ja z kawką na komputerze się relaksuje:-D
tiifi zdrówka dla Zuzi oby katarek szybko minął. Ja na Twoim miejscu nie podawałabym sztucznego mleka tylko np. kontrolowała wagę raz w tygodniu w przychodni i później poszła do waszej pediatry. Ty jesteś drobna więc czemu mała ma być grubaśna??
jedyneczka zdrówka dla Ciebie:tak:
kamuś jak tyle spałyście to znaczy, że tyle snu potrzebowałyście, sen to zdrowie:tak:
 
Hej :happy2:
Ja znow na szybkiego ;-)
Gabi poszedl zadowolony do szkoly :tak:jak sie ciesze bo myslalam ,ze bedzie niechetnie chodzil .Dawid dzielnie w wozku odprowadza braciszka do szkoly :-Doczywiscie wszystkie babki z Gabika klasy zbiegaja sie codzien i tylko a guu ,a guuu a D takie oczy :szok:Dzisiaj nawet dziciaki podchodzily i hello hello :-D:-Da Gabi dumny i mowi "to moj braciszek ":-D

Ogarnelam chalupke ,obiad ugotowalam David narazie w bujace ,obudzil sie ale jeszcze nie placze wiec nie ide ;-)

ania fajnie ,ze poznalas mamuski ,zawsze milej sie idzie na plac ..napewno z jakas skumplujecie sie blizej i moze jakies kawki w domku ,pogaduszki :happy2:
kama Jak Wy wstalyscie to ja juz tyyyyle zrobilam :-)spiochy jestescie :tak:
jedyneczka ZDROWKA !!
kasia a Ty znowu gosci masz ,Ty to masz zycie ciagle gdzies chodzisz albo Ciebie odwiedzaja -zazdroszcze!!
dzamena 8 kg juz wow to duzy jest i pewnie silny co ?
anetka Moj to wrecz wielbia spac na brzuszku .Gabi tez uwielbial wiec chyba u nas to rodzinne ;-)


pogoda u nas tez piekna ale cos mnie glowa boli ..chyba cisnienie mi nie pasuje .
No nic uciekam :*
 
dzamena Emi właśnie daję rutinoscorbin i actimel, zakupię te żelki. A ja przelewam vit K z ampułki na łyżeczkę bo raz mało mi się wyślizgnęła do buzi małej:eek:

kama nooooo toście pospały:-D

kropa gregorka no też czytałam że lepiej jak smoczek dziecko ssie i łatwiej zabrać potem bo ciężko wytłumaczyć rocznemu czy półtorarocznemu maluchowi żeby nie ssał paluszków:-p A smoczek odchodzi, ginie i trudno, papa, przerabiałam to:tak:

gregorka szkoda szkoda i to ubieranie wyjca na spacer:-D

tiffi biedulka, katar u takiego malucha jest okropny, ja też w strachu bo M dzis nie ma a Nadia miała rano więcej sluzu ale do teraz nic sie nie nazbierało więc mam nadzieję że noc będzie oki. I mała się nie krzywi przy cebionie? Moja aż się purpurowa zrobiła:eek: K też mamy w kapsułkach a D3 wolałam osobno bo będzie na dłużej. Ja też uważam nie dokarmiaj bo jest oki według mnie.

ania ale fajnie z tym placem zabaw, my mamy do najbliższego kilosy:dry:

Vanilka czyli się między braciszkami dobrze układa;-)

Mała mi 2h na klacie przespała aż mnie plery bolą od leżenia. Masakra się czuję, gile do ziemi:dry:
 
reklama
witam Kochane:-)

wczoraj czasu brakło, bo odwiedziła mnie koleżanka poznana na porodówce-wypadło akurat w dniu, kiedy nasze córeczki kończyły 2 miesiące:-) no i wpólna data urodzin jest widoczna-tzn nawet podobnie płaczą, gabaryty podobne, nagadać się nie mogłyśmy:-) a wieczorkiem mała bibka z okazji urodzin kuzynki, obaliliśmy 3 szampany i do tego pizza, więc impreza na poziomie:-D
jedyneczka to zarzucaj jakąś gustowną apaszkę, coby gardziołko nie rozbolało na dobre:tak:u na wyjścia spoko, ale to dlatego, ze ja jak komandos czekam tylko, aż bestyjka się obudzi-jej wdzianko gotowe, często wózek już zniesiony, a ja ubrana i czasami nawet w butach czekam:-D za to jak z D wychodzimy, to mi tak 'pomaga', ze 2 razy dłuzej to trwa i częto królowa zaczyna kwiczeć:-)
anetka, ale grafik spotkań:-D
kasik no to się cieszę, że u Was moje kciuki mają magiczną moc, jakbyś coś jeszcze potrzebowała-kupa, więcej spania itp, to pisz śmiało:-D ale tępa sąsiadka, ja bym zwróciła uwagę:no:
ewa Lilka bardzo długo potrafi trzymać główkę wysoko i jak dam jej palce, to zaciska piąstki i rwie się do siadania, ale to chyba kwetia indywidualna, każde dziecko ma swój 'terminarz' różnych wyczynów:tak:
kasiamaj grzybki mmmmmmmm, pyszotka:-)
Vanilka mojej też ostatnio zdarza się wszamać 180 , a raz padł rekord-210:szok: fajnie, że starszak zadowolony ze szkoły:-)
Ashika własniez powodów, o których piszesz, mój D się za remonty nie bierze:-)
dzamena wpadaj, ale że u nas krucho z miejscem , to śpisz w środku:-D
kropa z moich informacji wynika, że zdrowszy pod kątem ewentualnych wad zgryzu jest jednak smok:sorry2:
tiffi fajnie, ze morfologia oki, mam nadzieję, że jak najzybciej pozbędziecie się tych medykamentów:tak: co do mycia pipuszki, to jak tak robię od początku-tzn wodą przegotowaną-położna zaleciłą, bo husteczki to jednak chemia i moze podrażniać, odnonie wagi też tak czytałam- do 6 mcy waga x2, do 12 nscy-waga x3, wkładki w foteliku już nie używam, bo jakoś ciasno się zrobiło Lilce, ale pewnie z 6 kg już waży:tak: super, że cioteczka jest jako wsparcie:-)
Ewcik melduję się, dzięki za troskę:-) no to się cieszę, że zięciunio mi grzecznieje;-)
 
Do góry