reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Czesc dziewczyny!!!
Witam nowo przybylych i trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty.
Dziewczyny dajcie znac jak tam bylo i czego nowego sie dowiedzialyscie.
A dla wszystkich tych,ktore nie znacie swoich nowych lekarzy polecam zajrzec moze na stronke www.znanylekarz.pl moze tam znajdziecie jakies informacje i opinie i bedzie wam latwiej z pierwsza wizyta,chociaz z drugiej strony ilu pacjentow,tyle opinii.Pozdrawiam.
 
reklama
Witajcie

Wszystkim nowym Mamuśkom- gratulacje:-)
Ja dziś byłam u rodzinnego z przeziębieniem...oczywiście nic brać za bardzo nie mogę- na gardło do ssania propolki, syrop homeopatyczny stodal, wapno i wszystkie inne naturalne sposoby. Można rutinoscorbin, ale różnie słyszałam...No i mam zwolnienie. Chciała mi do środy wypisać, ale to 7 dni ciągiem i kasy mało wypłacą, więc wolałam do jutra. Potem weekend a jak sie nie poprawi to pójdę w pon. znów.

A co do gina...zaszłam zapytać go o parę rzeczy (do tego co do tej pory chodziłam)a on mnie zbył:-(proszę się na wizytę umówić. Termin- 2 grudzień, 10 tydz, ciąży..." Co ja poradzę, że takie terminy?Można prywatnie, ale nie namawiam". Bez komentarza

Przeciez L-4 w ciązy jest płatne 100% jeśli lekarz wpisze w zwolnieniu kod ciązy! Poza tym jeśli dostałąbys L-4 na przyszły tydzień i w te dni wchodzi weekend to musieliby zapłacic ci za sobotę bo tak stanowią przepisy bo jest wówczas ciągłość zwolnienia lekarskiego!!:-)
 
Sara211 wybieram sie do doktora Jaworowskiego-jest z-ca ordynatora na Ujastku.Chodzily do niego moja tesciowa i kolezanka.Obydwie go zachwalaly:tak:

Yustynia witaj w gronie lipcoweczek.

Joaszka zdrowka Ci zycze.Masz przejscia z tymi lekarzami, az sie slabo normalnie robi na sama mysl, ze tacy lekarze istnieja:wściekła/y:
 
dziewczyny mam do was pytanie!!
czy może któraś z Was odczuwa ból krzyża, taki co promieniuje do nóg!!
Różnych opinii się naczytałąm na ten temat - jednym słowem zwariować można:-p dobrze że jutro mam wizyte u lekarza!!
Ogólnie to ból jest mocny w okolicy krzyża tuż nad pośladkami!! Nie boli tylko jak leżę i rano a potem znów się zaczyna!! często muszę zmieniać pozycję przy siedzeniu i chodzić po biurze wtedy trochę pomaga.
 
Przeciez L-4 w ciązy jest płatne 100% jeśli lekarz wpisze w zwolnieniu kod ciązy! Poza tym jeśli dostałąbys L-4 na przyszły tydzień i w te dni wchodzi weekend to musieliby zapłacic ci za sobotę bo tak stanowią przepisy bo jest wówczas ciągłość zwolnienia lekarskiego!!:-)

Nie chciałam,żeby pisali, że ciąża. Jest na to za wcześnie.Nie muszą w pracy na razie wiedzieć. A poza tym, nie ma potwierdzenia lekarza...Choć pani doktor zapytała, czy ma zaznaczyć ciążę, więc pewnie nie byłoby problemu.
 
Nie chciałam,żeby pisali, że ciąża. Jest na to za wcześnie.Nie muszą w pracy na razie wiedzieć. A poza tym, nie ma potwierdzenia lekarza...Choć pani doktor zapytała, czy ma zaznaczyć ciążę, więc pewnie nie byłoby problemu.

