reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

ewelad to pani pobalowała:-D:-p Własnie nie mam apaszek i nigdy jakoś nie miałam do nich "drygu":-p A by pasowało bo zdrówko już nie to:-p Ja też przygotowana na spacer jak na olimpiadę:-D Wszystko jest oki do czasu aż ubieram jej bluze i czapę, wtedy już kuma widocznie że idzie na spacer:-D
 
reklama
Ello


dzamena dzis urwanie glowy z babcia bo dzis taty urodziny i wizyty cmentarne i ona znowu zaplakana :-( zal mi jej bardzo a m wczoraj odkiblowal kare pod ginem z mlodym jak czekalam bo byla obsuwa lekka 1,5 godz


mruczka u mnie tak jest smok to porazka ale wlasny kciuk boski nawet jak mu towarzyszy drugi palec albo kawalek ubranka :-)


tiffi moj je przez ostatnie 2-3 dni po 10 :zawstydzona/y: i mysle ze to 7 to mozna sobie w buty wsadzic tym bardziej ze cieplo sie zrobilo a przeciez na sile jej nie wpychasz. Karmie kiedy on potrzebuje i mam w nosie ile razy to ma byc wg kogos tam bo uwazam ze dziecie najlepiej wie czy jest glodne czy nie a czasami potrzebuje sie napic albo tylko kontaktu, a karmienie piersia nie trwa wiecznie i szkoda marnowac te chwile bliskosci na torturowanie sie wzajemne przeciaganiem karmienia
A pani doktor nie rozumiem ze ma wiecej jesc ale zeby ja rzadziej karmic?? jakas dziwna logika skoro sie karmi piersia przeciez nie zje wiecej niz zoladeczek pomiesci
Podawalam infacol ale niestety tez lipa z nim byla na chwile pomogl a potem klops


jedyneczka ja podaje tylko dicoflor witamin zadnych


kasika to mnie zaskoczylas bo u nas krzycza ze nie wolno spalac lisci np. i kiedys worki rozdawali byla taka akcja zeby pozbierac i miasto odbieralo te worki lisci ale jak mozna to mnie zalamujesz bo ja czasami tak sasiada straszylam co w neidziele w poludnie rozpala a te liscie smierdza :baffled:


vanilka to serducho ci rosnie jak brat z brata taki dumny :-) pozazdroscic


ewelad to imprezowy dzien mialas fajnie


koniec spania = koniec pisania :sad:
 
no w koncu mam chwilke zeby cos napisac,tak to jest jak sie spi do 11 a pozniej czasu na wszystko brakuje:-pspacer zaliczony ale zaraz wybywamy jeszcze raz bo pogoda przepiekna i az zal ja zmarnowac siedzac w domu.Maja najwidoczniej zazegnala spor z hustawka i teraz smacznie sobie w niej spi,oby jak najdluzej:zawstydzona/y:bo w dzien nie pospala mi ani chwili za to 4 razy strzelila kupiszona.
Vanilko ciesze sie ze Gabusiowi podoba sie w szkole i ze z brata taki dumny.Duzo ci Dawidos wypija,moja poki co palaszuje 150ml i warzy ok 6,5kg.no widzisz pospalysmy troche a robota nie zajac nie ucieknie.
gregorka masz racje pogoda przepiekna nawet u nas,chociaz dzieli nas tyle km,piekne pozegnanie lata.

no i sie obudzila i buczy...zwariuje zaraz:eek:

tiffi zdrowka dla Zuzi,oj zazdroszcze odwiedzin ciotki,taka osoba to istny skarb.ja bym tez nie dokarmiala,moim zdaniem gdyby glodna byla dawala by sygnal,widocznie tyle jej wystarcza.
kropa pierwsze slysze ze kciuk zdrowszy od smoka:eek:
aniu super tak z tym placem zabaw,nowe znajomosci,do ludzi troszke wyjdziesz,u nas placow tez pelno ale ludzi na nich nie ma:-(
jedyneczko tobie tez zdrowka,z pewnoscia z gola pupa spalas i sie zaziebilas:-pkuruj sie kochana co Nadinki nie zarazisz.
ewelad u nas przygotowania na spacer wygladaja identycznie a tatus to przewaznie zamiast pomoc to zamieszanie takie zrobi i jest placz,bo malej za dlugo to wszystko trwa.

