reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Na pewno zapytam, tylko wizytę mam dopiero 19 listopada więc do tego czasu zastanawiam się czy te witaminki wystarczą :)
Ja biorę prenatal uno i kwas foliowy na zmianę . W poprzednich ciazach miałam femibion. Myślę że spokojnie możesz jeść te które masz. Niektórzy lekarze witaminy dopiero od 12 tygodnia polecają a wszesniek tylko kwas foliowy. Zawsze na wizycie możesz zapytać lekarza co poleca.
 
reklama
Dlaczego pytasz?
Rano i wieczorem po jednej.
Dzisiaj kazał wziąć mi 2 naraz, wzięłam o 19.30 i o 22 już żadnego plamienia nie było
Ja mam przepisany od ginekologa Duphaston 19-25dc, wyszły mi dwie kreski i telefonicznie miałam konsultacje z innym ginekologiem który stwierdził ze na razie mam brać dalej tą 1 tabletkę i nie zwiększać. Z tym że mam lekkie plamienia i dlatego pytam. Z tym że jeszcze jestem mocno przed terminem okresu dlatego się oficjalnie nie witałam bo się boje że to biochem.
 
Dzień dobry [emoji6] mam pytanie, jakie suplementy teraz zażywacie? Bo zostało mi jeszcze 3/4 opakowania pregna start i nie wiem czy brac je dalej czy już zmienić. Co myślicie? Jeżeli zmienić to co polecacie?
Na początku nie ma potrzeby przyjmować typowo ciazowych supli, w zupełności wystarczy kwas foliowy i witD oraz zdrowa dieta, chyba że masz stwierdzone niedobory i zalecenia od lekarza co przyjmować :) Spokojnie skończ to opakowanie a później na wizycie dopytaj lekarza.
 
Nie, wszystko jak w najlepszym porządku z badań krwi, o dziwo żelazo na poziomie 140 gdzie to jest górna granica, a z kim nie rozmawiam mają z tym problem [emoji28] kwas foliowy i witamina D jest zawarta w pregna start. Więc w takim razie wykańczam pudelko akurat mniej więcej w tym czasie idę do gina więc zaproponuje mi coś innego [emoji4] dzięki bardzo dziewczyny [emoji3590]
Na początku nie ma potrzeby przyjmować typowo ciazowych supli, w zupełności wystarczy kwas foliowy i witD oraz zdrowa dieta, chyba że masz stwierdzone niedobory i zalecenia od lekarza co przyjmować :) Spokojnie skończ to opakowanie a później na wizycie dopytaj lekarza.
 
Zadzwoniłam do mojego ginekologa i polecił Femibion 1. Sama nie moglam sie przekopać przez ten gąszcz polecanych witamin. Jest tego masa i juz nie wiadomo na co zwracać uwagę wiec postanowilam zaufac lekarzowi :)
 
Dziewczyny gdzieś kiedyś wyczytałam ze bardzo ważna jest cholina którą powinno się suplementować juz w okresie starań.
Nie odzywałam się bo póki co nie wiem na czym stoję. Mam plamienia które pojawiły się juz w terminie miesiączki. I są do dziś choć nie w dużej ilości. Oczywiście popędziłam do lekarza. Zrobił usg choć na wstępie zaznaczył że pewnie nic jeszcze nie zobaczymy. I tak tez się stało, ale macica jest powiększona, endometrium ma 13mm. Jak to określił dół wygląda ciązowo. 5 listopada wizyta i mam nadzieję ze juz ujrzę mojego małego kropka. Plamienia jak to określił są od nadżerki ktora stała się bardzo przekrwiona. Kazał się nie przejmować tym i być spokojną.
Mam juz 3 dzieci i to jest moja 4 ciąża. Najmłodszy synek ma 14 miesięcy.
Życzę Nam wszystkim spokojnych 9 miesięcy [emoji846]
 
Ja jestem zdania ze witaminki nie zaszkodza, w końcu te pierwsze tygodnie ciąży są najważniejsze, teraz ksztaltują się wszystkie organy! Możecie spokojnie łączyć kwas foliowy i witaminy które go zawieraja, bo kwasu nie da sie przedawkować. Ja jestem w grupie ryzyka wad cewy nerwowej i kasu biore aż 5mg. Bardzo wazna też jest witaminka D, cholina oraz witaminy z grupy B(b12 jest rownie wazna jak kwas foliowy), polecam też dieta zadziałać i jeść dużo zieleninki, robić sobie zdrowe koktajle :)
A które witaminy wybrać? To juz wasz wybor, odsylam do rankingu Pana Tabletki :)

 
Witajcie dziewczyny! To i ja się przyłącze :)
Termin na 7.07 ❤
dzis dostałam wyniki badań bety i mam 10,81. Miesiączkę miałam ostatnio 1 października więc chyba jest ok?. Jutro idę na kolejne pobieranie krwi i zastanawiam się kiedy udać się do lekarza 🤔
Zadzwon do lekarza i powiedz w ktorym tyg.jestes to sam ci doradzi kiedy najlepiej przyjsc ;)
 
reklama
Do góry