Rozumem Cię Joaszka ja też nie chciała żeby na L-4 pisali że ciążą bo w pracy nikt nie wie dlatego zapłaca mi 80%. Ale ponieważ jest ciągłość zwolnienia przez weekend to muszą zapłaciż za sobotę bez względu czy na zwolnieniu jest zaznaczona ciąża czy nie!:-)
Pozdrawiam serdecznie!! i kuruj się, najlepiej się wygrzewaj pod kołderką z cieplutką herbatką z miodem i cytryną.
Mi pomogło 5 dni i przeziebienie przeszło!!
Ocztywiście nie brałam żadnych leków!!:no:
 
Witam dziewczyny
Nie było mnie bo byliśmy wczoraj u znajomych a wcześniej u tesciowej. JA w nocy nie mogłam zasnać i cały czas się wierciłam. Na razie mdłości brak. Dziewczyny trzymam kciuki za wasze wizyty.
 
aisim,
wiem taki ból bywa uciążliwy, obecnie nie odczuwam takich bóli (czasami się zdażało przy @), chociaż przy tyłozgięciu macicy jest to prawdopodowne, rośnie do tyłu na krzyże, ale dostałam od gina leki rozkurczowe i mam dużo na brzuchu leżeć, a macica sama przy wzroście powinna się obrócić,
natomiast bóle nóg odczuwam oraz bóle macicy, tak jak przy, przed @, ale to według lekarza normalne, rozrasta się macica i oczywiście wiązadła i ogólnie zmęczona jestem, a pisałam wcześniej że żadnych objawów nie mam, heh... Wcześniej mi na takie bóle pomagało leżenie na brzuchu, tzn pod brzuch wkładałam poduszkę i tak sobie z wygiętym grzbiecikiem leżałam, teraz nie wiem czy mogę polecić taką pozycję bo przecież ucisk na maleństwo, ehh ekspertem nie jestem, ale solidaryzuję się (mała to pomoc ale)...

A teraz z troche innej beczki....
Mam pytanie, jak to jest z badaniami krwi, tzn dostałam skierowanie, znaczy wypis jakie badania powinnam mieć zrobione, i w poniedziałek przeżyłam szok cenowy, masakra, a NFZ nie refunduje, ehh, i płać człowieku składkę...
 
aisim,
wiem taki ból bywa uciążliwy, obecnie nie odczuwam takich bóli (czasami się zdażało przy @), chociaż przy tyłozgięciu macicy jest to prawdopodowne, rośnie do tyłu na krzyże, ale dostałam od gina leki rozkurczowe i mam dużo na brzuchu leżeć, a macica sama przy wzroście powinna się obrócić,
natomiast bóle nóg odczuwam oraz bóle macicy, tak jak przy, przed @, ale to według lekarza normalne, rozrasta się macica i oczywiście wiązadła i ogólnie zmęczona jestem, a pisałam wcześniej że żadnych objawów nie mam, heh... Wcześniej mi na takie bóle pomagało leżenie na brzuchu, tzn pod brzuch wkładałam poduszkę i tak sobie z wygiętym grzbiecikiem leżałam, teraz nie wiem czy mogę polecić taką pozycję bo przecież ucisk na maleństwo, ehh ekspertem nie jestem, ale solidaryzuję się (mała to pomoc ale)...

A teraz z troche innej beczki....
Mam pytanie, jak to jest z badaniami krwi, tzn dostałam skierowanie, znaczy wypis jakie badania powinnam mieć zrobione, i w poniedziałek przeżyłam szok cenowy, masakra, a NFZ nie refunduje, ehh, i płać człowieku składkę...


A dlaczego nie dał Ci skierowania...ja miałam wszystkie badania za darmo?
 
reklama
Witam dziewczyny
Nie było mnie bo byliśmy wczoraj u znajomych a wcześniej u tesciowej. JA w nocy nie mogłam zasnać i cały czas się wierciłam. Na razie mdłości brak. Dziewczyny trzymam kciuki za wasze wizyty.


Ja tez teraz coś nie moge spać...jakoś miejsca sobie nie mogę znaleźć...tak jakbym się obawiała, że sobie brzuch przygniatam....a potem rano wstać nie mogę...a chodze jeszcze do pracy...to musze wstać przed 6.00 koszmar.....


Dziewczyny, nie boli mnie dziś wogóle brzuch właściwie to od wczoraj...czy to znaczy, że się na chwilę przestał rozciagać? Bo zaczęłam się martwić....
 
Do góry