reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Lipiec 2010

Kuchnia moja przejrzała po ściągnięciu z szafek i parapetu dupereli które tam zaległy na czas remontu , zostanie umyć okno od zewnątrz i firane wyprać ale to M musi , no i szafki i w szafkach pomyć bo pełno wszędzie pewnie niewidocznego pyłu:dry: M dzwoni i mówi leż leż ale jak leżeć kiedy ja wiem że ten brud tam jest:-D Ale powiem wam nieprawdopodobną rzecz, mówię M że dziś w sklepie się bałam sama bo tak mnie ciągnęło w dole brzucha że nie dokończyłam zakupów wyprawkowych a on na to że razem pojedziemy w środe:shocked2::eek: Kurcze, gardło go bolało ostatnio, może teraz gorączkuje:-D:-p

gregorka szkoda faktycznie ale umęczyłabyś się myslę, ja też bym się nie wybrała z tą moją opuchlizną teraz:no: Fajnie że choć na panieńskim miło spędziłaś czas;-)

dzamena
ty zawsze miałaś ten dar wywoływania jak zauważyłam, siejesz postrach czy co ?:shocked2::-D

louise główkę oliwką zawsze?:shocked2: z tego co wiem i stosowałam u Emi to oliwka tylko na główkę na godzinę przed kąpielą w przypadku ciemieniuchy a potem się to zmywa, wyczesuje i juz niczym nie smaruje:no: u nas połozna tez polecała jonhsona że uzywają na oddziale ale Emi np. uczulał wiec się zraziłam :-p

tweenie dzwoń do rzecznika praw pacjenta:wściekła/y: jaja to jakies normalne, jak Cię gin ma prowadzic jak nie mozesz mu wyników pokazać:wściekła/y: wiecie co jak człowiek zdrowy i nie ma do czynienia ze służba zdrowia to sobie nie zdaje sprawy jak to wygląda i na co się zastanawiam ida te nasze składki:shocked2: kurde tyle lat człowiek płaci, nie choruje, a jak coś to czekaj miesiacami na wizyte albo się proś o swoje:dry: I jak ty sie masz biedulko nie denerwowac!!:eek: jak mówi louise ręce cycki opadają:dry:

louise
jakie ty obserwacje czynisz:-D ja zauważyłam tylko taki związek że zgage mam jak się nażre na noc :-D

brejka ja kupię taki chicco do prądu lub na baterie i sa one dopuszczone przy noworodku więc na pewno teraz też oki;-)

aisim
woda w tobie pewnie siedzi, nie przejmuj się więc bo zejdzie zaraz po porodzie, ja tez mam stopy jak płetwy choć dzis juz lepiej:dry:

madzik bo to tak jak człowiek czeka a samopoczucie nie pozwala żeby czymś się zająć intensywnie:dry: Wiem jak to jest bo póki łaże i coś robię jest oki ale kładę się spać i zaczynam mysleć, czy wszystko jest, gdzie w końcu rodzić, jak to będzie z tym porodem, jak po itd:dry: Ratuję się książkami, czytam tak długo aż zasypiam nad książką:-p Ja schudłam 1,5 kg mimo że napuchnięta jestem:eek:

niunia
a za co dostał, że zadzwonił za późno czy za wczesnie?:-D

aneta
no własnie tez tak mam, niby M zasypia i tak pierwszy a ja po nim dopiero bo czytam ale kłade się pierwsza i chcę czuć że jest obok więc często bierze lapka i gra w łózku - jak dla mnie taki kompromis może być:-p a brodzik mam niski więc niezbyt komfortowy:sorry:

malewa takie są specjalne wkładki do kupienia w aptece, nie uzywałam ale chyba to jedyny domowy sposób.

kropa
oj gdyby nie to że otwieram w drugiej karcie i w jednej czytam a w drugiej odpisuje to bym się przy drugim poscie pogubiła:-D:-p

madzik a ten sensitiv jest od początku? bo na zwykłych pisało od 1 miesiaca. Ja musze ginka zapytać o ten wymaz bo nic nie mówi, w czwartek mam wizyte i zapytam :eek: Wiem że się powinno więc nie wiem czego mi nic nie mówi:dry: żółtaczkę robiłam i wr, o tokso tez wiem że powinno się teoretycznie powtórzyć ale on nic nie mówi a ja raczej jestem o tokso spokojna i chyba nie będę robiła. Oj to moje śmiganie to już chyba będzie historia:-( Taki miałam luzik ostatnio, ani skurczy zanadto ani nic a tu kłucie taki dzis na szyjkę jakby miała mała zaraz wyjść a wierci się niemozliwie:-p

tweenie o właśnie, ciekawe czy zajęta ewcik czy rodzi:-D ja bym przyszła ale dzis mi wyjatkowo cisnie na szyjke:-p

ewelad
no własnie nie jest ten hipp na słonko typowo i z tego co wiem nie mają takiego:no: dlatego kupie na wyjścia chyba ten nivea 30.

