reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
Dziewczyny,
a ja wpadłam w konsternację. 9+6tyg i wczoraj byłam u ginki zakładać kartę (w końcu się dostałam :/) i na badaniu palpacyjnym było wszystko ok. Kazała mi powtórzyć usg wczesne, bo serduszko na poprzednim się dopiero formowało i tętno było zbyt niskie. Więc poszłam od razu wczoraj i wyszło, że wszystko jest ok, prawidłowo, tylko ciąża młodsza o tydzień niż wynika z OM.
I teraz: od wczoraj plamię na brązowo :/ miałam wieczorem konsultację z położną i zaleciła mi leżący odpoczynek, ale wiadomo, rano zaprowadzałam synka do placówki, potem poszłam zrobić sobie badania (krew, mocz) i...znowu plamię. Nie wiem sama co zrobić, bo to nie jest jakaś "kaskada", nie jest tego dużo, ale mimo wszystko: jest.
Miałyście tak w którejś ciąży? Zapisywać się na kontrolę jeszcze dzisiaj czy poleżeć dziś i dopiero jutro pójść?

Ja mialsm podobnie, byłam na usg doktor powiedziała, ze serce słabo bije i daje szanse 50/50 i żeby wrócić za tydzień. W między czasie zaczęłam plamić, na kolejnym usg już serce było ładne, ale był krwiak. Kolejny tydzień plamienia, momentami mocno i ze skrzepami, przeszłam wszystkie kolory tęczy, różowy, burak, brąz a nawet taki czarny. Aktualnie wszystko się wchłonęło i jest ok, plamienia zniknęły czego i Tobie życzę.
 
Cześć Dziewczyny :) Chciałabym się przywitać!
Jestem w drugiej ciąży, z terminem na 21.07, pierwsza ciąża - poronienie w czerwcu tego roku.
Zaczynam 12 tydzień i czekam na poniedziałek na USG prenatalne :)
W pierwszym USG na szczęście wszystko w porządku, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Pierwszy trymestr daje mi w kość- zmęczenie, nudności, niemiłosierne zawroty głowy. Do tego dochodzą leki - mam mutację w genie A1298C oraz 675 (4g/5g heterozygota) (prowadzi mnie prof. Jerzak) - biorę clexane, acard, duphaston
I tutaj bardzo ciekawe zalecenia od Pani prof. codziennie 2x dziennie ACC (acetylocysteina obniża poziom homocysteiny oraz działa przy kontroli glukozy), magne B6 2x dziennie, PrenatalUNO oraz 1x RevitaNerwMax (kwas alfa-liponowy - działa na obniżenie poziomów cytokin prozapalnych). Wiem, że na polskich stronach można znaleźć dwojakie opinie na temat kwasu alfa-liponowego. Jednak polecam nowe artykuły np z 2021: "Benefits of α‑lipoic acid in high‑risk pregnancies (Review)". No i ufam wiedzy prof. Jerzak ;)
Wszystkiego dobrego dla Was wszystkich! :)
 
