reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Hej Kochana.
Ja również dziś z obliczeń 5+4 :). To również moja pierwsza ciąża. Niestety wizytę umówiłam dopiero na 30.11. Miałam termin na wczoraj, ale przesunęłam, bo stwierdziłam, że za wcześnie i nic konkretnego się nie dowiem. Teraz oczywiście żałuję. 🫢 U mnie 5 (😂) pozytywnych testów. Z objawów ból piersi, zmiany nastroju, ból brzucha do teraz i... żadnych mdłości. Trochę mnie to martwi.
nie martw się mi mdłości zaczęły się równo w 6tc, a teraz chciałabym żeby sobie poszły tam skąd przyszły 😂 jeszcze się namęczysz
 
reklama
Hej Kochana.
Ja również dziś z obliczeń 5+4 :). To również moja pierwsza ciąża. Niestety wizytę umówiłam dopiero na 30.11. Miałam termin na wczoraj, ale przesunęłam, bo stwierdziłam, że za wcześnie i nic konkretnego się nie dowiem. Teraz oczywiście żałuję. 🫢 U mnie 5 (😂) pozytywnych testów. Z objawów ból piersi, zmiany nastroju, ból brzucha do teraz i... żadnych mdłości. Trochę mnie to martwi.
Ja wizytę już miałam wcześniej umówioną, więc szkoda było nie skorzystać 🙂 też mnie martwi, że nie mam objawów, ale wiadomo każdy organizm reaguje inaczej, a z drugiej strony to dopiero początek, więc wszystko przed nami 🙂
 
Witam nowe Dziewczyny i gratuluje. 😄
Próbuję się dodzwonić do położnej od wczoraj i nic.
Jutro będę musiała podjechać, bo chce się umówić już na wizytę.
Jestem chora, niedawno dziewczyny mnie zwolniły z pracy do domu.
Dziś w pracy mnie strasznie podbrzusze bolało i się zastanawiam, czy przez to, ze w pracy się nie oszczędzam, ale nie mam jak, bo nikt nie wie.
Dlatego mam teraz do Was takie pytanie.
Jak jest umowa na czas określony, to żeby mieć ochronę w razie co przed zwolnieniem, to trzeba być w 12 tc?
 
Hej dziewczyny! To i ja się w końcu przywitam, cały czas pełna obaw ale i nadziei 😊
Wyczekiwane dwie kreski zobaczyliśmy 1.11, zrobiłam 3 bety, wzrosty prawidłowe, progesteron wysoki, ale jestem na luteinie.
Dziś wg OM 5t 4d, miałam wizytę i mamy pecherzyk ciążowy i żółtkowy, kolejna wizyta potwierdzająca 24.11.
Z objawów miałam tylko przez pierwsze 2 tyg bóle podbrzusza i pleców, teraz zdażają się sporadycznie, poza tym często siusiam i pobolewają piersi, ale do zniesienia.
Gratuluję wszystkim i przykro mi z powodu ciąż poronionych...
Ze wzgledu na to że to moja pierwsza ciąża sama jestem w stresie czy oby na pewno wszystko będzie ok, ale wierzę mocno, że się uda i trzymam za wszystkie dziewczyny kciuki🤞
Pierwszy raz jestem na forum, mam nadzieję że ogarnę 😋
hej witaj. Spokojnie dasz radę ogarnąć. A forum na prawdę nie raz uspokaja nerwy. No i możemy tu liczyć na zrozumienie, wygladanie się i rozwianie wątpliwości oczywiście nie zastępujemy lekarzy ale niektóre babki wiedzę mają ogromną.
U mnie dziś 5+3 pierwsza wizyta na 2 grudnia 😕 i objawy też średnie. Co prawda to moja 4 ciąża ale każda totalnie inna i nie mam pojęcia czego się spodziewać. Z objawów zgaga, lekkie bóle piersi ( ale nie cały czas) troszkę pełniejsze i od czasu do czasu coś w podbrzuszu zaboli. No i czasami mam takiego wkurwa że lepiej się nie zbliżać 🤣
 