mysza na mnie zerkali dziś jak na wariatke bo grad ledwo się skończył, deszcz jeszcze siąpił a ja w japonkach:-D a co mam się męczyć w ciasnych butach:-p

atabe
ja czytałam że potrzebne krzepnięcie do zoo ale na sr pytałam lekarza i mówił że nie trzeba więc sama nie wiem:no:

Vanilka to fajnie że jesteś zadowolona z ich podejścia;-)

tweenie
ja przeszłam z pzu do axa z autem i jak płaciłam w pzu 900 to tutaj 600, jestem drugi rok. Liczę się z zamiennikami części jakby coś ale mi nie zależ bo autko mam b. wysłużone:sorry:

mruczka to ty już gotowa no pogratulować:tak: a lewatywe chcesz sobie sama zapodać przed? bo ja się zastanawiałam nad tym własnie.

brejka chicco jest dopuszczony do uzytku od urodzenia a ten nie widomo czy ma jakiekolwiek atesty:sorry: bałabym się przy maluszku takiego sprzętu inkognito:-p
No może sie też okazac że jest oki i to będzie hit tego roku a ja będę sobie pluła w brodę:-D
 
reklama
Mnie by na Disco nie wpuścili,żebym ludzi nie straszyła :))) ja się do ZOO nadaje HEHEHE
Jezu dziewczyny jak mi gorąco-ja bym pojechała nad jakies jezioro jakbym w ciaży nie była i bym siedziała w tej zimnej wodzie i popijała piwko i paliła fajeczkę :))Pomarzyć dobra rzecz hehehe

Ooo dobrze że to dopiero teraz czytam. Bo ja jeziorko miała na weekend ale niestety bez takich wymarzonych dodatków, w przyszłym roku trzeba nadrobć. Mam nadzieje że moj M znów czymś nie tryśnie

geperty super że ciąza przebiega bezproblemowo :tak: A z tymi remontami to żadnej z Was nie zazdroszcze choć mnie też czeka w tym tygodniu ekipa, co mi po calym domu welne będzie nosić i sufit ocieplać bo przy takich upałach jest nie do wytrzymania. Już sie boje tego kurzu i pyłu. MASAKRA

A wy dziewczyny zagorzałe kibicki. Hm ja choć po AWFie w TV sportu oglądać nienawidze, a zresztą nawet gdybym lubiła to i tak nici bo telewizora w domu juz u mnie nie ma i całkiem mi z tym dobrze.

tweenie jak sie ubija śmietane sloikiem :confused: Czasem w ekstremalnych warunkach warto znać takie sposoby.

louise Ty to masz się dobrze. jeszcze do tych luksusów jakiś przystojny bellboy i lepiej niż na wczasach :tak:

atabe ja w poprzedniej ciąży nie kupowałam wcale laktatora i teraz tez nie zamierzeam. Zaopatrze sie tylko w główke kapusty. No chyba że chcesz ściągać i karmic butlą.

tweenie mi też cycki na brzuchu się smażą wiec nie jestes sama.

Ja tam po 37 tyg. wskakuję na trampolinę, biorę łopatę i grabie na działkę.....i idę na krzaczory ;-) i niech się dzieje wola nieba..... do końca lipca to chyba nie wytrzymam, na pewno nie w takie upały

Ja w poprzedniej ciąży też na końcówce robiłam wszystko co zakazane i nic, nawet seksowańsko po 6x dziennie i nic. Dopiero napar z 0,5 kg majeranku chyba mnie poruszył.

Vanilka super że na wizycie wszystko dobrze

emih przyznam że nieciekawie z ta ospą na tej koncówce. Ale mam nadzieje że wszystko będzie oki


Ja tam po 37 tyg. wskakuję na trampolinę, biorę łopatę i grabie na działkę.....i idę na krzaczory ;-) i niech się dzieje wola nieba..... do końca lipca to chyba nie wytrzymam, na pewno nie w takie upały

Ja w poprzedniej ciąży też na końcówce robiłam wszystko co zakazane i nic, nawet seksowańsko po 6x dziennie i nic. Dopiero napar z 0,5 kg majeranku chyba mnie poruszył.