ja dzisiaj jakas do niczego jestem,glowa mi peka,w krzyzu lupie,chyba okres dostane.
czy wasze dzieci tez potrzebuja waszej obecnosci non stop,ja jak tylko strace sie Mai z pola widzenia to placz,zadko kiedy zdarza jej sie zajac czyms,najlepiej jakby ktos caly czas do niej gadal,adorowal,rozsmieszal.:sorry:
 
Dzięki serdecznie za odpowiedzi!! No dowiedziałam się że kolki mogą być też po kozim mleku a nie wiedziałam. Od dwóch dni daje dla małej bobotic a ściągam właśnie Sab simplex i zobacze co dalej. CZasami zastanawiam się czy ja nie przekarmiam małej bo rośnie jak na drożdżach. Jednocześnie zastanawiam się czy ona ze zmęczenia mi tak nie marudzi. Bo niestety mój 5 letni synek ją budzi i może jest rozdrażniona. Zrobię dietkę juz bez mleka koziego i drobiu i zobaczę co dalej, może faktycznie to na drób bo tak dużo go jem. Napiszcie mi please co mam jeść albo może polecicie mi na forum jakiś temat. Bo wszystko pięknie ładnie ale co do czego to na obiad nie wiem co mam zrobić . Szczególnie że robię dwa obiady dla chłopaków i dla nas to już wogóle można się pociąć.Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy a szczególnie te lipcowe :D
 
betty z mies to indyka mozna i krolika (ten drugi jak dla mnie bleee) wiec pozostaje indyk :-( jesli masz diete na skaze bialkowa to wapno kupujesz w aptece niestety najlepiej takie o dawce 250 calcium sandoz np
jakbys cos jeszcze chciala wiedziec od mamy alergika co moze wlasciwie chleb z dzemem (nie kazdy chleb i nie kazdy dzem :-() to sie polecam skromnie ;-)

nie jest powiedziane ze sie kolki skoncza, bo one nie zawsze zaleza od teg oco jesz tylko taki juz urok niektorych dzieci do 3 miesiaca


kama moj tez towarzyski dlatego sie smieje czasami ze z ogonem jestem ;-)
 
hello:)
no nie śpi mi ten skubaniec w dzień ani trochę takie 5minutówki tylko sobie strzela po karmieniu no i na spacerze to tak to nawet z 3 godziny pośpi co z tego jak w domu już brudem zarastam nie mówiąc o gotowaniu...
Dzisiaj wykorzystaliśmy ostatnie ciepłe dni na spacerku ponad 3 godzinnym.
Przyszła zabawka z chicco zestaw gimnastyczny i całkiem fajny ale muszę mu sama machać nad głową zabawkami bo on jeszcze nie wyciąga rączek do zabawek i do póki coś się rusza i gra to jest zachwycony ale co z tego jak nadal nie mogę od niego odejść bo muszę mu ruszać tymi zabawkami.
Szkoda mi kasy na huśtawkę ale chyba będę musiała kupić bo nie wyrabiam jak nie śpi trzeba przy nim non stop być i zabawiać.

tiffi - ja od wczoraj to mu co chwilę wciskam cyca bo właśnie za mało przybrał 200g przez 2 tygodnie i lekarz był zaniepokojony i mam za 2tygodnie iść na kontrolę nic nie mówiła na razie o sztucznym mleku ale widzę że M już przejęty i wymyśla, że dziecko głodzę, że może mi się pokarm skończył, że na początku miałam takie twarde cycki a teraz to on widzi, że mleka mniej...
mam maxi cosi city i taką gąbkę spod pupy wyjęłam ale tą ochronę w koło główki mam choć założyłam wyżej pasy na wyższy poziom bo się w barkach nie mieścił.
jedyneczka-ja cebion podaję 3 kropelki na łyżeczce samo a właściwie to furaginę w tym mieszam.