hej witaj. Spokojnie dasz radę ogarnąć. A forum na prawdę nie raz uspokaja nerwy. No i możemy tu liczyć na zrozumienie, wygladanie się i rozwianie wątpliwości oczywiście nie zastępujemy lekarzy ale niektóre babki wiedzę mają ogromną.
U mnie dziś 5+3 pierwsza wizyta na 2 grudnia 😕 i objawy też średnie. Co prawda to moja 4 ciąża ale każda totalnie inna i nie mam pojęcia czego się spodziewać. Z objawów zgaga, lekkie bóle piersi ( ale nie cały czas) troszkę pełniejsze i od czasu do czasu coś w podbrzuszu zaboli. No i czasami mam takiego wkurwa że lepiej się nie zbliżać 🤣
Z taką też myślą dołączyłam że łatwiej jednak będzie przejść ciążę w grupie niż samemu się głowic, stresować i szukać odpowiedzi w internecie w razie potrzeby 😉
Ja przez pierwszy tydzień jak dowiedziałam się o ciąży to odczuwałam bóle brzucha i plecow a teraz to sporadycznie, plus na zmianę jajniki pobolewają. Piersi też mnie tylko lekko pobolewaja i trochę senna jestem, a i humorki też się udzielają 😅 poza tym czuje się bardzo dobrze🤭
 
Witam nowe Dziewczyny i gratuluje. 😄
Próbuję się dodzwonić do położnej od wczoraj i nic.
Jutro będę musiała podjechać, bo chce się umówić już na wizytę.
Jestem chora, niedawno dziewczyny mnie zwolniły z pracy do domu.
Dziś w pracy mnie strasznie podbrzusze bolało i się zastanawiam, czy przez to, ze w pracy się nie oszczędzam, ale nie mam jak, bo nikt nie wie.
Dlatego mam teraz do Was takie pytanie.
Jak jest umowa na czas określony, to żeby mieć ochronę w razie co przed zwolnieniem, to trzeba być w 12 tc?
Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego ze trzeba być w 12tc, nie ma znaczenia w którym tc. Ma znaczenie jak długo pracujesz, ale to nie jest długi okres, chyba miesiąc. Jest dużo rzetelnych artykułów na ten temat pisanych przez specjalistów prawa pracy, poczytaj, bo przypuszczam że żadna z nas prawniczką nie jest, a na pewno nikt nie chciałby wprowadzić Cię w błąd
 
Ja w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych objawów, nie wiedziałam co to mdłości i czułam się świetnie. Teraz mdli mnie bez przerwy do tego ciagle wahania nastrojów i brak energii. Co do współżycia właśnie, mąż nalega a ja odmawiam bo pamiętam, że przy poprzedniej ciąży lekarz kazał nam się wstrzymać do 12tc, teraz nic nie wspomniał na ten temat, a jak jest u Was ?
 
Ja w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych objawów, nie wiedziałam co to mdłości i czułam się świetnie. Teraz mdli mnie bez przerwy do tego ciagle wahania nastrojów i brak energii. Co do współżycia właśnie, mąż nalega a ja odmawiam bo pamiętam, że przy poprzedniej ciąży lekarz kazał nam się wstrzymać do 12tc, teraz nic nie wspomniał na ten temat, a jak jest u Was ?
U mnie lekarz powiedział sam żeby współżyć normalnie. Normalnie i tak nie jest, bo ja mam zdecydowany spadek libido, ale podejrzewam że minie to wraz z koncem pierwszego trymestru. Dla mnie to dziwne że lekarz powiedział żeby czekać do 12tc. No chyba ze ciąża była zagrożona
 
U mnie lekarz powiedział sam żeby współżyć normalnie. Normalnie i tak nie jest, bo ja mam zdecydowany spadek libido, ale podejrzewam że minie to wraz z koncem pierwszego trymestru. Dla mnie to dziwne że lekarz powiedział żeby czekać do 12tc. No chyba ze ciąża była zagrożona
Ja kiedyś usłyszałam, że to fanatycy tak zalecają bo seks tylko aby robić dzieci więc w ciąży nie potrzeba 😆 albo tacy co sami nie mają z kim.
 
reklama
Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego ze trzeba być w 12tc, nie ma znaczenia w którym tc. Ma znaczenie jak długo pracujesz, ale to nie jest długi okres, chyba miesiąc. Jest dużo rzetelnych artykułów na ten temat pisanych przez specjalistów prawa pracy, poczytaj, bo przypuszczam że żadna z nas prawniczką nie jest, a na pewno nikt nie chciałby wprowadzić Cię w błąd

Dzięki 😉
Jak w końcu powiem najbliższym o ciąży, to będę miała od kogo zaczerpnąć informacji.
Poszukam póki co bardziej w internecie 😅
 
Do góry