reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

dzamena w odwecie mi krakasz już poród?:-D

ewelad mnie się bosko spało w tą burze i przy otwartym oknie , no dawno tak się nie wyspałam:-p może zaczekaj z badaniem? bo o wymaz chodzi tak?

brejka to twój też ładnie sprząta :-D

tweenie powinna Cię przyjąć w tej sytuacji, przecież prowadzi jakby nie było twoja ciąże. A nie można uderzyć po te wyniki? Nie chcieli wydać?

atabe to może pomóż naturze domowymi sposobami typu mycie okien, lewatywka albo turlanie brodawek:-D;-) Albo pij tą herbatę malinową o której tak pisałyśmy na początku czy wolno nam czy nie:-p

kama matko co za sny:-D i jagody jeszcze wymysliła które tak lubię:-p

mysza to może się zreflektował i zrehabilituje szybkim remontem faktycznie:-D

dzamena dobrze że to mleczak faktycznie. Wyjdzie drogą naturalną tyle że dolną:-D

madzik
wcale Ci się nie dziwię, pewnie też bym się niecierpliwiła wiedząc że tuż tuż bedę miała wyznaczony termin i bym mogła juz odhaczać dni;-)

aneta widać potrzebowałaś wypoczynku;-)

louise mój też zdziwiony jak zapyta czy już wsio a ja że jeszcze to to czy to:-p
Fakt, pewnie on by kupił wszystko juz dawno i za jednym zamachem ale co ja poradzę że sie nie mogę od 3 miesięcy na posciel zdecydować:-D dziś spędziłam godzine w realu żeby kosmetyki małej wybrać :-p kupiłam hipp płyn do kąpieli, mleczko do ciała i kremik do buzi i ciałka bo fajowo pachną, tak delikatnie, myslałam o nivea ale te od 1 miesiąca. Jak się nie sprawdzą to kupię oilatum. I mydełko bambino żeby czasem doszorować malucha :-p i tak kurna ze wszystkim co chce kupić:-p Ja na komary to elektryczne urządzenie chce kupić chicco do kontaktu albo na bateria jak aisim pisała. A jak mi się M nie ogarnie to jak już kiedys pisałam znajdzie sie dla niego miejsce w ogródku:-D a za lekturkę oczywiście dziękuję:-) Mka niestety nie mogę wykorzystac tak jak bym chciała ze względu na ryzyko porodu:-D cieszę się że choć troszku masz humorek lepszy;-)

dzamena ja tez się budzę opuchnieta od czasu tych upałów, dopiero dzisiaj lepiej ale nie wiedziałam że jak tak jest od rana to powinnam sie niepokoić:eek: gin mi powiedział że wyniki i cisnienie mam super to żebym brała te tablety co mi kazał i sie nie martwiła:eek:

kasik super że jestescie już w domku:-) przeszliście widzę swoje ale najważniejsze że dobrze się skończyło;-) Jak będziesz miała chwilkę ( wiem że o nia teraz trudno:tak:) to wstaw zdjatka Bartusia:-) A ty dobrze się czujesz?

tiffi nie dotarłam do ikei bo mnie tak brzuch ciągnął że masakra a tak się cieszyłam że od 2 tygodni mam luzik:eek: ale za to w realu kupiłam płyn do kapieli, mleczko do ciała i krem do buźki z Hippa, jeszcze chce ten na słońce kupic z filtrem jakiś - może ten nivea 30. I mydełko bambino żeby co kilka dni nim przemyć. Ja płyny bez oliwki preferuję bo po oliwce w płynie maluszek sliski i osad nie fajny na wannie no i skoro juz nie zalecają położne (u nas na sr) oliwkowania to i w płynie nie chce, zwłaszcza latem kiedy ciałko się poci. Do pupci mam sudocrem -sprawdzony z Emi , rewelka, nigdy nie miała odparzenia. Mam tez linomag tak wogóle w domu więc zobacze. Balsamy z b. wysokim faktorem to za rok myślę kupić jak maluch faktycznie będzie samigał na słońcu nawet na golasa bo teraz to i tak go będziemy chronić przed słonkiem więc na te kawałeczki ciała myslę ten kremik 30 wystarczy :sorry: chyba że cos jeszcze mi wpadnie w oko:-p nie dobrze z ta krwią, można cos na to poradzić?:sorry:

