reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki na zakupach (bez ogłoszeń i reklam)

reklama
kosinka - świetnie zrobiłaś tą książzeczke. My kupiliśmy małej czarno-białą, ale nie da się jej tak harmonijkowo rozłożyć, bo ma format typowej książki i też muszę coś takiego zrobić.

Dziewczyny, a pomyślcie o chustach, naprawdę świetna sprawa. Ja kupiłam sobie kilka tygodni temu i jestem zachwycona. Te nosidełka są bardzo sztywne, a chustę możesz zawsze zwinąć w rulonik i włożyć do torebki, poza tym jest troche wiązań i dziecko nie musi non-stop być w tej samej pozycji. Przymierzałąm też nosidełko i obciąża kręgosłup mocno, jest sie nienaturalnie wykrzywionym, a jak zawiąże sobie chustę, to ie bolą mnie plecy i moge iść normalnie wyprostowana. No i w nosidełku nie miałam za bardzo szans dobrze ułożyć małą, bo przeszkadzał biust i miała główkę odchyloną, a w chuście mogę sobie ją wygodnie zawiązać i obie jesteśmy zadowolone :tak:
 
Mamciu a mnie się wydawało, że chusta bardziej obciąża kręgosłup...i wydaje mi się to takie trudne i kłopotliwe to wiązanie. No i chyba to lepiej na małe dzieci co?

Dziś widziałam mamuśkę jak zapindalała w chuście z niemowlakiem:) Ale szybko szła:) A'la jogging;)
 
ania-aneczka trzeba dobrze dociągnąć materiał i wtedy masz prawidłowe wiazanie, a więc nie obcioążony kregosłup. W nosidełku jest dość duże napięcie mięśni, a w chuście nie.
Moja koleżanka nosi w chuście 3-letnie dziecko. Trzeba poprostu kupić z dobrego splotu churtę i ona utrzyma ciężar nawet kilkuletniego dziecka.

Kosinka - przy tej chuscie ominie Cie wiele sposobów wiązań... Ja mam taką Chusty Do Noszenia Dzieci Tkane - Bambusowe - LennyLamb.com

bawełna z bambusem(mam kolor tęcza) moim zdaniem najlepsza, bo jest bardziej przewiewna, a wiadomo, że na późną jesień/zimę i tak malucha w kombinezon ubieramy. No i specjalnie wiążę ją w taki sposób, by na Kornelce były 3 warstwy materiału.

Ja jestem kurdupel, a mąż ma 180cm wzrostu i jest szczypiorem, dltego mamy długość 4,6 metra. Jak jest ktoś grubszy, bądź wyższy, to trzebq wiziąć pow. 5 metrów.

W moim mieście jest klub kangura, moze i u Was. W cafebajarka są pokazy chust i uczenie zakładania. W Bydgoszczy też jest cafebajarka z tego co się orientuję.
 
O Mamciu :szok: ale cena. W sumie tak jak nosideł. Sama nie wiem. Musze przemysleć, ale wiem, że chusta najlepsza dla dziecka.

Mamciu długo uczyłaś się wiązac? I sama dajesz radę czy ktoś musi pomóc? W pionie też wygodnie się nosi dziecko?
 
Coraz bardziej przemawiają do mnie te chusty. Powiedzcie mi jeszcze czy można wiązać dziecko tak, żeby było przodem "do świata", z Wojtkiem przeważnei tak chodzę. I jeszcze co myślicie o używanej chuście? Jak jest w dobrym stanie chyba nei ma przeciwskazań? Dobra firma nie powinna się chyba rozciągać? Troszkę przeraża mnie ta cena nowych, a tym bardziej, że nie wiem jak Małemu sie to spodoba.
 
reklama
mamciu a jak wiązesz? my mamy chustę, ale rzadko chce mi się ją wiązać, no i mała jakoś się wkurza jak jest taka unieruchomiona, bardziej myślę nad nosidełkiem, wsadziłam ją nawet wczoraj bo już kregosłup mi wymiekał totalnie, ale darla się więc rozwiązałam..moze by zmienić sposob wiazania ? juz sama nie wiem...
 
Do góry