mój to lubi wszystkie smoczki nuk, avent bez różnicy a jak nie ma smoczka to kciuk i wskazujący paluszek też są ok, jak rączka się schowa w rękawek to rękawek też super jest.
 
witam się :)
staram się na bieżąco Was czytać, ale nie mam jak odpisać. Mała w ciągu dnia śpi tylko na spacerach, w domu prawie cały czas płacze, je i płacze, śpi i płacze, ręce mi już opadają. Nie wiem, co robię źle... Kupiłam wczoraj karuzelę i dzięki temu mogłam spokojnie na kibelku posiedzieć :/
Za to w nocy śpi mniej więcej od 22-23 do oporu, dziś wstała o 11.30. Dwa karmienia, o 6 pół godziny płaczu, potem sobie pogadała trochę, ale nawet nie wiem, ile bo padłam.
Z M różnie bywa, ale to już później...

Co do diety - ja jem indyka,kurczaka, wieprzowinę i ryby. I tak w kółko. Noszę się z zamiarem kupienia patelni grillowej, bo na mięso gotowane lub z folii nie mogę już patrzeć.
Ostatnio robiłam makaron faszerowany mięsem mielonym w pomidorach, w końcu coś zjadliwego i Mała nie wyła po tym :)
Co do słodkości, znalazłam w sklepie gotowe ciasto francuskie , ale tylko jednej firmy jest bez mleka, i robię takie ciasteczka z owocami. Pycha :)
 
reklama
Witam dziewczynki moze uda mi sie nadrobic wkoncu i po odpisywac.
Wlasnie jestem w trakcie powrotu do domku moje byczenie sie nad morzem dobieglo konca. Corcia byla grzeczna ale juz wczoraj troche marudna byla widac miala juz dosc pobytu.
Jedyneczka jesli chodzi o to ze twoja Nadinka male cyrki przy kompieli robi to moze warto zaczac ja kompac w cieplejszej wodzie niz pokazuje na termometrze dopuszczalna ja zaczelam tak stosowac i o dziwo rozwiazalam problem placzu pod czas kompieli.
Jesli chodzi o ubior to moja mala nosi na 62 i nie ktore sa za male juz ale jesli chodzi o kombinezon to sie zastanawiam ale chyba na 68 kupie jej.
Tiffi moja albo ssie cala reke albo pojedyncze paluszki:-)
Jasia ja mam kuzynke ktora ma 15 lat i tez jest ciocia dla mojego synka ale nawet nie chce by mowil na nia ciocia tylko po imieniu Julka ma wolac.
Ewa moja mala jak czasem zaplacze to jej juz lezki leca:-)malo bo malo ale leca
Maruska my tez wlasnie wracamy i nad morze to cala droge przespala a teraz nie chce spac:eek:
Ashika mam nadzieje ze z M juz lepiej??
Jedyneczka a moze jej nie wygodnie w tym wozku lub cos ja uwiera??;-)
Anetka jak ja ci zazdroszcze mi to bb tylko pozostal:zawstydzona/y:
Ewa moja jak lezy na plecach to czasem tak sie podnosi jak by chciala juz usiasc i to sama bez pomocy mojej.
Vanilka moze od mleka a jak nie to poczytaj na necie napewno cos znajdziesz:-)
Tiffi ja tez bym nie dokarmiala ja mala karmie 7 czasem mniej a czasem wiecej.
Anetka moja mala to potrafi sobie sama smoka wyciagnac byle by tylko moc paluszki wsadzic

Jezu nadrobilam zajelo mi cala droge czyli dobre 3 godzinki ale zescie naskrobaly:-)
do juterka dziewczynki M ma jeszcze urlopik do konca tygodnia na tacierzynski poszedl wiec juz wykorzystany:-)
 
Do góry