Spadam na troche bo pranie mi kiśnie:-p
 
reklama
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tiffi pytałas czy resztę kosmetyków mam z Nivea-tak tak,ale wiekszosć to ta seria biała sensitive-zobaczymy czy się sprawdzi...
Anetka to fajnie,ze sobie podjadłaś :)Udanych zakupów!!
Dziewczyny wymaz wyszedł super-nic nie wyhodowano-trochę mi to humor poprawiło-no bo po co brac antybiotyk, zawsze lepiej jak jest ok......a wam lekarze zlecają ten wymaz-mój mówił,że to obowiązkowe badanie przed porodem,ale sama już nie wiem...

Madzia - Super ze wymaz wyszedł idealny, a tak się stresowałaś!!
Mi gin nie kazał nic takiego robić, dlatego tak Cię wypytywałam o to i czemu do sanepidu!
Ja mam w piątek wizytę u gina (jak dotrwam) zalecił tylko zrobić mocz, morfologię i układ krzepnięcia jakby,m się zdecydowała na zzo.
Wyniki wyszły ok, nawet mi si hemoglobina poprawiła!!

Anetka - sukienki nie kupiłam w H&M tylko były S i M, niestety słoniowe rozmiary już wykupione!!! i nawet nie przymierzałam;-(( ale ta co madzia wkleiła zdjęcie naprawdę była fajna!!
 
mama dzwonila i przegadalysmy 1,5godziny

kasik i ja gratuluje ci serdecznie!!!nie ma jak to w domu,ucaluj synusia!!!
jejku jak zazdroszcze,tez bym juz chciala miec to za soba chociaz z drugiej strony cholernie mnie to wszystko przeraza!!!
louise wiesz ze jak ktos ugotuje to zawsze lepiej smakuje niz jak sie samemu zrobi;-)
ach niech was ten mezus rozpieszcza a co.moja mala wczoraj aerobik w brzuchu cwiczyla a dzisiaj spokojniutka taka ze szok.
atabe,louise pozniej to wy nawet czasu na mycie okien nie bedziecie mialy:-p
tiffi nie ciekawi ze ta krew z nisa ci sie puszcza,pewno organizm oslabiony,tutaj przeziebienie,dietka,bieganina zwiazana z budowa,moze jakies witaminki dodatkowo musialabys wziasc czy cos.
gregorka no to poszalalas w weekend a co do wesela wiadomo troche przykro ale nadrobisz innym razem.
aisim nie wiem skad te sny sie biora,ja juz chyba za duzo mysle i czytam o porodzie i o tym wszystkim i nawet noca mozg nie umie sie wylaczyc i odpoczac:shocked2:jak narazie bole i skorcze odpuscily,choc niecalkiem.
aneta udanych zakupow
tweenie no ja chyba zaraz lacia zjem-2 tygodnie na glupie ksero i najpierw jeszcze caly cyrk z dyrektorem,w szoku jestem:szok::szok::szok:
madzik ciesze ze wyniki dobre masz a tak sie bidulko stresowalas.

ewcik jeszcze dzisiaj nie bylo.

jejku nic mi sie nie chce,mialam isc na miasto i male zakupy bo tato mnie odwiedzi a za nic mi sie nie chce,dobrze ze obiad od wczoraj jeszcze mam.
 
Aisim ja mam M z tej sukienki ,ale trochę duza jest-one się mocno rozciągają :)Kupiłam sukienkę to zaczęło padać hihi
A mi znowu mój zlecil ten wymaz ,plus powtórka toksoplazmozy i Hcv(zółtaczka typu C) dziwne te badania-ale może to do cesarki potrzebne,zresztą o tokso sama się upomniałam-i póżniej mialam za swoje bo za tokso i hcv zapłaciłam 95 zł :)
Jedyneczka Ty kochana jak zawsze w biegu-masz dziewczyno formę -ja jak przejdę 10 min po sklepie to zaraz brzuch mam jak kamien i zadyszkę ,więc teraz leżę w łóżku aż do srody i nic nie robię :)
 
Cześć dziewczyny

Własnie wróciłam i wpadam sie tylko przywitać, musze się wpyakować i ogarnąć troche w domu bo chyba jak mnie nie były to tu sie jakies imprezy robiły. Później Was troche poczytam.

