reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Daj znac czy udalo Ci sie dostac bez problemu zwolnienie ze wzgledu na prace. Mam taka sama sytuacje i jak pisalam wyzej mega sie boje, ze beda mi kazali pracowac, a wiadomo jak to jest. Niby mozesz do 3kg dzwigac ale u mnie w pracy nikt nie trzyma sie tych norm i nie raz kaza nam dzwigac palety po 500-800kg lub paczki ponad 30 kg…
U mnie to samo... Jak zadzwoniłam do ginekologa to kazał mi do rodzinnego iść po L4 na tydzień, a teraz przyjść do niego i jak będzie ok to wypisze już ciążowe 😁Zresztą moja kierowniczka z pracy też kazała iść mi na zwolnienie bo dzidziuś najważniejszy.😁
 
reklama
Ja właśnie zapisałam się na za tydzień na 11.15 , ale kompletnie nie wiem co powiedzieć w pracy , a mam taką jedną nie przyjemna koleżankę ze może mnie nawet nie puścić, bo ogolnie do 15.11 mamy gorący okres z fakturami .
 
U mnie to samo... Jak zadzwoniłam do ginekologa to kazał mi do rodzinnego iść po L4 na tydzień, a teraz przyjść do niego i jak będzie ok to wypisze już ciążowe 😁Zresztą moja kierowniczka z pracy też kazała iść mi na zwolnienie bo dzidziuś najważniejszy.😁
Ooo czyli w pracy juz poinformowalas?
Ja jeszcze nie bo czekam co mi powie ma wizycie. Na razie do jutra wybralam urlop bo mialam jeszcze zostawione 2 dni, a reszta na swieta.
A z ciekawosci - co powiedzialas interniscie, ze zgodzil sie ma l4?
 
Ooo czyli w pracy juz poinformowalas?
Ja jeszcze nie bo czekam co mi powie ma wizycie. Na razie do jutra wybralam urlop bo mialam jeszcze zostawione 2 dni, a reszta na swieta.
A z ciekawosci - co powiedzialas interniscie, ze zgodzil sie ma l4?
Pokazałam wyniki bety, żeby wiedziała ,że w ciąży jestem ,miałam robione 3 co 48h. Powiedziałam o warunkach w pracy,a że mam spoko lekarkę to wypisała mi.😁 Ale powiedziała że tylko na tydzień do wizyty u ginekologa.
 
Ja jestem na l4 od 26 października, od kiedy się ledwo dowiedziałam a betę miałam dzień wcześniej 56. Bez problemu dostałam się do swojego lekarza jak zadzwoniłam to już następnego dnia szlam na wizytę. Po poronieniu w pracy rok temu w listopadzie lekarz sam kazał iść mi od razu na l4 bo prace mam dość ciężka muszę dużo dźwigać i już od tej wizyty biorę duphaston. Już nie mogę doczekac się czwartku, mam nadzieje ze na usg będzie widać będzie to początek 7 tyg.
 
Dziewczyny a macie problemu z cerą? Ja mam straszną na buzi i na szyi ciągle robią mi się białe krostki
Zazwyczaj miałam problem z cerą, zaskórniki zwłaszcza jak coś gorszego zjadłam a teraz mam cudowna cerę, az się błyszczy mimo, ze nie jem tak czysto.
Czasem coś na szyi/żuchwie wyskoczy.

Widzę, że nie jestem sama z tym budzeniem się o 4-5 rano 😅
 
Zazwyczaj miałam problem z cerą, zaskórniki zwłaszcza jak coś gorszego zjadłam a teraz mam cudowna cerę, az się błyszczy mimo, ze nie jem tak czysto.
Czasem coś na szyi/żuchwie wyskoczy.

Widzę, że nie jestem sama z tym budzeniem się o 4-5 rano 😅
Masakra w weekend wlasnie juz budzilam sie 4-5 i nie wiedzialam co ze soba zrobic 😅 dzisiaj tez mam urlop, a wstalam 5:30.
 
Wystawiają ludzi na cierpliwość! Prywatnie pierwszy wolny termin 2 grudzień, to będzie 7tydz+6 a na NFZ nie wiem bo muszę podjechać osobiście bo położna nie odbiera 😂 jeszcze się dobrze nie zaczęło a już problemy...
 
Wystawiają ludzi na cierpliwość! Prywatnie pierwszy wolny termin 2 grudzień, to będzie 7tydz+6 a na NFZ nie wiem bo muszę podjechać osobiście bo położna nie odbiera 😂 jeszcze się dobrze nie zaczęło a już problemy...
Ja w wieku jakoś 20 lat byłam raz na nfz.
Po tej wizycie długo nie byłam u ginekologa.
Poszłam dopiero do znajomego który przyjmuje prywatnie (prowadzi ciążę) i oby jak najdłużej pracował.
 
reklama
Wystawiają ludzi na cierpliwość! Prywatnie pierwszy wolny termin 2 grudzień, to będzie 7tydz+6 a na NFZ nie wiem bo muszę podjechać osobiście bo położna nie odbiera 😂 jeszcze się dobrze nie zaczęło a już problemy...
O jeju…
A polozna na nfz moze dac skierowania na badania? Czy to tylko lekarz? Bo wiem, ze recept wystawiac nie moze
 
Do góry