reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

czesc dziewczynki:-)
emih kochana gratuluje przeprowadzki ,dobrze ze ze udało Wam sie cos znalezc ,jeden problem z głowy,a Kasia bedzie musiała sie w koncu przyzwyczaic do łózeczka,na to nie ma rady :-)
perełka bardzo sie ciesze ze mała Laurka jest juz z Wami w domku ,zawsze to dla Ciebie duzo lzej ,dacie rade
madzik ale macie fajnie nie dosc ze malenka juz w domku to jeszcze od dzis spacerki ,super
vanilka tez ci zazdroszcze ze juz latasz jak pershing,mogłabym sie z Toba zamienic
aghata ja miałam zdjety w 37 tyg krazek ,czemu on ci kaze jeszcze nosic ?ale masz fajowo imieniny,to napewno niezła wyzera,najedz sie teraz wszystkiego co zakazane a pózniej bedziemy sie odchudzac
wszystkim wizytujacym dzis -powodzenia a chcacym juz urodzic -spełnienia marzen
u mnie choroby ciag dalszy ,leze i kwicze bo wszystko mnie boli,kurde juz mam dosc normalnie a zaraz musze podniesc swe szanowne zwłoki i posprzatac bo bałagan bije po gałach
 
reklama
cześć dziewczyny

u mnie jakoś weny brak na pisanie...
do tego dzień jakoś nie nastraja
pogoda sie pogorszyła...
pada....
mały mi przychorował
coś kicha i katar mu leci.
dziś mam wizytę -mam nadzieję że wszystko z małą ok???

miłego dnia.
udanych wizyt
odpoczywajcie mamuśki ile sie da.:tak:
 
Witam:-)
dzamenko dużo, dużo zdrówka i sił dla Ciebie:tak:
emih współczuje nocy zarwanej...trzeba być konsekwentnym jeżeli chodzi o dzieci ale o 2 w nocy po kolejnej próbie usypiania dziecka ma się po prostu dość...wiem jak to jest...życzę aby córeczka szybko się przyzwyczaiła do spania w swoim łóżeczku.
agatha
miłego dnia i imieninek u mamy:tak:
madzik odsypiaj sobie jak najwięcej przez dzień i regeneruj siły:tak:
Ja też w sumie nie wyspana, synek wstał 5:20 ale jeszcze przez godzinę poleżał ze mną w łóżku, ja wczoraj kupiłam 4kg truskawek i do 23 robiłam kompoty a dzisiaj jeszcze w planach dżemiki...czy robienie przetworów do wicia gniazda można zakwalifikować???:-D dzisiaj moja mama przyjeżdża do mnie okna myć i troszkę pomóc w sprzątaniu, więc muszę troszkę przygotować mieszkanie na to sprzątanie bo w tej chwili wszystko się wala pod nogami...
 
melduję się:-)

niestety, żadnych nawet najmniejszych objawów porodu brak:-( byłam rano na badaniach WR, bo podobno musi być 2x w ciąży robione.

perla wspaniała wiadomość :)

emih kochana, dobrze, że juz jestes:tak:i że masz przeprowadzkę z głowy już

vanilka ja też absolutnie nie jestem za przegrzewaniem maluszków, jak widzę nie raz, jak kobiety grubo ubierają swoje dzieci,to aż chciałoby się cos powiedzieć.. dziecko czerwone, spocone, a ubrane, jak na trzaskające mrozy:no:
 
Ostatnia edycja:
Witam :-)
poczytalam posmialam sie do lez. Ale ja bylam glupia tak fajnie z wami bardzo mi brakowalo tego.

ashika masz kopala w dupala -a tak powaznie to dobrze zes sie kobieto w koncu odezwała ,dobrze ze u Was lepiej ,a jak młody ?czeka juz niecierpliwie?
Blagam oszczedz mojego dupala chwilowo, przez te posladki to mam tak obolaly jakby caly siny byl od lania jakas decha drewnia, a po porodzie tez daj mu chwile zeby sie zagoil :-D

