reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Czesc, witam się nieśmiało z Wami, termin wg.miesieczki na 03.07.2024, o drugie dziecko staraliśmy się 16 miesięcy, na pokładzie już 5 latek :) byłam na wizycie w 5tyg, bo tak jak niektóre z Was mam pracę w której muszę czasem dźwigać a do tego kontakt z surową ryba więc odrazu wzięłam zwolnienie. Kolejna wizyta w piątek, mam nadzieję że już zobaczę ❤️ będzie wtedy 7+2
Witaj. Rozgość się! Fajnie ze nas coraz więcej!
 
reklama
A propos ryb, poczytałam sobie co wolno a czego nie wolno jeść i kurde ani mozarelli, jajek na miękko, wedzonego mięsa to stwierdziłam że chyba będą chudnąć w tej ciąży bo z moim jelitem drażliwym nie mogę jeść świeżych zielonych warzyw, i większości owoców fastfoody też odpadają ( co akurat na plus) no i niestety wszystkie świeże surówki 🤷‍♀️, ratowałam się rybami a z nimi też ostrożnie!
 
Czesc, witam się nieśmiało z Wami, termin wg.miesieczki na 03.07.2024, o drugie dziecko staraliśmy się 16 miesięcy, na pokładzie już 5 latek :) byłam na wizycie w 5tyg, bo tak jak niektóre z Was mam pracę w której muszę czasem dźwigać a do tego kontakt z surową ryba więc odrazu wzięłam zwolnienie. Kolejna wizyta w piątek, mam nadzieję że już zobaczę ❤️ będzie wtedy 7+2
witaj :) gratulacje rozsiadaj się wygodnie i bądź z nami do samego końca ❤️
 
A propos ryb, poczytałam sobie co wolno a czego nie wolno jeść i kurde ani mozarelli, jajek na miękko, wedzonego mięsa to stwierdziłam że chyba będą chudnąć w tej ciąży bo z moim jelitem drażliwym nie mogę jeść świeżych zielonych warzyw, i większości owoców fastfoody też odpadają ( co akurat na plus) no i niestety wszystkie świeże surówki 🤷‍♀️, ratowałam się rybami a z nimi też ostrożnie!
Ja nie mam żądnych problemów jelitowo zoladkowych, ale tęsknie za tatarem i sushi (wiem ze mogę z grillowana ryba albo w tempurze, ale wole surowe). Jak na złość mam mega ochotę i na sushi, i na tatara, a najbardziej na sushi z tatarem z łososia 🤣
 
A propos ryb, poczytałam sobie co wolno a czego nie wolno jeść i kurde ani mozarelli, jajek na miękko, wedzonego mięsa to stwierdziłam że chyba będą chudnąć w tej ciąży bo z moim jelitem drażliwym nie mogę jeść świeżych zielonych warzyw, i większości owoców fastfoody też odpadają ( co akurat na plus) no i niestety wszystkie świeże surówki 🤷‍♀️, ratowałam się rybami a z nimi też ostrożnie!
a mnie na ryby mocno ciągnie, ostatnio miałam śledzia w śmietanie i zjadłam pół wiaderka a resztę mój zeżarł i w nd go szukałam bo miałam takiego smaka a tu zonk 😂
 
A propos ryb, poczytałam sobie co wolno a czego nie wolno jeść i kurde ani mozarelli, jajek na miękko, wedzonego mięsa to stwierdziłam że chyba będą chudnąć w tej ciąży bo z moim jelitem drażliwym nie mogę jeść świeżych zielonych warzyw, i większości owoców fastfoody też odpadają ( co akurat na plus) no i niestety wszystkie świeże surówki 🤷‍♀️, ratowałam się rybami a z nimi też ostrożnie!
Mozarelle można, wędzone na ciepło można (to się tyczy tylko na zimno a jest to droższa metoda więc większość dostępnych w pl wędzone jest na ciepło).
Dlaczego świeże surówki odpadają? Nie muszą mieć zielonych warzyw.
 
Mozarella jest z mleka pasteryzowanego więc wolno jeść tak samo fetę
Na necie właśnie wyczytałam że nie bardzo. Ale dobrze wiedzieć że jednak mogę!
Mozarelle można, wędzone na ciepło można (to się tyczy tylko na zimno a jest to droższa metoda więc większość dostępnych w pl wędzone jest na ciepło).
Dlaczego świeże surówki odpadają? Nie muszą mieć zielonych warzyw.
Kapusta, sałata odpada, po nich przez tygodnie mam biegunki 🤷‍♀️ ( zazwyczaj pomagała 1 tabletka Stoperanu której teraz nie mogę) kiszona jem ale ile można jeść surówki z kiszonej?
 
Na necie właśnie wyczytałam że nie bardzo. Ale dobrze wiedzieć że jednak mogę!

Kapusta, sałata odpada, po nich przez tygodnie mam biegunki 🤷‍♀️ ( zazwyczaj pomagała 1 tabletka Stoperanu której teraz nie mogę) kiszona jem ale ile można jeść surówki z kiszonej?
Mozzarella jak i camembert itd są z mleka pasteryzowanego (to zawsze jest na opakowaniu - w poprzedniej ciąży trafiłam tylko na 1 nie pasteryzowany).
Możesz węgiel, smecte - tak mi kazał dr w poprzedniej, miałam anemię po covidzie w ciąży a po żelazie ciągle biegunki.
Sałatki możesz robić bez sałaty czy kapusty.

Np. Pomidor, camembert /mozzarella, cebula czerwona, oliwki.


A czerwoną kapustę możesz? Jeśli tak to możesz ją dodawać. Ja z niej robię mężowi właśnie
 
reklama
A jak u was wyglada kwestia ze wspolzyciem?
Ja panikuje bo wczesniej przez pol roku meczylam sie z infekcjami, pieczeniem sromu, wkoncu jeden lekarz podejrzewal volvdynie, jak wyleczylam bakterie to udalo sie zajsc w ciaze i infekcje nie wracaly, ale naczytalam sie, ze w trakcie ciazy wiele kobiet ma infekcje bardzo czesto no i teraz boje sie wspolzyc 🙈
 
Do góry