reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Ja już po badaniu u psychologa. Generalnie rozwój spoleczno- emocjonalny super dobrze.:-) Chwytanie umiarkowanie, ale może być coś nie tak ze słuchem.:baffled: Mała nie odwraca się w kierunku dźwięku. Powtarzałam to w domu i chyba faktycznie:-(Muszę się wybrać na dokladniejsze badania. Chociaż na dźwięki reaguje i jako noworodek miała badania, więc nie wiem sama...:confused:

Mruczka, w "Pierwszym roku życia dziecka" jest napisane, że odwracanie się w kierunku dźwięku to umiejętność którą dziecko może, ale nie musi opanować do końca czwartego miesiąca życia. Musi opanować chyba dopiero w 6 miesiącu, więc ja bym się nie martwiła :)
 
reklama
cześć mamuśki

my dziś spędziliśmy dzionek na spacerku,potem zakupy w biedronce,obiad miałam od wczoraj od mamy więc tylko podgrzałam
teraz mały leży na macie i opowiada, M miał z nim iść na spacer a ja poskakać na stepie ale śpi,więc chyba nie poskacze,ale i tak niedawno zjedliśmy obiad wieć jestem najedzona a co tam będę skakać z objedzonym brzuchem;-) ale jutro już napewno poskacze:-D musze

tiffi zostawić na chwile M samego i dom w brudzie:-D kto teraz sprząta?
pati jak egzamin M? zagłosowane
ewelad kacperek zdrówka dla Waszych pociech:-)
kamcia Ty się też kuruj
 
ashika dlaczego starszy przegiął w zoo i strzelił focha?
jedyneczka M tez jeździ moim samochodem, też mi zatankuje, bo rezerwa się pali :-D a ja sobie pojeżdżę po Stolicy.
patipaula jak zwykle zagłosowałam.
ania_pestka ja tez dziś aerobik mam w planach.
mysza witaj w klubie służbowego odzywania się do M
nadia zależy od dnia. Dziś trochę pospał, ale jedną drzemkę miał 15 min. Dobrze, że mój M sam sobie sam robi kanapki na śniadanie i kolację.
ewelad życzę zdrowia dla Lili.
kama zdrówka
tiffi fajnie, że Ci się wyjazd udał. Co do prezentów, to Andrzej na chrzciny od teściów i chrzestnej nic nie dostał. Jak się M zapytał co chrzestna (siostra rodzona M) kupiła Andrzejowi na chrziny, to teściowa się odezwała i powiedziała, M przestań tak zorganizowaliście szybko chrzciny, że nie było czasu pomyśleć o prezencie. A całą sobotę od 10-18 spędziły w Arkadii.
Mruczka na badanie przesiewowe słuchu. To badanie u dzieci powinno się robić w 3 i 6 miesiącu i po ukończeniu 2 lat. Tak mi powiedział laryngolog jak ostatnio byłam.
agatha m.in chodziło o 6 innych dzieci, ale jak się nie ma do czego przyczepić to się przyczepi do tego, że Andrzej będzie chrzczony z innymi dziećmi. Moim zdaniem to wszytsko było robione, żeby zniechęcić mnie do ochrzczenia dziecka. Tylko się nie udało. Postawiłam na swoim i doprowadziłam sprawę do końca.

Noc u nas taka sobie. Andrzej wstał o 2.30 a potem o 6.00, ale to dlatego, że przed samym spaniem nie dostał butli.
Dzień minął mi na sprzątaniu i praniu. Andrzej trochę pospał. Na spacerze nie byliśmy bo mały trochę kaszle. O 19.00 jadę na aerobik.
 
ewelad tak wyrobnice odgruzowują dom. Tak królewicze z tych M. Mój się obraził i nie dzwoni nie wiem czy po robocie jedzie do domu czy tu ale co tam
mruczka a to jak leży na plecach to za tym dźwiękiem nie idzie.
agatha to niezły weekend miałaś.
nadiaa hmmm to dziwne zastrzeżenie co do ubioru
aneta no jak to kto żona przecież z dzieckiem w domu to wieczne wakacje :baffled:
agatka no to fajnie teściowa z siostrą M porażka

Wystawiłam małą na balkon żeby odgruzować mieszkanie. Co chwilę biegałam bo się budziła, zdążyłam pozmywać i zrobić pranie. Dobrze ż ciocia zamroziła mi parę porcji zupy bo o obiedzie nie miałabym co myśleć. M się obraził, nie dzwoni, nie odzywa się i dobrze
 
witam się wieczorową porą,

o 18 wróciliśmy z miasta, byliśmy tam od 11:-)
z nowości, to Marcepanos wypił właśnie 60ml soczku marchwiowego, rozcieńczonego z wodą-bardzo mu smakowało i był zachwycony i lekko zdziwiony;-)

jedyneczka mam wrażenie, że te nocne pobudki to nie przez naszą dietę-może to jakiś skok rozwojowy czy cuś???

