reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
Rozumiem. 5.12 idę do lekarza i zobaczymy jaką lekarz podejmie decyzję w tym wypadku nie muszę być min w 12 tyg ?

Nie. W Polsce nie. Przecież jak masz problemy zdrowotne to nikt nie czeka, aż poronisz czy coś bo nie masz tygodnia X. Tak jak pisałam - ja np. wymiotowałam od rana do wieczora, musiałam mieć kroplówki, ja bym chyba umarła w pracy jakbym miała do niej chodzić - nie mówiąc o tym, że pracuję "na żywo" - no nie wyobrażam sobie pracy w takim stanie kompletnie ;)

Nie chorować można po ustaniu zatrudnienia również. Różnica jest taka, że jeśli zachorujesz nawet w ostatni dzień trwania umowy to za jeden dzień płaci pracodawcą a za każdy kolejny ZUS nie ważne czy L4 byłoby na tydzień czy mniej. Ale jeśli zachorujesz po ustaniu zatrudnienia to ważne abyś chorowała minimum 30 dni, jeśli byś miała L4 tylko na 29 dni wtedy ZUS nie zapłaci nic.
Ja osobiście brałabym L4 jak najwcześniej i nie wybierała żadnego urlopu, tylko wtedy firma wypłaci ekwiwalent. Może lekarz rodzinny dałby ci L4?

Dokładnie. Zgadzam się w 100%

Jeszcze zacytuję: "
Art. 7. Zasiłek chorobowy przysługuje również osobie, która stała się niezdolna do pracy po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała:
1) nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego;
2) nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego — w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby."

Ja bym wolała na konto Ale nie ma takiej możliwości .

W przypadku tych kilku dni do 5 grudnia ciężko powiedzieć - chyba można przekazem na poczcie.
Natomiast załóż sobie konto na PUE ZUS jak nie masz - tam podasz numer konta i będziesz miała normalnie zasiłek na konto. Dodatkowo będziesz widziała kiedy masz "przelew" bo to nie będzie najprawdopodobniej ten sam dzień co w firmie

A jeszcze co do wystawienia zwolnienia przez internistę - może również wystawić ciążowe, ale trzeba pamiętać żeby dodał kod B na zwolnieniu
 
Cześć... nie udzielałam się u Was, a jedynie podczytywałam... u mnie to bardzo świeża sprawa... ale potrzebuje chyba wsparcia i odpowiedzi... czy któraś z Was na etapie ciąży 5+4 nie miała jeszcze widocznego zarodka... a sam pęcherzyk :( Lekarz wczoraj powiedział, że zarodek.powinien już być (5+4) i nara... wyszłam.i chciało mi się ryczeć... j
Jak to wyglądało u Was na tym etapie? Czy mam.juz nastawiac się na kolejne poronienie... :(
 
Cześć... nie udzielałam się u Was, a jedynie podczytywałam... u mnie to bardzo świeża sprawa... ale potrzebuje chyba wsparcia i odpowiedzi... czy któraś z Was na etapie ciąży 5+4 nie miała jeszcze widocznego zarodka... a sam pęcherzyk :( Lekarz wczoraj powiedział, że zarodek.powinien już być (5+4) i nara... wyszłam.i chciało mi się ryczeć... j
Jak to wyglądało u Was na tym etapie? Czy mam.juz nastawiac się na kolejne poronienie... :(
u mnie o tym czasie zarodek miał 0.8mm więc myślę że u Ciebie może się jeszcze jak najbardziej pojawić ❤️ bądź dobrej myśli 😘
 
reklama
Do góry