tiffi oj współczuje takiej rozmowy z lekarzem, pewnie upal mu zaszkodził. Ja zauważyłam że przy tych temperaturach ludzie stają sie bardzo niesympatyczni.

kama no to M widzisz odpowiedzialny ;-) Sprawdza stan żony żeby nie wieść Cie pod wpływem na porodówke :-D

emih mnie moja mała tez strasznie bombarduje z każdej możliwej strony. Najgorzej jak siedze gdzieś w miejscu publicznym i podskakuje krzycząc auuu a ludzie na mnie jak na wariatke.

tweenie normalnie ZAZDROSZCZE Twój M prasuje :szok: Oj ja to bym nawet pomarzyć o czymś takiem nie mogła

no i na tą chwile to na tyle bo Nadinka juz mi nie daje czytac. musze wykompaC i polozyc spac i wróce do lektury
 
misslena a to jakieś wkładki zakupiłaś do brodawek??
dzamena generalnie od zeszłego tygodnia bolało mnie gardło i pojawił się katar, byłam u lekarza powiedział, że to jakiś wirus drobny, więc nawet nie brałam żadnych leków tylko płukałam gardła. Ta krew z nosa to raczej efekt kataru, aniżeli diety, choć pewnie ciąża robi swoje. Biorę witaminy feminatal 400 i magnez. Powiem ci, ze moje wyniki morfologia są naprawdę dobre, więc chyba jakoś najgorzej nie jest
louise ja miałam taki zamiar by ten oilatum zakupić, ale na szkole rodzenia i coraz więcej osób mówiło, że to tylko w sytuacji kiedy okaże się, że dziecko ma suchą skórę, a żeby tego nie używać od tak sobie, bo trochę takie używanie jest na wyrost. ja mam sudocrem, ale własnie na Sr mówiła babka, że to to tak na bardziej trudne przypadki, otarcia, odparzenia, a np. linomag na codzienne używanie. Co do oliwki to podobno nie ma sensu jej używać jak masz ten płyn do kąpania. U nas w szpitalu używają nivea, co do j&j to rzeczywiście słyszałam, że uczula. Musze jeszcze poczytać o tych kosmetykach.
Musze z tymi moskitierami się zapoznać. Ja na prawym boku spać nie mogę, bo mała bardzo kopie, więc tylko lewy mi zostaje
tweenie uchhh co za łaska, jedynie 2 tyg musisz czekać i jak się dyrektor zgodzi, co za paranoja.
Co do okien to póki masz suche stopy to siedź :-) moje żebra też dzisiaj w kiepskim stanie.
Myśmy zmieniali miesiąc temu ubezpieczenie, mimo że M miał w PZU i to do wiel;u lat to po zniżkach były gorsze warunki niż w Warcie, więc tam wzięliśmy
aisim co do urządzenia na komary ja do tej pory używałam raid do kontaktu i był ok, ale rozumiem, że przy dziecku nie bardzo, ciekawa jestem czym różni się ten chicco
madzik najważniejsze, że masz donoszoną ciążę, więc to najważniejsze, myślę, że to zblizą się już taki czas nieunikniony stąd te obawy. Co do chudnięcia to sama wiesz jak jest u mnie, więc to że masz 10kg na plusie jest naprawdę wystarczające.
Co do serii nivea polecali u nas na SR, tylko że ja jakoś chyba nie lubię nivea a może uprzedziłam się po kilku próbach na sobie. Co do wymazu fajnie, że wyszło wszystko ok, jakiś wymaz mam mieć, ale co i jak to nie wiem
aneta co do biegunki, może organizm się przygotowuje do porodu, a może po prostu zjadłaś tyle dobrodziejstw, że organizm fiksuje. U mnie ta krew z nosa to sprawa kataru, ale mam nadzieję, że już mi się kończy
malewa w aptece są takie testy, które sprawdzają czy to nie wody wyciekają.
Całe szczęście że ten gin nie moim jest i tylko z braku laku musiała do niego iść brrrr
kropa klikasz odpowiedź w okienku obok czytasz posty i jak chcesz komuś odpisać to otwierasz okienko obok i odpisujesz i tak po kolei
jedyneczka ja dotarłam do ikei, ale generalnie moc mnie opuściła, nie mam dziś siły na nic. Krew z nosa to skutek kataru, ale chyba się zastopuje. Fajnie, że zakupiłaś kosmetyki, ja nadal myślę, chcę kupić możliwie z jednej serii
Korzystaj z tej gorączki M, może do niego dociera co się wokół dzieje i jaki skarb ma w domu. A co do leżenia i patrzenia na kurz to ja się zgadzam jak tu odpoczywać
kama dzięki za troskę, ale mam nadzieję, że dochodze już do siebie. Weekend byłam w sumie w domu, pogoda taka sobie, a tu jeszcze ten wirus, ale myślę, że już wychodzę na prostą
ewelad metoda upychania nogą zawsze skuteczna :-D Krwawienie z nosa mam od 3 dni to efekt kataru, więc przeżyję
patipaula ano kto podejrzał, że ten gin taki jakiś dziwny moja ginka wystawia bez problemu, a do niej idę pojutrze

