reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Najbardziej właśnie przeraża mnie

Nie mam od porodu w Maju 🫣 (to znaczy od zakończenia połogu), więc tak na prawdę nie wiem kiedy powinna już być 😅 ale stosunek był bez zabezpieczenia i według obliczeń objawy pojawiły się parę dni po tym kiedy powinno dojść do zagnieżdżenia zarodka 🙂
Czyli nie wiesz czy Ci się spóźnia okres, nie robiłaś testu ani bety, ale wiesz że jesteś w ciąży? Chyba czas zrobić test/iść na bete, bo same objawy nie mogą stanowić potwierdzenia ciąży
 
reklama
Rozumiem. 5.12 idę do lekarza i zobaczymy jaką lekarz podejmie decyzję w tym wypadku nie muszę być min w 12 tyg ?
Nie chorować można po ustaniu zatrudnienia również. Różnica jest taka, że jeśli zachorujesz nawet w ostatni dzień trwania umowy to za jeden dzień płaci pracodawcą a za każdy kolejny ZUS nie ważne czy L4 byłoby na tydzień czy mniej. Ale jeśli zachorujesz po ustaniu zatrudnienia to ważne abyś chorowała minimum 30 dni, jeśli byś miała L4 tylko na 29 dni wtedy ZUS nie zapłaci nic.
Ja osobiście brałabym L4 jak najwcześniej i nie wybierała żadnego urlopu, tylko wtedy firma wypłaci ekwiwalent. Może lekarz rodzinny dałby ci L4?
 
Najbardziej właśnie przeraża mnie

Nie mam od porodu w Maju 🫣 (to znaczy od zakończenia połogu), więc tak na prawdę nie wiem kiedy powinna już być 😅 ale stosunek był bez zabezpieczenia i według obliczeń objawy pojawiły się parę dni po tym kiedy powinno dojść do zagnieżdżenia zarodka 🙂
A kiedy chcesz zrobić test? Bo teraz to faktycznie tylko test albo beta prawdę ci powie!
 
Najwcześniej i tak poniedziałek. Nie wiem czy rodzinny by dal wtedy . We wtorek idę to wtedy od poniedziałku np 30 dni . I pytanie jak to byłoby wypłacane? Bo szefowa zawsze do ręki dawala
 
Nie wiedziałam że w tych czasach ktokolwiek pracujący na uop dostaje pieniądze do ręki
my też płacimy do ręki osobom które nie chcą na konto, nie ma żadnego przepisu nakazującego wypłacanie pensji na konto a uwierz że są jeszcze ludzie i to młodzi którzy nawet konta w banku nie posiadają 😅 nie wiem jak oni funkcjonują
 
reklama
Do góry