Cześć Dziewczyny :) Chciałabym się przywitać!
Jestem w drugiej ciąży, z terminem na 21.07, pierwsza ciąża - poronienie w czerwcu tego roku.
Zaczynam 12 tydzień i czekam na poniedziałek na USG prenatalne :)
W pierwszym USG na szczęście wszystko w porządku, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Pierwszy trymestr daje mi w kość- zmęczenie, nudności, niemiłosierne zawroty głowy. Do tego dochodzą leki - mam mutację w genie A1298C oraz 675 (4g/5g heterozygota) (prowadzi mnie prof. Jerzak) - biorę clexane, acard, duphaston
I tutaj bardzo ciekawe zalecenia od Pani prof. codziennie 2x dziennie ACC (acetylocysteina obniża poziom homocysteiny oraz działa przy kontroli glukozy), magne B6 2x dziennie, PrenatalUNO oraz 1x RevitaNerwMax (kwas alfa-liponowy - działa na obniżenie poziomów cytokin prozapalnych). Wiem, że na polskich stronach można znaleźć dwojakie opinie na temat kwasu alfa-liponowego. Jednak polecam nowe artykuły np z 2021: "Benefits of α‑lipoic acid in high‑risk pregnancies (Review)". No i ufam wiedzy prof. Jerzak ;)
Wszystkiego dobrego dla Was wszystkich! :)
witam i gratuluję, trzymam kciuki za Twoje prenatalne, oby wyszły super, mamy prywatną grupę dla chętnych i aktywnych mamusiek gdzie już tak bardziej na luzie i otwarcie mówimy o wszystkim pokazujemy sobie nawzajem zdjęcia swoje, z usg dzielimy się troskami i radościami, jeśli będziesz chętna to musisz zgłosić do @Estuś ona napisze do moderatorki żeby Cię dodała do grupy, bo ten wątek jest mało aktywny :)
 
Cześć Dziewczyny :) Chciałabym się przywitać!
Jestem w drugiej ciąży, z terminem na 21.07, pierwsza ciąża - poronienie w czerwcu tego roku.
Zaczynam 12 tydzień i czekam na poniedziałek na USG prenatalne :)
W pierwszym USG na szczęście wszystko w porządku, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Pierwszy trymestr daje mi w kość- zmęczenie, nudności, niemiłosierne zawroty głowy. Do tego dochodzą leki - mam mutację w genie A1298C oraz 675 (4g/5g heterozygota) (prowadzi mnie prof. Jerzak) - biorę clexane, acard, duphaston
I tutaj bardzo ciekawe zalecenia od Pani prof. codziennie 2x dziennie ACC (acetylocysteina obniża poziom homocysteiny oraz działa przy kontroli glukozy), magne B6 2x dziennie, PrenatalUNO oraz 1x RevitaNerwMax (kwas alfa-liponowy - działa na obniżenie poziomów cytokin prozapalnych). Wiem, że na polskich stronach można znaleźć dwojakie opinie na temat kwasu alfa-liponowego. Jednak polecam nowe artykuły np z 2021: "Benefits of α‑lipoic acid in high‑risk pregnancies (Review)". No i ufam wiedzy prof. Jerzak ;)
Wszystkiego dobrego dla Was wszystkich! :)
Hej! Gratulacje! Trzymam kciuki za prenatalne! Świetnie, że masz prowadzącą, której ufasz!

Ja dostałam tez duphaston a za tydzień mam też prenatalne+ pappa nfz z racji "starości" ;) trochę się stresuję

Szkoda, że jest oddzielna grupa, może ta grupa byłaby też aktywna, gdyby połowa ludzi nie uciekałaby na jakieś tajemne privy 😁 nie pamiętam, żeby takie privy były tworzone jak 3lata temu też dołączałam do grupy mamusiek :) było aktywnie. A tak sens tego wątku jest podważalny.
 
Hej! Gratulacje! Trzymam kciuki za prenatalne! Świetnie, że masz prowadzącą, której ufasz!

Ja dostałam tez duphaston a za tydzień mam też prenatalne+ pappa nfz z racji "starości" ;) trochę się stresuję

Szkoda, że jest oddzielna grupa, może ta grupa byłaby też aktywna, gdyby połowa ludzi nie uciekałaby na jakieś tajemne privy 😁 nie pamiętam, żeby takie privy były tworzone jak 3lata temu też dołączałam do grupy mamusiek :) było aktywnie. A tak sens tego wątku jest podważalny

Zgadzam się, na tym wątku i tak jest niewiele dziewczyn i szczerze mówiąc więcej czytam o wszystkich ciążowych sprawach aktywną grupę "Sierpniowych Mam" , a dla całej pozostałej prywaty faktycznie grupa prywatna ma sens :) brak wątków ciążowych i przeniesienie ich na grupy prywatne podważa istnienie forum, niestety nikogo nie zmusimy do aktywności :) Ja sama od dawna czytałam stare wątki jeszcze sprzed 10-15 lat w poszukiwaniu informacji nt. suplementów, objawów, pracy w ciąży etc. Swoje zapiski zostawiamy dla "potomnych" ;) i nie jednej dziewczynie mogą się przydać w przyszłości.
 
