reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Hello!!
Dzisiejsza noc piękna tylko z 1 pobudką na karmienie.
Wczoraj wizyta u neurologa i ogólnie w miarę dobrze choć konieczna jest rehabilitacja na wzmożone napięcie i asymetrię. Franio ma przykurcz stópek i rączek , układa się w odwrócone C.
U zakaźnika dobrze mówi że Franio nie przechorował toxo a przeciwciała są ode mnie ale nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego ma takie duże węzły chłonne z tyłu główki takie guzki bo do tej pory lekarze mówili że to od tej infekcji.
Od dzisiaj podaję mu furaginę bo w moczu wyszły bakterie.

Mruczka - u nas w szpitalu po porodzie robią usg główki takie badanie przesiewowe, a my musieliśmy powtórzyć bo u Frania wyszły przeciwciała toxoplazmozy po porodzie w klasie igg.
agatka- franio też się ślini i takie bańki malutkie puszcze i wkłada paluszki do buzi ale to nie ząbki tylko taka potrzeba ssania a czasami jak jest głodny albo po jedzeniu też się ślini jak jest mu nie dobrze i chce mu się odbić.
ashika - a franio nosi 62 a spodenki to nawet 56 bo ma krótkie nóżki (nie po mamie!!!!!:biggrin2:)
gregorka - właśnie dzisiaj na allegro zamówiłam - dzięki za informacje.
kacperek - fajnie do Rewala tam teraz tak go rozbudowują, tylko pozazdrościć, życzę udanych wakacji!! My używamy 3 bo mimo że Franio jest krótki to jest grubiutki pulpecik.
tiffi - myślałam że ta isla skoro taka bezpieczna to nic mi nie pomoże a ona pomogła i gardło już nie boli, może faktycznie spróbuję jeszcze raz zmienić ten płyn do kąpieli tym bardziej że ten olilatum do najtańszych nie należy.
agatha - jak będziemy chcieli gdzieś pojechać z Franiem to można się do Ciebie zwrócić o opinie na temat miejsca i hotelu?? Bo już odkładamy co miesiąc by móc w przyszłym roku gdzieś odpocząć. W tym roku nie było żadnych wakacji i już pewnie nie będzie.
beatka - Franio też ma wodniaki jąder i tak średnio mu ta woda schodzi, nam kazali przy pieluszkowaniu do góry je układać tylko za każdym razem jak tak zrobię to on cały się osika bo z pieluchy górą wylatuje...
cynamonka - z tym Twoim M to ktoś powinien porządnie porozmawiać!! naprawdę współczuję Ci kochana.
pinowate - no ja tak trochę ćwiczę bo Franio ma wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię i wczoraj neurolog zalecił rehabilitację.
atabe - biedna jesteś, aby Jagódce pomogła rehabilitacja, czego mojemu Franiowi też życzę.
kasiamaj-witaj:biggrin2:!! czemu byliście w szpitalu co się stało??
 
reklama
Ja dziisja nie wyrabiam-mam dosyc.Okropnie się czuje,jestem chora,okres mam taki że chyba się wykrwawie ,a mała płacze non stopa,jeść nie chce-przed chwilą się zakrztusiął przy jedzeniu i częśc zwymiotowała.Wyglądam fatalnie, na nic nie mam czasu ,o fryzjerze albo kosmetyczce to moge zapomniec.Ja sie chyba nie nadaje............
Siedze nad małą i płacze-ona zresztą też.
 
Ewa81-u nas była bakteria w moczu...cyrk taki że szok!!! pobierałam do badania w domu...po kilku dniach pojechałam po odbiór wyników-a babka do mnie że zaraz pakowac sięi do szpitala!!! :szok:-strachu mi narobiła!!! pojechałyśmy...
zaczęły się wbijac młodej w rzyły po kilka razy -bo nie mogły pobrac!!! w koncu sie udało
Natalka płakała jak szalona....a ja mało oddziału nie rozniosłam!!! pobrali też mocz przez cewnik do badania.
nie czekając na wynik wieczorem podali antybiotyk!!!! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
rano kiedy przyszły wyniki-okazało się że bakterii nie ma !!!!żadnej!!!!
musiałyśmy leżeć 5 dni i antybiotyk podany był niepotrzebnie!!!
w dodatku wrzucili nas na pokój -gdzie leżał chłopak starszy o miesiąc który miał kilka bakterii.....
poszłam do ordynator oddziału -pytam po co tu leżymy??? a ona bo trzeba antyb.skończyć-pytam ją na co??? skoro nic nie wyszł ow badaniu...a przy okazji może coś załapać od innych!!!!
my też chodzimy na rehabilitację...Natalka również miała asymetrię i wzmożone napięcie...
asymetria u nas polegała na tym że młoda główkę przykurczała do barku.
a napięcie to tak ogólnie-ale już jest ok!!! chodzimy co jakiś czas na sprawdzenie a tak ćwiczymy w domu.
no i sa efekty!!!!
Madziik-zdrówka życzę!!!

