reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
@olka11135 to do 5 mam umowę . Nie mam możliwości wcześniej próbowałam gdziekolwiek Ale brak miejsc . Jak to z tym jest da radę to zwolnienie do dnia porodu ? Bo ja już teraz nic nie wiem .
Dla mnie możesz iść na l4 i je ciągnąć do porodu, kwestia np kontroli ZUS. "Jeśli zaczynasz chorować, idziesz na L4 i w jego trakcie dostajesz wypowiedzenie lub kończy Ci się umowa, wciąż możesz pozostawać na zwolnieniu z prawem do zasiłku chorobowego. Nawet po tym jak minie okres wypowiedzenia. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy lekarz wystawił Ci długie zwolnienie — minimum na miesiąc."
 
@olka11135 to do 5 mam umowę . Nie mam możliwości wcześniej próbowałam gdziekolwiek Ale brak miejsc . Jak to z tym jest da radę to zwolnienie do dnia porodu ? Bo ja już teraz nic nie wiem .

Ogólnie nie wystawia się jednego zwolnienia do dnia porodu. Lekarz zazwyczaj wystawia zwolnienie od wizyty do wizyty. Czy się da? No oczywiście, jest masa lewych zwolnień gdzie dziewczyny idą już od pozytywnego testu w 4 tygodniu ciąży mimo braku problemów bo mają "ciężką pracę" ale tu już zależy jaki lekarz.

Można mieć też zwolnienie naprawdę z powodu chorób w ciąży, ale tego Ci akurat nie życzę np. u mnie od mniej więcej 6 do 20 tygodnia ciąży tzw. niepowściągliwe wymioty ciężarnych (nie obyło się bez kroplówek), a w między czasie i właściwie do dzisiaj (35tc) niewydolność szyjki macicy i zagrożenie przedwczesnym porodem. Więc jakbym chciała być na L4 to miałabym do tego prawo od samego początku i nie sądzę by jakiś lekarz czy ZUS to negował.

Pamiętaj, że jeżeli umowa kończy Ci się 5 grudnia to jeszcze do 14 dni po ustaniu umowy możesz iść na zwolnienie - czyli do 19 grudnia "musisz" to ogarnąć
 
Doskonale Cię rozumiem
Najbardziej właśnie przeraża mnie
Witaj. Ja też spodziewam się 4 dziecka!!! Pamiętaj że co by nie było będzie dobrze, ogarniasz trójkę to i z czwartym dasz radę!!!! Kiedy powinnas dostać @?
Nie mam od porodu w Maju 🫣 (to znaczy od zakończenia połogu), więc tak na prawdę nie wiem kiedy powinna już być 😅 ale stosunek był bez zabezpieczenia i według obliczeń objawy pojawiły się parę dni po tym kiedy powinno dojść do zagnieżdżenia zarodka 🙂
 
reklama
Jak liczycie tygodnie? Jak jest np 7+4 to mówicie że jesteście w 7 czy 8 tygodniu?
Jesteś w 8. Ale liczą się skończone tygodnie więc 7, a najlepiej to chyba właśnie mówić 7+4.
Jak już urodzimy to zacznie się pierwszy rok życia naszych dzieci, ale nie będziemy mówić że mają rok, bo to powiemy dopiero w lipcu 2025
 
Do góry