ashika ja od kawki nigdy nie mam zgagi :tak: za to te leki (fenoterol) sa straszne. pol godz od przyjecia i szmata sie pojawia :wściekła/y: o tym twoim nie slyszalam ze to rennie juz jak cukiereczka traktuje :-)
mysza ja tez bym sobe takiego porodu zyczyla. i do tego jeszcze sala jak pokoj w mieszkaniu oczywiscie jednoosobowa ;-)
aisim
ja tez mam taka psychoze ze mi wody odejda jak tylko wyjde sama z domu-i to pewnie w sklepie albo na srodku ulicy i wszyscy sie beda gapic z obrzydzeniem i smiac:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
tego fenoterolu to wspolczuje ja dostalam ok 20 tyg ale efekt byl taki ze o malo na serducho nie zjechalam :-( zamiast niego to mi ktos jakis parowoz wtedy wrzucil w klatke, ale jak nei masz sensacji to ok, przy poprzedniej ciazy tez bralam i bylo ok ale nei bylam wtedy taka stara :-D za to potem moze sie maluchowi nie spieszyc na druga strone, bo czasami tak bywa ze po tych lekach przeciwskurczowych nie chca sie skurcze zaczac.
Matiego rodzilam na takiej sali jak pokoj tylko oprocz lozka byla narozna wanna z ktorej oczywiscie skorzystalam :tak: na co jak przyszla polozna i sprawdzila temp wody to na mnei nakrzyczala ze co ja robie przeciez moge urodzic :szok: no a po co ja na tej porodowce bylam??? przeciez nie zeby poczac :-D:-D:-D Niestety doszlam do wniosku ze albo lux wyglad albo lux opieka tym razem wybralam to drugiewydaje mi sie wazniejsze.
Co do odchodzenia wod nie ma sie czego wstydzic. NAm sie tak wydaje ze to wstyd. Odejscie wod przerobilam na forum publicznym przy synku bo odeszly na egzaminie z matmy !!! nigdy nie zapomne miny kolezanki obok jak mowie "agata cos nei tak" a ona patrzy na mnie blednie i prawie krzyczy "spierd... do szpitala". Wstydu nei bylo tylko pytanie czy zdaze i masa ludzi ktorzy sie bardzo przejeli i chcieli pomoc. Nie ma sie czego wstydzic nikt na was nawet tak nei popatrzy. Poza tym moja mysl przewodnia od dawna (np teraz jak mi brzuch wystaje spod bluzki) nie podoba ci sie?? to sie nie gap !! :-D:-D:-D

Ashika Jak miło Cie widziec:-) Milo sie czyta znowu Twoje pozsty:-)Oj to ja Tobie zazdroszce Ci sie jesc ciagle nie chce. U mnie to sie lodowka nie zamyka. Ciagle bym cos jadla.
[
A to fajnie masz bo jak upaly to lodowa moze za klime robic :-):-)

Atabe - ja słyszałam jeszcze o tym oleju rycynowym, ale na to raczej bym się nie pokusiła!!
mnie sie to kojarzy z wymiotami tylko :zawstydzona/y:

atabe w ostatecznosci zaaplikujmy sobie petardy w dupsko:-D
boshe pomysly drastyczne o skutecznosci boje sie myslec :-D:-D

Ja tak sie zastanawiam nad ta lewatywa.. Ja chyba nie chce... wolalabym dostac jakies czopki czy cos..
czopki raz dzialaja raz nie czasami lepiej czasami pozniej. Lewatywe przerobilam nei ma sie czego bac. Przynajmniej u mnei tak bylo, ze wlasciwie poszlo nieomal na raz nei biegalam co chwilke do lazienki wlasciwie raz ale dluzej. Nie bojcie sie jak bedzie za pozno to wam nie podadza, za to potem przy bolach partych bez lewatywy to sobie niewyobrazam szczegolnie ze mam zamiar rodzic z M w razie wpadki palilabym sie ze wstydu chyba do konca zycia. Absolutnie nie robcie same w domu !!!

Cześć cześć i czołem,

Melduję że jeszcze nie urodziłam ale za to...
jestem po przeprowadzce na nowe śmieci dziewczyny...
I internet podłączony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze jakieś 2 kartony i z górki....
Położe K i lecę Was czytać :tak::tak::tak::tak::tak:
Jak milo zazdroszcze i ciesze sie ze czytam twoj post :tak::tak::tak:

witajcie laseczki!!!
nie uwierzycie co robie... 1 raz karmie cycem corenke w naszym domku :-)
tak, tak!!! wreszcie po miesiacu od narodzin jest razem z nami :happy2:
teraz juz jakos to wszystko bedzie, ciezko, bardzo ciezko, ale razem :tak:
caluje Was wszystkie i dziekuje za trzymanie kciukow ;-)
gratuluje kompletu w domciu