muszę sie jeszcze Was zapytać -czy któraś z Was jeżdzi bądz posiada peugeot-a???
bo planujemy auto kupić i nie wiemy jakie???
peugeot???renault??? mazda???toyota???

szybko poszło nam ze sprzedażą naszego a teraz jesteśmy bez auta...
 
Ostatnia edycja:
hej:-)

Mały na cycu wisi, wiec chwila ciszy.. madzik rozumiem Cie doskonale-Marcys tez marudny okropnie, co chwila płacze, krzyczy-rece opadaja:no:

bylam z nim dzis w przychodni-bo niepokoja mnie tez rzadkie kupki, do tego dostal wysypki, poza tym od tego wiecznego płaczu wyszla mu taka kulka w pepku, nie wiem czy to nie przepuklina.. no ale pędziłam do tej przychodni, szłam 40 minut, upocona i zdyszana w końcu dotarłam, Młody oczywiscie wtedy sie obudzil i w placz, a pani w rejestracji mówi, ze lekarz mnie nie przyjmie, bo.. wyczerpal sie na dzis limit przyjec:szok::wściekła/y: noż kur... jaki limit? godz.10 i wyczerpal sie limit? pani zakomunikowala mi, ze moge przyjsc jutro:wściekła/y:

cynamonka nie moge, normalnie jakby moj mi taki numer wykrecil, to naprawde bym sie chyba nad rozstaniem zastanowiła:no:

dziewczynki powiedzcie mi taka rzecz-a`propos tej wysypki, ktora dostal marcello, bo madra mamusia najadła sie czekolady:zawstydzona/y:-czym ja moge zlikwidowac?????
 
Ewcik moja tez ma tą kulke w pępku i to jest przepuklina-ona powinna zejsc sama -nam lekarka powiedziala ,że się wchlonie ,a jak nie to zalepimy plastrem-zresztą juz chyba ma mniejszą niz miesiąc temu....
Zasnęła na 10 minut i już się budziiii-ja oszaleje dzisiaj
 
kasiamaj - a co to za bakteria w moczu, że zaraz do szpitala kazali jechać????:confused: bo Franio ma 2 bakterie coli i jakąś jeszcze i nikt nam nie kazał jechać do szpitala tylko furaginę brać a że to jest w tabletkach to mam z tym trochę problemów.
Ewcik -franio miał też przepuklinę pępkową i już się wchłonęła praktycznie.
 
Witam!:-)
Pewnie już o mnie zapomniałyście... Miałam troche problemów, ale obiecuje poprawę...;-)
madzik - ja tez mam mega bolący okres, to już drugi. W poniedziałek nie mogłam ustać na nogach czułąm się jakbym miała mega lufę i ten ból głowy. Nie byłam w stanie nawet wykąpać Bartka. Dobrze, że mam M. A po porodzie miało być podobno lepiej. Może to ta AZALIA. Jak tak dalej będzie muszę iść do gina.:baffled:
cynamonka - współczuję, może w samotności sobie wszystko, sorry... ten idiota przemysli:tak:
atabe - aby rehabilitacja pomogła. JA też muszę ćwiczyć z Bartkiem, stwierdzono u niego asymetrię i napięcie mięśniowę. Całe dnie upływaja na ćwiczeniach. Za 2 tyg mam iść do lekarza, może będzie lepiej...;-)
 
pospacerowałyśmy z ciocią w ten wietrzny dzionek:-) teraz na cmentarz uderzymy na spacerek i do sklepu, bo rozjoobałam sobie termosik:wściekła/y:

