reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Ja póki co, do końca 1 trymestru mam brać tylko Folik, później witaminy, więc wydaje mi się że dawka która jest w witaminach, jest wystarczająca i nie ma potrzeby brania jeszcze osobno kwasu.
Dziewczyny pytanie. Odkąd zobaczyłam 2 kreseczki na teście biorę kwas foliowy. Dziś kupiłam pregne plus. Czy branie kwasu osobno i pregny to nie za duża dawka? Jak bierzecie?
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Gratuluję serduszek.
Powiem Wam szczerze że mieszkam w NL. Wszyscy narzekają na lekarzy a Ja jakoś dobrze trafilam. Jedynie co mi się nie podobało że najszybciej USG w 7 tyg no i że bety nie można se samemu zrobić.
W Niemczech to samo podejście co tutaj widzę... ale Ja aktualnie 9+3 i gdyby się cokolwiek zadziało mam dzwonić na oddział ginekologii. Więc jestem jakas spokojna. Jeśli chodzi o ciążę to w ogóle nie mam objawow na ten moment. Oprócz faktu że mój brzuch wieczorem wygląda jak z Liwia w 6 miesiącu. I mimo że jem jak zawsze to tyje 😂
O porodzie się nie wypowiadam zaczęli wywoływać w czwartek rano.. Urodziłam w niedzielę o 16.39 SN mimo że miałam restart serca w 19 tygodniu. . .. Tu nie chętnie robią cc.. Sam poród nie wspominam tak źle jak pierwszy tydzień połogu.
.
 
Kwas foliowy w dawcę 800 jest zalecany już w 1 trymestrze ale dla osób z otyłością i nie wiem czym jeszcze. Mi lekarz zalecił ale jeszcze nie kupiłam bo folik 1 chyba nie ma w sobie jedynie kwasu foliowego a ja potrzebuje tylko kwasu dodatkowo.
 
U mnie pierwszy porod rowniez wywolywany, skurcze niesamowite, ponad skale aż wymiotowałam, a puls dziecka spadał/zanikał. Ale skonczylo sie cc. Z drugim bylam troche w kropce, bałam sie ze sie blizna rozejdzie podczas porodu sn i tez tego bólu. Obiecali mi ze jak tylko zjawie sie na porodówce to dostanę zewnatrzoponowe. Ale oczywiście anastezjolog był bardzo zajęty i spóźniał sie Ok 1,5 godz. Skurcze równie były porównywalne z pierwszym porodem. Położna stwierdziła ze musi cos wymyślić i przyniosła mi gaz 🙃 dziewczyny, to było wybawienie! Kilka minut i było o niebo lepiej! Od razu jej powiedziałam zeby dzwoniła odwoływać tego anastezjologa bo go nie potrzebuje 🤣🤣🤣 gaz jest super, bardzo polecam 😋 gadała trochę jak w zwolnionym tempie albo jakbym była pijana 😅🤣 i nawet zaczęłam żartować podczas porodu i ochrzanilam położna czemu mnie męczyła przez 1,5 godz i nie przyniosła tego wcześniej 😂
Ja przez cały poród miałam gaz, od samego początku i faktycznie przez chwilę miałam fazę i nawet mamy nagranie jak się chichram z niczego pomiędzy skurczami 😂😂😂
 
Tu trzeba dobrze trafić. Ja rodzinnych mam beznadziejnych. A mieszkam w mniejszej miejscowości i nie mam możliwości zmiany. I jak rozmawiam z koleżanką to w szoku jestem że ona nie ma problemu z jakimkolwiek badaniem. A ja czasami mam wrażenie że prosząc o badanie hormonów proszę o bilet na księżyc. Jak już wydostanę się do specjalisty to jest lepiej. Za to opieka przy porodzie i po czy samo wywoływanie wspominam bardzo dobrze.
Cześć dziewczyny.
Gratuluję serduszek.
Powiem Wam szczerze że mieszkam w NL. Wszyscy narzekają na lekarzy a Ja jakoś dobrze trafilam. Jedynie co mi się nie podobało że najszybciej USG w 7 tyg no i że bety nie można se samemu zrobić.
W Niemczech to samo podejście co tutaj widzę... ale Ja aktualnie 9+3 i gdyby się cokolwiek zadziało mam dzwonić na oddział ginekologii. Więc jestem jakas spokojna. Jeśli chodzi o ciążę to w ogóle nie mam objawow na ten moment. Oprócz faktu że mój brzuch wieczorem wygląda jak z Liwia w 6 miesiącu. I mimo że jem jak zawsze to tyje [emoji23]
O porodzie się nie wypowiadam zaczęli wywoływać w czwartek rano.. Urodziłam w niedzielę o 16.39 SN mimo że miałam restart serca w 19 tygodniu. . .. Tu nie chętnie robią cc.. Sam poród nie wspominam tak źle jak pierwszy tydzień połogu.
.

Sent from my VOG-L29 using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Do góry