reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

@Sechmet @Darina88 Ja mieszkam w DE i tutaj nie ma żadnego problemu z USG. [emoji846] Wszystkie wykonuje ginekolog i niepłatne są bodajże 4 wizyty na całą ciążę. Ale jest opcja wykupienia sobie częstszych wizyt za około 100 EUR. [emoji12] Badania prenatalne te w okolicy 12 tyg. też kosztują około 150 EUR. ale no wiadomo, że nie trzeba tego robić. [emoji846]
Ja w pierwszej ciąży mialam 6 usg bo miałam nadwage ale normalnie są 2 chyba że trzeba więcej to położna zapisze. Pierwsze właśnie w 12 tygodniu i wcześniej to dla mnie duzy problem nie był ale teraz nie usiedzę i pójdę prywatnie w 7/8.
Prenatalne tutaj są darmowe i jak jakieś leki przypisują to też darmowe. Ja tam zazwyczaj nie narzekam na nic heh.
 
reklama
A to ja chyba miałam 14 wizyt jak ostatnio patrzyłam, ostatnie 3 miesiące to chyba co 2 tygodnie jeździłam [emoji87] Ale ja straciłam pierwszą ciążę i byłam pewniejsza jak jechałam choć było to męczące [emoji16] A widzisz.. to u Nas tylko niektóre leki za darmo, toxoplazmoza itd też musiałam płacić
 
Dziś od rana boli mnie lewy jajnik przy każdym poruszaniu sie, zmianie pozycji [emoji848] może źle spałam albo coś ? Czuje jakbym miała mega zakwas w tym lewym jajniku [emoji848]
 
I no. Ciemnieje kreska jednak, więc jest nadzieja. Teraz czekać tylko na telefon od gina czy zwolniło się dla mnie miejsce. Teraz było tylko widać 1mm pęcherzyk, więc liczę, że coś będzie widać więcej.
W poprzednich ciążach w 5tc już było serducho, ma zarabisty sprzet. Zero badania usg przez pochwe, tylko od początku przez brzuch
 
A powiedzcie mi czy któraś z was ma pracę bardzo kontaktowa z innymi? Jestem Fryzjerka i to w dodatku w galeri handlowej i boję sie trochę zachorowania na covid wiadomo i inne choroby... Myślę o tym ze jakby dali kwarantanne to mógłby przepaść mi ważne badania w ciąży itd..
Ja pracuje w żłobku i teraz się już zastanawiam nad zwolnieniem, bo żłobek to siedlisko bakterii
 
reklama
Do góry