Cześć Dziewczyny :) Chciałabym się przywitać!
Jestem w drugiej ciąży, z terminem na 21.07, pierwsza ciąża - poronienie w czerwcu tego roku.
Zaczynam 12 tydzień i czekam na poniedziałek na USG prenatalne :)
W pierwszym USG na szczęście wszystko w porządku, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Pierwszy trymestr daje mi w kość- zmęczenie, nudności, niemiłosierne zawroty głowy. Do tego dochodzą leki - mam mutację w genie A1298C oraz 675 (4g/5g heterozygota) (prowadzi mnie prof. Jerzak) - biorę clexane, acard, duphaston
I tutaj bardzo ciekawe zalecenia od Pani prof. codziennie 2x dziennie ACC (acetylocysteina obniża poziom homocysteiny oraz działa przy kontroli glukozy), magne B6 2x dziennie, PrenatalUNO oraz 1x RevitaNerwMax (kwas alfa-liponowy - działa na obniżenie poziomów cytokin prozapalnych). Wiem, że na polskich stronach można znaleźć dwojakie opinie na temat kwasu alfa-liponowego. Jednak polecam nowe artykuły np z 2021: "Benefits of α‑lipoic acid in high‑risk pregnancies (Review)". No i ufam wiedzy prof. Jerzak ;)
Wszystkiego dobrego dla Was wszystkich! :)
hej 😉 gratuluje i trzymam kciuki by prenatalne wyszły ok. Ja mam termin 25.07 i prenatalne 11 stycznia ale będzie stres…ale jestem dobrej mysli 😉
 
hej 😉 gratuluje i trzymam kciuki by prenatalne wyszły ok. Ja mam termin 25.07 i prenatalne 11 stycznia ale będzie stres…ale jestem dobrej mysli 😉
Ja mam identyko! 💪🏻
Ja jestem chętna na aktywność tutaj :) dla potomnych i dla.nas, bez ograniczeń i ciśnienia na aktywność codziennie z batem na karku w postaci wyrzucenia z grupy, bo wiadomo, że życie to nie tylko internet :)
Słuchajcie, a czy jadacie jakieś budda bowlsy? Bo potrzebuję gotowych pomysłów, ale przez ten jadlowstret nie mam siły myśleć nad doborem składników, bo niedobrze mi się robi 😁
I czy macie jakieś polecone wózki 2w1? Bo mój poprzedni BabyDesign Smooth to skończył niemal roztrzaskany o chodnik 🤣
 
reklama
Ja mam identyko! 💪🏻
Ja jestem chętna na aktywność tutaj :) dla potomnych i dla.nas, bez ograniczeń i ciśnienia na aktywność codziennie z batem na karku w postaci wyrzucenia z grupy, bo wiadomo, że życie to nie tylko internet :)
Słuchajcie, a czy jadacie jakieś budda bowlsy? Bo potrzebuję gotowych pomysłów, ale przez ten jadlowstret nie mam siły myśleć nad doborem składników, bo niedobrze mi się robi 😁
I czy macie jakieś polecone wózki 2w1? Bo mój poprzedni BabyDesign Smooth to skończył niemal roztrzaskany o chodnik 🤣
prenatalne identycznie czy termin? 😉 ja nie jadam i powiem Ci, że też teraz mam jadłowstręt 🤦🏽‍♀️ nic mi nie smakuje tylko lody bym jadła 🤣 a wózki to jeszcze sama też nie wiem jaki kupić
 
Do góry