A tak apropos macie jakies sposoby na sprawdzenie czy coś co z nas wycieka to nie sa wody pł. Normalnie zaczynam sie stresować bo moja wkładka jest non stop mokra.


Są jeszcze wkładki ALL-Sense, działąją na tej samej zasadzie :) Ja około 20 tyg. zakupiłam Bobo Safe, ale jeszcze nie używałam i wczoraj sprawdzałam datę przydatności - do 2013 roku - M. stwierdził, że jak tak długo to spokojnie przy następnym się wykorzysta ;)

A tak a' propos snów - śniło mi się dzisiaj, że urodziłam, ale w innym szpitalu, niż planuję :) I to nie z M., a z jakąś położną, która we śnie wydawała mi się bardzo fajna. Poród lajtowy i wszystko ok, ale poszłam sobie po nim do domu i zapomniałam dziecka! Przypomniałam sobie następnego dnia, poleciałam do tego szpitala a oni mi zrobili awanturę, że dziecko głodne i ze co ze mnie za matka, ze nie nakarmiłam :( Sprawdzili, czy leci mi mleko i powiedzieli, że jak nie przystawię małego do piersi w ciągu 15 minut, to mi się pokarm zatrzyma :/
I obudziłam się na siku :)
 
Moja ginka na mnie wyskoczyła, że powinnam też chodzić państwowo, żeby mieć skierowania na badania z NFZ.
Ale nie umiałam znaleźć dobrego lekarza, więc chodzę tylko do niej i płacę za wszystko, jak za zboże.
Ja miałam wcześniej grzybka leczonego, więc może dlatego chce sprawdzić, czy wszystko ok. Jak nie miałyście żadnych komplikacji, to może Wam podarują te wymazy. Nie wiem, bo się nie znam na tym.
Czasem po porodzie się okazuje, że kobieta miała jakieś bakterie i wtedy i ona i dziecko jest leczone antybiotykami. A tak jest szansa, że w razie bakterii zdążą kobietę podleczyć przed porodem i maluszka już nie męczą.
 
mnie moja już chyba 3ci wymaz w ciąży robi. Pozostałe były ok. A że na fundusz chodzę, to nie protestuję :-D

mogłaby któraś przyjść do mnie i zamknąć mi okna na piętrze? Są skośne dachowe, a że leje, to mi zaraz zatopi górę :sorry2: A ja właśnie usiadłam tak, że w końcu w miarę mi dobrze (żebra), więc nie ma bata żebym się teraz ruszyła...
 
Ostatnia edycja:
Tweenie sama cena za wymaz to 30zł, więc nie jest źle ,ale powiedzieli ,że jak coś wyjdzie to za każdy szczep doatkowo 50 zł plus 25 zł antybiogram, mój M stwierdził,że jak mi wyjdzie 20 szczepów to on zbankrutuje hihi
 
reklama
wysprzątałam 2 szuflady, powalczyłam z moją kolekcją obuwniczą-nie było łatwo, ale dopchnęłam nogą i zmieściło się w szafce:-D a zmęczyłam się jakbym rów wykopała:-) i obiadu nie ma- mam coś awersję do gotowania ostatnimi czasy

madzik widzisz jaki ładny wynik:tak:wg mojej wiedzy wymaz jest obowiazkowy-może gin koleżanki zapomniał??
jedyneczka ja też mam żel, płyn do kąpieli i szampon z hippa- koleżanka i położna polecały, ale właśnie chciałam też krem z tej samej serii na słońce i widzę, że nie bardzo jest z jakimś filtrem, a chciałam z tej samej serii hmmm a badania, to nie wymaz-już miałam, tylko krew i itp
tiffi a ginowi mówiłaś o tych krwawieniach z nosa-że często i dużo?, a moze śluzówka wysycha i zapodać taką wodę morską do noska dla dzieci-np marimer?
 
Do góry