ashika[/B] ja też miałam rodzić wcześniej wedle gina a dalej się telepie na moich rozjechanych girkach:-p ale z drugiej strony może dzięki temu w sumie trwam w dwupaku że uważałam na siebie jednak, może mój gin wcale nie taki nieudaczny:-D
Moja niunia waży podobnie do twojego synusia;-) pedicure też zrobiłam ostatnio, oprócz niemal wyłamanych nóg ze stawów niemal skręciłam sobie kark:shocked2::-D tylko mój M nie kuma na co ja się tak pindrze bo przezcieć idę "tylko" rodzić:-p
wysoko masz brzuszek? mnie się opuścił więc zgaga odeszła prawie całkiem i apetyt się poprawił bo miałm miesiąc że jedzenie było be:baffled: choć może dobrze bo to parę kilo mniej do dźwigania:tak:
Ja sie przymierzam wlasnie do zrobienia po raz kolejny bo pasuje a skoro mam nie rodzic jednak tylko dalej sie turlac to te moje bidne stopy x2 musza jakos wygladac w tych klapkach a nei jak nogi bosej wiesniaczki zagubionej w lesie :-D A faceci dziwni nie potrafia zrozumiec ze to daje nam lepsze samopoczucie i dume z wlasnych osiagniec :confused: ha nigdy bym nie pomyslala ze bede z siebie taka dumna ze pedicure zrobilam :szok:
Brzuchol od poczatku jest nisko, ale podobno opadl, akurat bylam z mama w h&m na wyprzedazy i w przymiezalni sie okazalo ze wisi smieje sie ze opadl w reakcji na ceny ciuchow :-D mamie nie bylo do smiechu bo tam bylo duszno strasznie wiec zbladlam i zrobilo mi sie slabo a jak zobaczyla jeszcze brzuchola to nieomal w panike wpadla :-):-)

Myszu, nie nabijaj się z ciężarnej;-) wystarczy, że od środka jestem nabita już :-p
Wlasnei nieladnie nabijac sie z ciezarnej. Kupowalam wczoraj mezowi kotleta schabowego surowe mieso i nie moglam sobei przypomniec jak to sie nazywa musialam pani tlumaczyc ze takie popularne ze swinki i ze tam lezy pani sie usmiala ja nie :zawstydzona/y:

Dziewczyny mam pytanko 2 tyg temu mialam wizyte u położnej stwierdziła rekami (namacalnie) że mała ulożona jest główka w dół i ze wsio ok ale teraz czuje kopniaki z lewego boku to chyba niemożliwe zeby miała główke w dole i kopała z boku . Wydawało mi sie że powinna kopać na górze na żebra aa nie z boku może sie myle niech któraś mnie oświeci ;-)
Ja mam tak samo. Glowa na dole dupcia w gorze a nogi z boku

Napisalam posta i mi zniknal o nie ju nie napisze go raz jeszcze nie dam rady bo oczy to mi sie same zamykaja ide spac zaraz. Jutro napisze co nie co. A do tego boli mnie brzuch jak bym miala okres dostac ludzie od czego to??czy to cos oznacza??
Zycze spokojnej nocy i do jutra rana.
Macica cwiczy wiazadla i cala reszta sie przygotowywuje do porodu

u mnie choroby ciag dalszy ,leze i kwicze bo wszystko mnie boli,kurde juz mam dosc normalnie a zaraz musze podniesc swe szanowne zwłoki i posprzatac bo bałagan bije po gałach
okropne to chorobsko czy ono nie wie ze ciezarne maja specjalne wzgledy?? niech juz spada i da zyc a sprzatanie moze lepiej sobie odpusc chociaz wiem ze moze byc ciezko :-(

vanilka przegrzewanie to chyba najgorsza rzecz czsami lepiej zeby bylo troszke chlodniej niz przegrzac. Moja mama ma tendencje do tego okrutna bo ona zimorodek i cieplo jej dopiero jak jest powyzej 26 stopni i bron boze nie pada.
 
czesc laski :-)

patipaula to b ladnie sie tam wszystko u ciebie w sprawach podwoziowych trzyma :tak: patrzac na to jak ty biegasz non stop to bym nie powiedziala :-)

tweenie u ciebie tez widze luzik-z tym echem tylko pojechali ale ogolnie to tylko czekac na porod ;-)

tetina ja zamierzam ograbic M z nieuzywanej koszuli na guziki wlasnie letniej :-) tylko sobie kolnierz odpruje bo nie lubie jak mi sie cos majdra przy szyi

iwusia moze jeszcze sie przekrecil maluszek...zobacz jak u magdzi bylo...

