reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki na zakupach (bez ogłoszeń i reklam)

kojca też nie miałam, teraz bym chciała.
karmić mozesz w leżaczku, jak tak poczatkowo robiłam, takie typowe krzesełko do karmienia dostaliśmy ale taki klunkier to był ze kupiłam krzesełko z ikea (ale to juz jak dziecko siedzi samo) i byłam super zadowolona.
ania ja jutro jade po chustę to ci powiem co i jak :tak:
 
reklama
Wczoraj wieczorem znalazlam fajny link (niestety po niemiecku), w ktorym omowione sa rozne nosidelka i chusty. Ogolnie chusty - o ile sa prawidlowo zawiazane - sa lepsze dla dzieci. Ja bardzo sie obawialam wiazania, dlatego kupilismy nosidlo Cybex, ale ono jest dopiero od 3 miesiaca; wiec bedziemy uzywac za jakies 2-3 tygodnie. A Kilian mial faze "wiszenia" na nas, wiec kupilismy chuste Hoppediz (ktora produkuje rowniez te nosidla Bondolino). Na poczatku mialam problem z wiazaniem, poniewaz nie potrafialam osiagnac tego efektu zabki u malego. Po tygodniu meczenia sia z jednym warianten przeszlam na drugi i od razu sie udalo. Teraz to kwestia 2 min i maly siedzi w chuscie.

Ania-aneczka
z tego co przyuwazylam u innych mam, to w chlodniejsze dni jezeli maja chuste, to wiaza ja na ubranie, a dopiero potem ubieraja kurtke i albo jest ona na tyle obszerna, ze sie jeszcze troche moga zapiac, albo ida rozpiete. Nosidelka nosza na kurtkach i wtedy dziecko jest tez grubiej ubrane.
 
odpowiadam na pytania;-)

1.najpierw spróbowałam na maskotce wiązanie. wiąźe zawsze sama.

2. tak, wygodnie trzyma sie dziecko. moja woli byc w pionie i obserwować. ja robie 'kieszonke;Na 'kołyskę' jest za duża (mój skarb nosi ubranka na rozm 74)

3.motanie chusty zajmuje mi max 2 min.

4. ann - może jej poluznij? ja robie kieszonke i nie naciągam jej już materialu pod kark, bo młoda chce mieć wyjęte raczki. Możemy sobie na to pozwolić, bo mała siedzi naprawdę stabilnie i nawet już nie muszę jej chustą podpierać główki.

5. Ogromna zaletą jest to, że może podziwiać świat z lepszej perspektywy, wtulamy sie do siebie i mam obie ręce wolne, bo mała ma teraz tak silny grzbiet, że nie muszę jedną ręką czuwac nad jej główką i mogę sporo rzeczy zrobić chodząc z nią.

6. Mała bardzo szybko w niej zasypia. Ale moment wkładania się jej nie podoba. Potem zrobię z nią parę kroków i już spokój.

7. Droga, bo to 5 m bardzo dobrego materiału:-D

8. Używana jest czesto oceniana jako lepsza, bo nie musisz jej 'łamać'. Nowe chusty są sztywniejsze i dlatego trudniej dociągnąć materiał poczatkującym. Ja kupiłam nową, ale ta z bambusem jest dużo bardzie elastyczna do układania i przez 2 dni leżała zapleciona;-) Żeby szybko uzyskać ten efekt, do prani trzeba wsypać łyżeczkę sody. Tylko nie dorzucajcie do tego prania ubrań, bo stracą kolor;-)

9. Dzieci nie powinno nosić się przodem, bo robicie nienaturalną krzywiznę kregosłupa.

10. W mojej pracy i lekarze i fizjoterapeuci mówią, że chusta jest lepsza od nosidełka, bo idealnie dolega do ciałka malucha, bo to my docigamy materiał, a budowa nosidełka jest jednakowa...
 
Ach przekonujecie do tych chust. Ja jednak przy nosidle zostaję, ale póki co kasy brak bo drogie jak cholera.

Małą musiałam obkupić bo z dnia na dzień zabrakło mi ciuszków. No i nie miałam kurtki ani kombinezonu.

Kupiliśmy taka jesienną 20% zniżki dziś Kamizelka dziewczęca, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Pajac dziewczęcy, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Półśpiochy, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Śpiochy 2-pack, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Kombinezon dziewczęcy 1-częściowy, rozmiar 62 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
I jeszcze parę innych. Ale właśnie się dowiedziałam, że kombinezon prababcia chce kupić i dziadek chce się dorzucić też do kurteczki więc spoksik:)
Bodziaków nakupowałam najtańszych w tesco. Ciekawe na ile styknie tych ubranek;)
 
Ach przekonujecie do tych chust. Ja jednak przy nosidle zostaję, ale póki co kasy brak bo drogie jak cholera.

Małą musiałam obkupić bo z dnia na dzień zabrakło mi ciuszków. No i nie miałam kurtki ani kombinezonu.

Kupiliśmy taka jesienną 20% zniżki dziś Kamizelka dziewczęca, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Pajac dziewczęcy, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Półśpiochy, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Śpiochy 2-pack, rozmiar 68 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Kombinezon dziewczęcy 1-częściowy, rozmiar 62 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
I jeszcze parę innych. Ale właśnie się dowiedziałam, że kombinezon prababcia chce kupić i dziadek chce się dorzucić też do kurteczki więc spoksik:)
Bodziaków nakupowałam najtańszych w tesco. Ciekawe na ile styknie tych ubranek;)

aniu świetne zakupy :)
ja bodziaki też w Tesco na wyprzedaży kupiłam by mała miała w czym spać (r.62)
a jeszcze kiedyś trafiłam w Tesco kombinezon za 22 zł taki misiowy z uszkami :)
kurteczkę/płaszczyk w 5.10.15 taka przejściówka wiosenno/jesienny za chyba 20 zł
kombinezon też na zimę w roz. 68 w CDRL za 66 zł przeceniony ze 189 zł (ale o tym już pisałam)
resztę ubranek to jak na razie mam bo trochę mama R przywiozła z Paryża, trochę R. siostra, trochę dostaliśmy od innych (wszystko w roz.62 i większych). Ja ogromny problem miałam po urodzeniu Nadii bo wszystko jej było za duże i musiałam kombinować roz. 50.
 
reklama
Do góry