reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

No tak wczoraj miałam właśnie, ale lekarz powiedział że za wcześnie jest by odczytać wszystko i mam przyjść za miesiąc.
Chodziło mi o badania prenatalne I trymestru, to które wykonuje się między 11 a 14 tygodniem ciąży. Podczas USG I trymestru wyznacza się termin porodu, wtedy jest on najbardziej miarodajny bo zarodki w tym czasie rosną tak samo. Więc może lekarz wczoraj się pomylił, na tym etapie nie można już tak dokładnie określić wieku ciąży. Zobaczysz na kolejnym USG, ale raczej powinno sie liczyć tydzień ciąży i termin porodu według daty ostatniej miesiączki, chyba że się nie zgadza, to wtedy bierze się pod uwagę pomiary z USG I trymestru :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, co u Was słychać? U mnie dziś mija 17sty tydzień. Każdy kolejny pełny tydzień mnie cieszy i ekscytuje :D. Dziś też przyszły moje pierwsze ciuszki ciążowe, dżinsy i piżamka :D. Jakie wyyygooodneee :). A Dzidzia daje o sobie znać od jakiegoś czasu ❤️. Kolejne ekscytujace wydarzenie to usg za niecałe dwa tygodnie :p.
 
U mnie właśnie koniec 17 tygodnia. Maluch od kilku dni też daje o sobie znać, od kilku dni czuję dość wyraźne ruchy, mimo że to pierwsza ciąża ☺️ czasem nawet jak położę rękę na brzuchu to czuję jak się rusza. Odczuwam to jako takie puknięcia. Czy wy też już czujecie ruchy maluchów? Jeśli tak to jak je odczuwacie? ☺️
 
ja czułam dwa tygodnie temu ruchy , teraz wcale nie czuje , chyba leniuszkiem jest moje maleństwo albo po prostu jest jeszcze za małe a ja mam też troszkę tkanki tuszowej na brzuszku więc może dlatego , w poniedziałek mam połówkowe to się dowiem płeć i czy wszystko w porządku
 
U mnie właśnie koniec 17 tygodnia. Maluch od kilku dni też daje o sobie znać, od kilku dni czuję dość wyraźne ruchy, mimo że to pierwsza ciąża ☺️ czasem nawet jak położę rękę na brzuchu to czuję jak się rusza. Odczuwam to jako takie puknięcia. Czy wy też już czujecie ruchy maluchów? Jeśli tak to jak je odczuwacie? ☺️
Ja dokładnie też tak to odczuwam, jako takie puknięcia od wewnątrz :)
 
Dzisiaj miałam jednorazowe krwawienie . była to duża ilość śluzu z krwią , na razie nie krwawię więcej
czy jest czym się niepokoić , nie mam innych objawów a wizyta w poniedziałek ???
 
reklama
Dzisiaj miałam jednorazowe krwawienie . była to duża ilość śluzu z krwią , na razie nie krwawię więcej
czy jest czym się niepokoić , nie mam innych objawów a wizyta w poniedziałek ???
Ciezko stwierdzić czy jest czym sie niepokoić, ale moze dzis miałaś bardziej intensywny dzien, cos ciężkiego podniosłaś?
 
Do góry