mysza między mną a M też chłód..

ewelad Słońce, dzięki za troskę- jakoś ostatnimi dniami na nic nie miałam ochoty, przez tego mojego M.. poza tym studia jeszcze...
a co do posagu, to nie wiem, czy ten argument zadziała, toć to z niego żaden materialista;-)

ewelad, jedyneczka ja to Was podziwiam i chylę czoła- normalnie gospodynie z Was, ze hej-obiadki, sprzątanie-respekt:cool2:

ewelad dbaj proszę o moją synową, wraz z Marcelinkiem życzymy jej zdrówka

anetka czy mogłabyś wkleić jeszcze raz linka do Twojej maty edukacyjnej?? bo nie mogę go znaleźć, a bardzo mi się podobała.. powiedz kochana, ładne melodyjki wygrywa?? Michaś lubi na niej leżeć??
 
Ostatnia edycja:
:-D ahahahahhahaha
Mój M się spiął w sobie, ugotował mi zupę szczawiową, teraz poleciał do stonki po zgrzewę wody mineralnej, wykąpał małą, wziął nas na spacer, potem ja poszłam do ciucha, a on z małą jeszcze do parku, potem z nią biegł do domu bo wrzeszczała :-D nie taka straszna ta narośl :-) Tylko trzeba utemperować i do pionu postawić ;-)
Idę się relaksować. Miłego wieczoru dziewczynki.
 
:-)hejka:-)

kurujemy się i podajemy specyfiki zapisane przez panią dr, a do tego tatuś uparł się, żeby kupić katarek, więc pierwsze użycie już za nami-ostry ciąg, ze się tak wyrażę:-D tatuś jako gadżeciaż nawet w kwestii śpików musi być na topie:-D a za życzenia zdrówka dziękujemy-przydadzą się:tak:

Mruczka mam nadzieję, że jednak nie ma powodów do niepokoju:tak:
agatha no to kinderbalowo zaszaleliście:-) spora imprezka Wam się szykuje, u mnie 8 osób będzie , a i tak aż mi słąbo, jak o tym pomyślę-taka dziwna antyrodzinna jestem:confused:
dzamena welcome!!!
anetka ja myślę, że jak myśłisz o ćwiczeniach, to już od tego chudniesz:-D ja nawet nie myślę:zawstydzona/y:
agatka no i dobrze, że poszło po Twojej myśli, a co do prezentów żenada-chodzi o gest dla tego małego człowieczka w ważnym dniu, a tściowa i chrzestna się nie popisały- to zapewne miała być manifestacja jakaś:no:
Ewcik buahahahahahaha:-D:-D:-D uderzyła mnie ta jakże prosta prawda:-D
Mysza no to housekomando działa widzę-cieszy mię to:-)

ps- zalukajcie na filmik- to prawdopodobnie ja, jak kiedyś zrobię prawo jazdy:-D

http://www.youtube.com/watch?v=Rg8wnwsKyrc&feature=autofb
 
Ostatnia edycja:
ewcik a ty dawałaś ten soczek po konsultacji z pediatrą??
mysza to jednak nie karmisz piersią?? (zupa szczawiowa). Kupiłaś coś w ciuchu???
ewelad powodzenia w walce z katarek

M zadzwonił, że zpracy wychodzi było po 19-ej, a potem jak wrócił jak gdyby nigdy nic. No i stwierdził, że małą trzeba kłaść spać efekt mała nie śpi, płacze a on siedzi razem z nią.
Mam pytanie Czy jak wychodzicie z dziećmi na spacer to smarujecie im czymś buzię? A jak tak to czym???
 
reklama
ewcik hahaha dobre, a to link z matą MAMTU MATA EDUKACYJNA OCEAN MOBILE ŚWIECI-GRA HIT (1269427521) - Aukcje internetowe Allegro co do melodyjek to niektóre fajne a niektóre takie sobie,ale ogólnie spoko,ja jestem zadowolona i Michaś też

tiffi ja smaruję buzię kremem z ziajki-krem do pielęgnacji dzieci i niemowląt,ale już powoli trzeba kupić krem ochronny na wiatr i chłodne powietrze

ewelad jak myśle o ćwiczeniach to sięgam po batonika haha,no kobiety to umią jeździc hahahaha,a patrzcie na to..... YouTube - Wyginam śmiało ciało!!

kolorowych snów
 
Ostatnia edycja:
Do góry