Od wczoraj mała bardzo harcuje po moich żebrach i naprawdę boli. Poza tym, jakoś nie mam mocy, brzuch mnie ciągnie, nie jest lekko. Byłam w ikei i zakupiłam piedółki do szuflad będę mogła na spokojnie układać rzeczy małej. Zjadłam łososia i brokuły. Poza tym byliśmy u naszych fachmanów i okazało się, że fachmana złapała policja - dzień wcześniej pił jakieś piwa a na drugi dzień jechał. Może jestem świnia, ale bardzo dobrze, bo ja nie toleruję wsiadania po alkoholu za kierownicę, a jak by mu dziecko wyjechało??? W każdym razie la nas to trochę kłopot bo M będzie musiał dowozić materiały, ale trudno.
Powinnam zabrać się do jakiejś roboty, ale jak znaleźć w sobie moc, tego nie wiem.
Dostałam info, że kosz został do mnie wysłany, wiec czekam i mam nadzieję, że okaże się naprawdę fajny
 
Cześć dziewczyny:) Nareszcie mam komputer w domu:))))))

madzik
- u mnie tez całą noc padało. Nareszcie, przynajmniej było czym poodychac rano :-)
dzamena- orjętujesz się ile ten krem kosztuje?
misslena- ja cała ciąże z Oliwką i tą tez latam do kina:-) Tylko jak film jest z duża ilością efektów specjalnych to miałam takie same efekty w brzuszku- wiec dzieci aktywnie ogladały film:) W sobotę idę np. z Oliwką na Toy story 3d wiec Tymek sobie nei pośpi.:sorry:
Mruczka- tak sobie mysle ze nie ma co się załamywać. Dobrze ze chca podpisac umowę po macieżyńskim i jeszcze ci za to zapłacić. Tyle sie słyszy wszędzie ze jak kobita zachodzi i nie ma umowy na stałe to nara... Wiec głowa do góry. Zawsze możesz sobie po podpisaniu umowy przejsc na pielegnacyjny.:dry:
Vanilka,brejka- identycznie się czułam dzisiaj. Cała noc bolało mnie jak na okres a koło 14 myslałam ze zwymiotuję ale mi przeszło wiec ja czekam do lipca:) Moze to przez cisnienie???? Vanilka,kurcze jeszcze 3 dni... Dłuzy czy nie dłuży ci się ten czas? Ciesze się ze wizyta udana:-)
Jedyneczko ja mam dzień prasowania zapłanowany na jutro. Dzisiaj spędziłam go nad zachwytem pogodą . Na szczescie mój M jest na medal jezeli chodzi o sprzątanie i pomoc mi.Wiadomo nigdy nie będzie tak dobrze jak zrobisz to sama ale jak trzeba to robi i to dokładnie.:cool2:
ewelad- ja bym zrobiła w czwartek te badania.
tweenie- a kiedy ci się kończy umowa? Ja mam ubezpieczenie w ptu. Obdzwonilismy wszystko i tam było najtaniej ale dla mojego taty juz nie wiec rożnie firmy wyliczaja to ac. Ja mam największe wydatki w sierpniu- wyprawka dla Oliwki do szkoły.:eek:
kama- kupiłam, czereśnie w sobotę, ale to jeszcze nie to samo. Czekam aż będą takie dużże i dorodne:):-):-):-)
louise- kochana jeszcze 3 tyg i poród w terminie. Dasz rade wieze w ciebie. A ja dla odmiany mam moskitriere nad łóżeczkiem, najwyzej M bedzie ją prał często, on lubi prać ręcznie to będzie miał zajęcie. A jezeli chodzi o spanie na prawym boku to ja tez mam po tym zgage o ile wogóle na nim zasnę bo jak się kładę to Tymek wymusza na mnie zmiane pozycji na lewy bok. :dry:
olyv- gratuluje ukończenia szkoły:) to kiedy jej opijanie? sierpień?:-):-):-)
atabe- ja co prawda nie puchnę, ale jak byłam u gina w czwartek a byłam jako ostatnia to powiedział ze jestem dzisiaj pierwsza bez opuchnięc wiec to moze przez te pogody ale dłonie??? Lepiej sie poradz swojego gina.:eek:
Kasik - gratuluje juz powrotu do domu. A jak ty się czujesz kochana po porodzie?:-):-):-)