magdzia zgadzam sie z dziewczynami-lewatywa to nic superprzyjemnego ale stawiajac na szale lewatywe i jej skutki a brak lewatywy i tego skutki to chyba wybor jest prosty :-D:-D:-D u nas w szpitalu jest wedle zyczenia. jakby byla obowiazkowa to tez bym protestowala bo taka mam nature ;-)

ewcik
ja tez mialam sie przemeldowac przed porodem bo dziecku wpisuja automatycznie w szpitalu adres matki i chcialam potem uniknac klopotow ale sie wstrzymalam wlasnie z tych wzgledow o ktorych magdzia pisze

mysza ty to mozesz sobie w zasadzie zrobic od razu jak skurcze poczujesz jakies. nawet jak bedzie za wczesnie to nie zaszkodzi. gorzej u tych lasek co sa przed terminem...-bo moga to byc falszywe skurcze a lewatywa tylko im wywola ten porod

tiffi a to mialas dzien wczoraj zabiegany...no i na usg widze ze b ladnie wszystko wyszlo :-) waga malutkiej akurat a i ulozenie juz w otowosci. a na kiedy ty masz termin w ogole? bo na liscie lipcowek vanilkowej to masz chyba na 27 lipca a na suwaczku jakos wczesniej ...:confused: cos sie zmienilo u ciebie czy ja cos przeoczylam...

aisim
ja bym sie chyba bala liczyc zamiast na lewatywe to tylko na siebie :-) moze byc potem przykra niespodzianka :tak: no chyba ze faktycznie porzadnie pojdzie wszystko.
co do ciacha z carefura (ale zestawienie tematow obok siebie :-)) to musze Mkowi powiedziec. a na jakim stoisku to sie kupuje?

tetina fenoterol zaczelam od kroplowki. w zasadzie to byl salbutamol-jakis odpowiednik fenoterolu. i na poczatku faktycznie sie trzeslam zwlaszcza jak mi pompe przywalili zamiast kroplowki i lecialo o wiele szybciej-ciezko bylo wstac nawet. ale bralam te oslonowe do tego na serce-isoptin. i metoda jest taka ze ten isoptin trezba wziac kolo 15-30 min wczesniej i wtedy nie ma tych skutkow ubocznych az takich. a lekarze przewaznie zapominaja o tym powiedziec...tez wracalam pokluta jak narkomanka i z wylewem podskornym na cala dlon :-) na szczescie autem a teraz w domu wiec luz. dzieki za info o realu-moze tez kupie te chusteczki :-)

emih
witaj znowu wsrod nas. no i gratulacje zakonczonej przeprowadzki :tak: wreszcie mozesz odetchnac...
a czy ty nie masz przypadkiem dzis imieninek????? jak tak to wszystkiego najlepszego!!! :tak::-)

vanilka dzielna mamusiu-ja bym sie chyba nie odwazyla na samodzielna kapiel bobasa. podziwiam :-)

perla
kochana no nareszcie. alez musisz sie cieszyc ze Laura juz w domku z wami :-) super!!!! fakt bedzie ciezko pewnie ale odejda wam te podroze i ciagla tesknota za malutka :-)

ewelad korzystaj dziewczyno z tych pysznosci spozywczych bo juz niedlugo to bedziemy gotowane kurczaki "wcinac". bleeeeeeeeee

jedyneczka
no ja tez si czasem obawiam ze teraz ciagnie boli , sie skraca i rozwiera wszystko a jak skoncze brac leki to przenosze-to b czeste po fenoterolu :wściekła/y: ehhhhh-zeby tylko czlowieka stresowac wszystko. a golonce nie popuszcze. nawet ze skurczami na nia pojade :-)
jak polecasz tego daxa to tez sobie moze sprawie :tak:
a ta kuzynka czy jak je tam od mojej siory to lezy dalej w szpitalu z tym odeszlymi wodami. ponoc nie wszystko zupelnie jej odeszlo i lezy do konca i czeka...
u nas tez polozna polecala spirytus jednak do pepka. po tym octenispcie czasem sie zdarza podobno ze nie chce sie wygoic

aisim zycze zeby te zabiegi przyniosly skutek :-D podobnie jak i atabe tego zycze :-)

niunia jest to mozliwe z tymi kopniakami-ja tez czuje z prawego boku. dodatkowo mozesz z boku czuc machajace silnie male piąstki ;-)

tiffi zdziwilas mnie tymi spiworkami w lidlu od dzisiaj. ja mam gazetke i jak byk pisze ze byly od poniedzialku minionego-gazetka wazna od 21.06 :confused::confused: i kocyki boajze...

kacperek i fasolka mnie tez tak ciagle boli od jjakiegos czsu brzuch jak na okres. i chyba znacza to ze porod sie szykuje w odpowiednim czasie.bo u mnie nic ztym nie robia...a masz tylko bol czy jakies plamienia jeszcze?