agatka no to miłej imprezki:-)
kasiamaj witaj:-) no to miałyście przejścia bidulki:no:
ewa dobrze że taki finał z tą toxo, walczcie z bakteriami:tak:
madzik nadajesz się, nadajesz, a każdy ma gorsze dni-i my i nasze dzieciaczki też, uszy do góry kochana:tak:
Ewcik u mnie w przychodni jest tak samo, póki drugi pediatra na urlopie, nie rejestrują na kolejne dni, tylko na bieżący dzień, a żeby to zrobić, to trzeba być w komitecie kolejkowym o 7 rano:angry: na szczęście moja lekarka, jeśli pilna sprawa, przyjmuje bez bloczka
 
Witam dziewczynki!! pogoda sie poprawila wiec mama zaraz przyjedzie i pojdzie z dzieciaczkami na spacerek a ja bede sie powoli szykowac na wyjazd.

Jedyneczka zes mnie rozbawila tym teksem :-Dfajnie ze masz juz lapka i jestes:-D
tiffi a ty masz prawko i macie jedno autko czy jak to jest?? ja niestety nie mam prawka a autko stoi w garazu bo m ma sluzbowe a tak nie raz bym wsiadla i pojechala a tak to przejazdzka MZK zapewniona.
Oj dzisiaj szybko poszlas spac:-)
Cynamonka twojemu to powinno sie tak porzadnie zlac ze szok co on do cholery wyrabia??? oj powazna rozmowa po powrocie was czeka i teraz ty warunki mu postaw albo sie dostosuje albo wypad.
Pinowate tak jestem z zg
Mysza to milego spedzania czasu z rodzinka to sobie troszku odpoczniesz
Atobe witaj oby ta twoja mala terrorystka dala ci troche odsapna.
Agatka-natalia ja tez jedynaczka i dlatego nie pozwolilam aby moj syn nim tez byl i teraz ma siostrzyczke:-)
Atobe pierwsze daje popalic drugie bedzie grzeczniutkie:-) wiec sie nie zrazaj
Kasia maj witaj spowrotem
Ewa81 a ty gdzies w tamtych okolicach mieszkasz??czy tez jestesce gdzies nad morzem??
Madzik glowka do gory choroba cie oslabia i stad ta nie chec do wszystkiego bedzie dobrze:-) Moze poloz sie z nia i pospijcie sobie moja jak mnie czuje to zasypia

No nic uciekam mama przyjechala a mala spi ale chyba ja ubiore i na spacerek pojdziemy
 
reklama
Hej Dziewczyny!

Patrzę, że parę zgub się znalazło: atabe, kasiamaj, beatka25, kasik (ostatnio myślałam o Tobie) - WITAJCIE!!!

agatha - to nie wiedziałam, że taka lipa z tym zwrotem za wczasy, myślałam, że sytuacja lepiej wygląda, no ale jaki mamy wpływ na sytuację finansową biur - loteria na maxa
kacperek - ja jakoś od skończonych 2 miesięcy używam 3, kiedy mała skończyła 5 kg
tiffi - o widzisz, może to jest to - ja lubię, uwielbiam wręcz spać na brzuchu (w ciąży ciężko mi z tym było z wiadomych względów...) i może dlatego moja mała teraz też lubi :)
Ashika - ale miałaś dzień, mam nadzieję, że do wieczora już był spokój
Jasia B - koniecznie zrób wyniki. A może warto jakieś witaminy brać? Mi po porodzie było przez długi czas słabo i powiedzieli lekarze, że na uzupełnienie witamin powinnam brać falvit mama - i jak nie zapomnę to cały czas biorę
Jedyneczka - kwiatki bez okazji, ale Ci fajnie :)
madzik - dużo siły życzę!
Cynamonka - współczuję, trzymaj się dzielnie!!!
ewa - polecam się :) , daj znać jak Franusiowi spodoba się zabawka, bo też się nad nią zastanawiam
Ewcik - załamka z tą naszą służbą zdrowia

Kurcze u nas pogoda jakaś nie wiadomo jaka. Już miałam iść na spacer, bo słoneczko świeciło, a tu nagle deszcz spadł i nici z wyjścia. A jak wieje teraz...
No nic, miłego wieczorku wszystkim życzę.
 
Do góry