tiffi- krew z nosa to moze być tez zmęczenie organizmu. Czy ty nie szalejesz ostatnio nigdzie na mieście? Wiesz dyskoteki , dansingi.... Przyznaj się kochana:-D:eek:
Gregorka- u mnie nikt nie chce się chajtac a tez bym sobie potańcowała na weselu wiec łącze się z toba w bólu.:dry:
Aisim - usmiechnij się jutro bedzie lepszy dzień . Ja tez mam dopiero od dzisiaj komputer. A jezeli chodzi o noc to u mnie taka sama- identyczna.:dry:
niunia - myślę ze jedna bluza wystarczy na początek. Póxniej sobie dokupisz większe.
malewa- jak zaczną ci się wody sączyć to napewno zauważysz różnicę.Mi się sączyły na wkładkę z Oliwka jak byłam w ciązy i poźniej musiałam się przezucic na podpaske a wkońcu na miske. Ale słyszałam ze sa jakieś paki na sprawdzanie jezeli się boisz ale to juz sie nie orietuje, musisz zapytac w aptece.:confused:
kropa- mi tez taka temperatura bardziej odpowiada tylko nie jak za długo pada bo wtedy spada cisnienie i jestem senna przy swoim 90/50...
mysza- u mnie to druga ciaza i druga zabawa z grzybkami itp... a po porodzie jak ręka odjoł wiec to taki nasz urok jak mi mój gin powiedział- "Zaleczamy ale nei wyleczamy w ciązy po porodzie samo przejdzie":dry::eek:
mystique- a ja nie mam jeszcze torby wiec jutro pakuje w podróżną... Nie przejmuj się , będzie dobrze i napewno dasz rade . Podobniez nie taki wilk straszny jak go maluja.:-)
iwusia- a mnie ostatnio skończyły sie zachcianki na słodkie a pożerałam ciasta i lody ilosciami hutrowymi i przyszedł czas na nic nie jedzenie. Czekam na czereśnie.
Papituła - to widze ze nie tylko ja mam jutro dzień prasowania:-)
magdzia- super ze malutka sie obruciła:-):-):-):-):-) myślę ze to jest najważniejsze a cisnienie spadnie. tylko odpocznij dziewczyno:)))
Arlecia- muli??? ciśnienie ??? Kospetyczka... spa... poczekam i po porodzie sobie pojde ... i sie opalę... oczywiscie na słoneczku:cool2:
kamkawercia- to moze dlatego ze przez pierwszy miesiac mogłas miesiączkowac takie sytuacje sie zdazaja i moze faktycznie jestes w 39 tyg ?? bo taka rozbieznośc to własciwie miesiac. Ale ja sie na tym nie znam . Lez lepie w wyrku i się nie łam , Będzie dobrze:):-)

A u mnie noc cięzka, ale to taki urok ciaży, bez obawy jeszcze sie nie szykuje na porodówke . dzisiaj obstawiałam z M ze urodze gdzieś ok 14-17 lipiec. ciekawe czy trafimy.... ciśnienie niskie wiec jestem senna ale i tak lepiej niz w południe. Ciesze się ze padało wkońcu było czym oddychac . No i brat pozyczył mi komputer a my nowy kupimy sobie w lipcu:-):-):-):-) Przynajmniej M obiecał mi nowy komp i nowa ławę do pokoju:-)
Dziewczyny czy jak w nocy przekecacie sie z boku na bok to tez stękacie przez sen " o jezuuu"....?:-D
 
Jedyneczka tak nam położna na SR radziła. Jak zdążymy, to sobie Enemę zapodać:eek:
Tiffi ja to normalnie czasem jak się schylę to się boję,że małej złamię nóżkę, bo ona mi się od żeber chyba obija i naciska na szyjkę:-)
 
Jedyneczka tak nam położna na SR radziła. Jak zdążymy, to sobie Enemę zapodać:eek:

Mruczka, kurczę, a u nas na SR położne przestrzegały, żeby w domu nie eksperymentować, bo można mężowi samochód zapaskudzić po drodze :D I że lepsza jakby coś wpadka na porodówce, niż po drodze :) Chociaż tam, gdzie zamierzam rodzić, praktycznie do samego końca porodu normalnie położna wysyła cię do łazienki i wpadki się raczej nie zdarzają.
 
reklama
Do góry