madzik no to dzis wasz wielki dzien: pierwszy spacerek :-) zycze udanego spacerku :tak: i oby pozniej mala Julenka dala mamusi troszke pospac i odpoczac :-)

malewa
no to lez i nie ruszaj sie bo u ciebie to jest jeszcze stanowczo za wczesnie...a mowili lekarze zeby wypoczywac juz dawniej to nie sluchalas. chociaz teraz ich posluchaj, prosze cie :tak:

agatha to dobrze ze juz koniec fenoterolu :tak: ja jeszcze do niedzieli za tydzien biore a potem odstawiam chyba bo we wtorek wizyta 6.lipca i tak :-) a krazek to podobno sam wyskoczy jakby sie cos zaczelo dziac wiec luzik :-) tylko sie zastanawialam czy u ciebie kaze stopniowo zmniejszac dawke czy jedno szybkie ciecie z odstawianiem leku zastosuje...

dzamena
a ty lez i zdrowiej a nie sprzataj...poczekaj na meza albo olej...nic sie nie stanie jak raz bedzie mnejszy porzadek :tak:

kasiamaj u nas tez brzydko. powodzenia na wizycie :-)

ashika no ja mam jednak nadzieje ze wody to dopiero w szpitalu mi odejda-tak by bylo najfajniej. ale wiadomo rzeczywistosc nas lubi zaskakiwac wiec nie licze na taki cud za bardzo :-) co do fenoterolu opinie sa podzielone bo organizmy sie naprawde roznie zachowuja-czuytam teraz forum cale o tym 21 stron ijest naprawde pol na pol. natomiast wsrod moich znajomych wszstkie wczesniej rodzily-od razu po odstawieniu. ja sie ludze ze tez sie uda wczesniej z powodu rozwarcia juz sporego i nieistniejacej szyjki :-) a jak bedzie -czas pokaze :-)

ale sie znow rozpisalam...ja siedze w domu-bo tez gdzie indziej bym miala siedziec...ale juz tylko tydzien i niecale 3 dni i wstaje :-) mam dosc naprawde. wczoraj przyszla paka z gazikami jalowymi ale nie z waty tylko takimi jak nam polozna polecala i podklady na ;lozko i przescieradlo jednorazowe z folia od spodu-juz podlozone pod posciel ;-) i co tu dzis robic....nuuuuuuuuuda
 
Ostatnia edycja:
sorki za post pod postem ale sie balam ze mi skasuje a napisalam sie ogromnie :zawstydzona/y:
Wywloczylismy sie wczoraj a potem na allegro z glupa kupilam dwie rzeczy po 2,25 i 2,75 tylko po co skoro ciuchow w domu juz masa ???
Wczoraj bylo ladnie dzis znowu leje deszcz :-(
Bede musiala posprzatac pokoj malego a chcialam myc okna

Co do wywolywania porodu
DobraMama.pl - Sposoby na wywołanie porodu?? :) - Forum
ale nie powiem czy dziala
czasami mozna sie posmiac
 
Witajcie kochane dwupaczki i nie tylko...!:-)
Odciągam pokarm, Bartuś śpi, więc mam chwilkę.;-)
madzik - jak się czujesz po nieprzespanych nocach?;-)
emih - fajnie, że już po przepowadzce, życzę przespanych nocy...:-)
vanilka - podziwiam, że tak biegasz po cesarce:-)
malewa - zaciskaj nogi!:-)
dzamena - przede wszystkim zdrówka:tak:
perla -cieszę się, że Laurka już w domu, to teraz jsteś mamą na pełny eteat i do tego podwójną:-)
 
melduję się:-)

niestety, żadnych nawet najmniejszych objawów porodu brak:-( byłam rano na badaniach WR, bo podobno musi być 2x w ciąży robione.

wr to choroby weneryczne? nie rozumiemie po co 2 razy...przeciez chyba tylko droga plciowa sie mozna zarazic? ja nie robilam 2 raz i mi gin nie kazal. pierwsze slysze ze 2 razy :szok: toxo to owszem...
 
reklama
hej

emih super, ze juz jestes po przeprowadzce. A jak ospa małej?

vanilka brawa dla ciebie, ze sama wykąpalas dawidka!! dzieciaczki dopiero co sie urodzily a wy po cc z madzią super sobie radzicie!! BRAWA dla was

madzia spacerek ale fajnie! juz nie moge sie doczekac naszych spacerkow

dzamena ty nadal chora? a bylas u lekarza?

ide sie troche polozyc bo jakas niewyspana jestem
 
Do góry