reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Dziewczyny wyskoczyłam mi dzisiaj opryszczka. Miała któraś z Was w ciąży? Co stosowalyscie? Zaraz się zbiorę do apteki ale chciałam jeszcze tu zapytać.
 
reklama
czy lekarz zlecał Wam badanie CMV? Jeśli nie, to polecam zrobić. W pierwszej ciąży nie miałam wykonywanego, a teraz okazało się ze mam aktywne zakażenie cytomegalowirusem… co powoduje często uszkodzenie płodu.. dlatego chciałam podnieść świadomość, jak ważne jest to badanie. Ja już się leczę i mam nadzieje na szczęśliwe rozwiązanie :)
Tak miałam te badania zlecone w zestawie badań na samym początku.
 
Ja tez niestety usłyszałam dopiero razem z wynikiem :/ dlatego obiecałam sobie, ze każdej napotkanej dziewczynie w ciąży o tym napomknę :)
Ok jestem już 10 tydzień, co jak się okaże że jednak to mam? Szperam po necie i wszędzie pisze ze tego się nie leczy. Ale nic nie piszą o maluchu w brzuchu tylko że to bardzo niebezpieczne.
 
Mi dali w aptece maść heviran, ponoć można. Plasterków pani mi nie chciałaś sprzedać, ze nie są bezpieczne w ciąży. Natomiast na blogu mamyginekolog czytałam, ze maści i plasterki można stosować. Z każdej strony inne info.
 
Mi dali w aptece maść heviran, ponoć można. Plasterków pani mi nie chciałaś sprzedać, ze nie są bezpieczne w ciąży. Natomiast na blogu mamyginekolog czytałam, ze maści i plasterki można stosować. Z każdej strony inne info.
No rzeczywiście dziwne bo za każdym razem w ciąży w aptece mi dawali tylko plastry, że są jedynie bezpieczne w ciąży
 
reklama
Mi dali w aptece maść heviran, ponoć można. Plasterków pani mi nie chciałaś sprzedać, ze nie są bezpieczne w ciąży. Natomiast na blogu mamyginekolog czytałam, ze maści i plasterki można stosować. Z każdej strony inne info.
No widzisz, a mnie nie chcieli sprzedać maści z acyklowirem. Chociaż uważam, że na opryszczkę takie małe ilości tej maści trzeba smarować, ze raczej nie zaszkodzi. A te plastry to chyba z olejkiem z drzewa herbacianego, który tez przeciwwskazany w ciąży.
 
Do góry